Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Po desiatich rokoch sa vrátila na miesto, kde stratila snubný prsteň: To musela byť radosť!

17.12.2018 (36/2018) Stratiť prsteň, navyše snubný, to je vraj nešťastie na celý život. Po desiatich rokoch som zažila prekvapenie.
Po desiatich rokoch sa vrátila na miesto, kde stratila snubný prsteň: To musela byť radosť!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Rok po svadbe sme sa tešili na prvé dieťa. Mala som mesiac do termínu pôrodu a moja mama nás pozvala na hody. Potešila som sa a v sobotu sme hneď ráno vyštartovali, aby som jej aspoň čosi pomohla. Po nás dorazil brat s manželkou. Naša mama je však dobrá organizátorka aj kuchárka. Keď sme prišli, bolo už takmer všetko pripravené a naša kopaničiarska dedinka voňala jesennou prírodou a skvelými jedlami. V našom dome voňali pečená kačka, hus, skvelé klobásy a ešte aj rezne. Niežeby sme toľko toho naraz zjedli, no poznám mamu. Každému nám z toho zabalí domov, aby sme aspoň dva dni nemuseli variť.

Najedli sme sa, podebatovali a so švagrinou pomohli poupratovať. Pred odchodom som zrazu zistila, že nemám na prste obrúčku. Nedávala som si ju dolu z prsta, no pri umývaní riadu mi občas skĺzla. No čo ak som ju vyliala s vodou do kanála?! Manžel bol sklamaný. Ten prsteň bol vraj dôkaz jeho veľkej lásky! Najskôr sľúbil, že mi kúpi nový, no potom sa zaťal. Kúpi, ale ak to s ním vydržím aspoň desať rokov.

Porodila som dcéru a syna. Muž mi vždy kúpil nejaký šperk, no obrúčka na prste mi chýbala. Blížilo sa desiate výročie nášho spolužitia a bola som zvedavá, či dodrží slovo.

Asi týždeň pred naším malým výročím mama zorganizovala brigádu. Treba postaviť altánok s kozubom, kde by sme mohli opekať a posedieť si. Išli sme. Chlapi vykopali jamy na zabetónovanie nosníkov a ja som nosila hlinu ďalej do záhrady, kde ju mama rozhrabávala. Zrazu mama vykríkla a so zovre­tou päsťou utekala k nám. Oči jej žiarili, a keď otvorila dlaň, zaleskol sa prsteň. Moja obrúčka! Bola som šťastná, že toľko rokov „prežila“ v hline, no muž trochu znechutene zahundral: „A teraz musím rozmýšľať nad novým darčekom!“

 

Vedela, že jej dcéra nebude dlho žiť. „Romanka mala prísť na svet a ja som nemala právo brať jej život,“ hovorí
Marie Kyselková prežila rozprávku len na plátne. Posledné prianie sa princeznej Lade nesplnilo
Európania tu pracujú zadarmo, pije sa kmérska whisky a v tme pozoruje svietiaci planktón

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×