Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pomsta? Distingvovaný Gott adresoval bývalej milenke drsné slová

19.12.2018 (50/2018) Takéto správanie od neho nikto nečakal! Distingvovaný slávik Karel Gott (79) sa poriadne rozohnil a svojej bývalej milenke adresoval veľmi tvrdé slová.
Pomsta? Distingvovaný Gott adresoval bývalej milenke drsné slová
4 fotografie v galérii
Alice Kovácsová udržiavala vzťah s Gottom takmer 35 rokov.
Autor fotografie: Facebook

Počas prvej adventnej nedele bola v pražskom paláci Žofín expresná dražba jedného z diel amatérskeho maliara Karla Gotta.

Obraz s názvom Oldřich Nový a Anny Ondráková z roku 2004 patril do súkromného vlastníctva Gottovej blízkej priateľky Alice Kovácsovej (52), ktorá so spevákom udržiavala intímny vzťah dlhých 35 rokov. Po štrnástich rokoch sa však rozhodla dielo predať a použiť na splnenie svojich vlastných snov.

„Rada by som si prostredníctvom obrazu splnila svoje súčasné sny a zároveň chcem časť peňazí venovať na dobrú vec, ktorú ešte zvažujem,“ zahmlievala pred pár mesiacmi a dnes už vieme prečo.

Spomínané peniaze, konkrétne tretinu z nich, sa rozhodla venovať pražskej klinike, kde liečili Gotta v čase, keď bojoval s rakovinou.

„Rada by som časťou výťažku poďakovala lekárom za muža, ktorého mám veľmi rada,“ uviedla na margo sumy 240 000 korún.

Práve tú si zdravotnícke zariadenie pripíše na svoj účet. Spomínaný obraz Karla Gotta totiž šťastný nový majiteľ získal v dražbe za sumu 1,2 milióna korún.

„Ak to pomôže čo i len jedinej bytosti v liečbe non-Hodgkinovho lymfómu, nie je čo ľutovať. Potom sa zámer predaja naplnil a Karlov obraz skutočne splnil svoje poslanie,“ uviedla spokojná Alice Kovácsová, v súčasnosti vydatá za hudobníka Ondřeja Havelku (64).

Gottova bývalá má od neho vo svojej zbierke ešte niekoľko obrazov, zaprisahala sa však, že ostatné kúsky určite do dražby neposkytne.

Jablkom sváru je predaj tohto obrazu. 4 fotografie v galérii Jablkom sváru je predaj tohto obrazu. Zdroj: Facebook

„Nedám. Lekárom som už za Karla poďakovala, nie je dôvod zbavovať sa darov z lásky,“ povedala a na definitívne uzavretie svojho činu dodala: „Tie najkrajšie a najvzácnejšie obrazy si predsa každý z nás nesie vo svojom srdci a duši. To sú obrazy nevyčísliteľnej hodnoty.“

Čo však nasledovalo po tomto jej čine, zrejme nečakala ani ona sama. Z úst maestra prišla na jej adresu poriadne studená sprcha.

„Doteraz som mlčal, ale už nechcem. K posadnutému psychopatickému správaniu a pomsty­chtivému konaniu pani Kovácsovej hovorím jediné – pomaly a isto ma zabíja,“ odkázal Gott prostredníctvom esemesky českému bulvárnemu plátku.

Po týchto slovách ostali mnohí poriadne zaskočení. Verejnosť a rovnako médiá poznajú Gotta ako veľkého diplomata a ochotného a ústretového profesionála. Aj samotná Kovácsová má o Gottovi podobnú mienku, preto sa zdržala akýchkoľvek emotívnych vyjadrení na jeho adresu, no uštipačnú narážku si predsa len neodpustila.

„Nebudem sa ku Karlovmu vyhláseniu vôbec vyjadrovať. Stačí, keď si ľudia prečítajú na internete reakcie čitateľov,“ naznačila.

Za všetkým hľadaj ženu

Kto si dal námahu a po Alicinom vyjadrení pátral na internete, dopracoval sa až k horúcej internetovej diskusii, v ktorej bujneli názory na to, že za celým škandálom stojí Gottova manželka Ivana (42).

Bývalá zdravotná sestrička má Alicu v zuboch od minulého roka, keď sa prevalila informácia o tom, že Gott s Kovácsovou ostali v intenzívnom kontakte aj po tom, ako obaja vstúpili do manželstva. Schádzali sa dokonca na utajenom mieste, o ktorom vedeli iba oni dvaja.

Alicin manžel o týchto skutočnostiach údajne veľmi dobre vedel, no snažil sa byť nad vecou. Na rozdiel od neho Ivana Gottová netušila vôbec nič. Facka prišla až vlani v októbri, keď sa o všetkom dozvedela a svojmu zákonitému manželovi rázne odporučila, aby románik ukončil.

Gott poslúchol a dlhoročný vzťah definitívne uzavrel. Alici neostávalo iné, ako rozhodnutie českého slávika rešpektovať a na vzťah s ním definitívne zabudnúť. Aby na ňu nevyskakoval z televízie a časopisov, minulý rok sa so svojím 9-ročným synom presťahovala na Kanárske ostrovy.

„Je to miesto blízke môjmu srdcu a tam si plním svoje sny,“ prezradila na margo svojho nečakaného odchodu z Českej republiky. Aby sa jej spomínané sny plnili jednoduchšie, pomohla si práve dražbou Gottovho obrazu. Dokonca predpokladala, že nový život v exotike jej Karel bude zo srdca priať.

„Karel mal s Hugom krásny vzťah už od jeho narodenia,“ tvrdila Alice.

Napokon to dopadlo inak, s tým si však už zrelá žena ťažkú hlavu nerobí. Zdá sa, že na ostrovoch nemá v pláne len príležitostne si čistiť hlavu. Usadila sa tam natrvalo. Syn Hugo tam dokonca začal navštevovať miestnu školu, učiť sa po španielsky a podľa Kovácsovej je v štúdiu celkom úspešný.

Normálna rodinka. Napriek dlhoročnému romániku s Karlom Gottom manželstvo Kovácsovej a Havelku stále funguje. 4 fotografie v galérii Normálna rodinka. Napriek dlhoročnému romániku s Karlom Gottom manželstvo Kovácsovej a Havelku stále funguje. Zdroj: Herminapress


Ako sa to začalo

Okolo Karla Gotta sa počas jeho dlhoročnej kariéry motalo vždy mnoho krásnych žien, no podľa slov Kovácsovej je práve ona pre neho tá výnimočná. Spoznal ju ako 17-ročné dievča v roku 1983. Láska medzi nimi trvala desaťročie, no aj po spevákovej svadbe mala v jeho živote dôležité postavenie. Priateľstvo rázne zarazila až Gottova manželka koncom minulého roka. Práve v tom čase Alice provokačne do bulváru vykričala, prečo má so spevákom aj po rokoch taký blízky vzťah.

„Karel sa ku mne stále vracal, pretože som mu asi dávala niečo, čo v iných vzťahoch nenašiel. Možno to bolo okrem iného preto, že som sa ho nikdy na nič nepýtala, po ničom nepátrala, rešpektovala jeho umeleckú dušu a hlavne som od neho nikdy nič nechcela. Ani majetky, ani záväzky,“ verejne vysvetlila vyštudovaná grafička.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×