Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obávam sa, že manžel o mňa stráca záujem, pri mne je iba nervózny, vzďaľujeme sa. Viem to napraviť?

22.12.2018 (39/2018) Ak na vzťahoch nepracujeme, upadajú. A snažiť sa musia obaja.
Obávam sa, že manžel o mňa stráca záujem, pri mne je iba nervózny, vzďaľujeme sa. Viem to napraviť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Manžel o mňa stráca záujem. Kedysi sme spolu chodili na výlety, viedli spoločné rozhovory a mali témy, o ktorých sme sa dokázali hodiny rozprávať. Manželia sme 6 rokov, deti ešte nemáme a asi ani mať nebudeme, pretože sa jeden druhému čoraz viac vzďaľujeme. Na mňa je za všetko nervózny, no keď mu zavolá kolegyňa, je ako med. Neviem, čo si mám o tom myslieť a či mám žiarliť. Asi by som mala.

Katka

Radí psychologička Mgr. Brigit Trimajová

Radšej ako prepadnúť žiarlivosti mali by ste niečo podniknúť. Po šiestich rokoch viete, čo platí na manžela. Čo vás zbližovalo a čím ste žili, keď ste spolu začínali? Spomeňte si na to, čo bolo pre vás dôležité a ako ste sa cítili? Oživte tieto chvíle v sebe a skúste niečo z toho manželovi pripomenúť. Vezmite ho na spontánnu prechádzku, zaujímajte sa o jeho prácu a o to, čím teraz žije. Nedajte sa odradiť, ak to nebude úplne podľa vašich predstáv, no neustávajte pri vysielaní signálov záujmu. Nie je toho kameňa, ktorý by odolal úprimnému a nezištnému záujmu o svoju osobu.

Zároveň pestujte aj svoje šťastie, dbajte o to, aby ste sa aj sama, nezávisle od manžela, mali z čoho tešiť. Ak to nepôjde po nejakom čase smerom k zlepšeniu vášho vzťahu, možno to chce otvorený rozhovor o tom, kam vy dvaja smerujete a aké máte sny o vašom vzťahu. Možno v tom rozhovore zistíte, že smerujete k niečomu spoločnému alebo, naopak, sa dozviete o sebe navzájom, že každý túži po niečom inom. Tak či tak, ak na vzťahoch nepracujeme, upadajú. A snažiť sa musia obaja.


Svoje otázky psychologičke Mgr. Brigit Trimajovej môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Skúšaná popularita holandského kráľa: Oženil sa s vymetačkou barov a dcérou ministra krutovlády v Argentíne
Boli sme vo Fekišovciach: Obec sa rozdelila na dva tábory, „srandu“ z videa strieda realita dediny s malým rozpočtom
Osud? Životy Zdeny Studenkovej a Heleny Vondráčkovej sa opäť prepoja!

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×