Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Môj 40-ročný muž začal žiť v online svete, mňa si nevšíma, ak sa ohlásim, odvrkne. Čo sa s ním deje?

28.12.2018 (40/2018) Možno sa len prepadol do seba, do svojich nenaplnených predstáv, nezrelých očakávaní. Možno si rieši svoju vnútornú krízu.
Môj 40-ročný muž začal žiť v online svete, mňa si nevšíma, ak sa ohlásim, odvrkne. Čo sa s ním deje?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Môj muž sa asi zbláznil. Má 40 rokov a čoraz viac žije a je zahĺbený do online sveta. Stále len sleduje nejaké ľahké devy na instagrame, sám si zrazu založil profil a dáva tam svoje štylizované fotky. Horšie je, že mňa si všíma minimálne, zato sa ide pretrhnúť, aby dal „like“ nejakej jeho bývalej frajerke. Celkom ma ten jeho virtuálny život hnevá. Keď mu to poviem, odvrkne, že sa mám starať o seba. Mám sa aj ja naňho vykašlať a žiť na instagrame?

Katka

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Veľmi pochybujem, že by vás presunutie sa na instagram alebo na iné miesto na nete zachránilo. Nezachráni to ani manželstvo a už vôbec nie vašu osamelosť a zúfalstvo. Neviem, či sa váš manžel zbláznil. Možno sa len prepadol do seba, do svojich nenaplnených predstáv, nezrelých očakávaní. Možno si rieši svoju vnútornú krízu. Alebo krízu, ktorá sa rozvinula v manželstve a o ktorej možno ani neviete. Vaša komunikácia zlyhala, a tak nemáte prehľad o tom, čo sa v hlave vášho manžela deje. Už som sa s tým stretol a vždy to má deštruktívny vplyv na manželstvo a aj na život muža, ktorý sa preniesol do virtuálnej siete.

Neviem, ako sa dá takto ďalej spoločne žiť. S veľkou dávkou zaprenia sa dá žiť popri sebe. To je pre väčšinu ľudí frustrujúce, nesýtiace, devastujúce. Môžete sa pokúsiť s manželom hovoriť bez kriku a hnevu o tom, čo sa mu nedarí dosýtiť v manželstve. Či sa neocitol v ťažkej, možno pracovnej situácii a či sa nesnaží získať svoju hodnotu a sebaúctu tým, že je ešte žiadaný samec alebo inak schopný muž. Môžete sa pokúsiť vtiahnuť ho do párovej psychoterapie a zachrániť manželstvo, no môžete z potápajúcej sa lode aj utiecť.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Vedela, že jej dcéra nebude dlho žiť. „Romanka mala prísť na svet a ja som nemala právo brať jej život,“ hovorí
Marie Kyselková prežila rozprávku len na plátne. Posledné prianie sa princeznej Lade nesplnilo
Európania tu pracujú zadarmo, pije sa kmérska whisky a v tme pozoruje svietiaci planktón

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×