Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svokra nám sľúbila dom, ak sa o ňu postaráme. Odkedy u nej bývame, mieša sa nám do života, čo s tým?

08.12.2018 (38/2018) Poznajú to mnohé ženy aj muži. Rodičia sľubujú dom a ide pritom o pascu.
Svokra nám sľúbila dom, ak sa o ňu postaráme. Odkedy u nej bývame, mieša sa nám do života, čo s tým?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

S manželom sme sa presťahovali k svokre. Dala nám pol domu s tým, že sa o ňu postaráme, keď bude nevládna. Zatiaľ je však akčná viac než dosť. Stará sa nám do života, neustále k nám chodí, stále ju mám za pätami. Keď niečo varím, príde a začne mi jedlo soliť, koreniť. Ja sa snažím variť zdravo, lebo máme malého syna. Ja mu niečo zakážem, ona príde a dá mu zakázanú vec. Alebo mu povie, že maminka je zlá, nič ti nedovolí. Neviem si s ňou poradiť. Ani muž.

Majka

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Óóó, matky, vy ste nebom i zemou, silné a nevyhnutné ako slnečný svit. Spaľujúce a mocné, zväzujúce život i smrť. Teda niektoré ženy takýmto titankám musia závidieť, lebo sa k takejto moci nedostanú. Vaša svokra je z rodu silných žien, ktoré si dokážu udržať svojho syna pod kontrolou a prinútia aj svoju nevestu, aby sa podriadila jej moci. Zatiaľ sa jej to darí. Hráte hru, pravidlá ktorej určuje ona. Váš manžel je dobrým synom a verte, že žiadnym podnecovaním ani hádkami z neho nevzkriesite mýtického hrdinu, ktorý svoju matku odvrhne. Budete ho musieť svojím kúzlom, láskou, rozumom, „citlivým vydieraním“ dostať k tomu, aby ste sa posunuli niekam do vlastného priestoru. Niekam, kde váš manžel rozkvitne a získa svoju nezávislosť a slobodu.

Buďte opatrná, aby sa toho nezľakol a nerozfňukal sa. Mohol by sa požalovať mame, keby ste tlačili prirýchlo a prisilno. Prepáčte, Majka, za ten jemný sarkazmus. Viem, že ide o intenzívnu a vážnu dynamiku. Stále môžete vyhrať a vytrhnúť manžela s matkiných „pazúrov“. Poznajú to mnohé ženy aj muži. Rodičia sľubujú dom a ide pritom o pascu. Váš manžel musí pochopiť, že tá dohoda bola pasca. Musíte odísť. Neviem, koľko času treba na pochopenie, no viem, že ak neodídete, nič strašné sa nestane. Len prídete o seba, svoje sny, sebaistotu, nervy, o lásku.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu [email protected]

 

Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!
Bude chrípka zabíjať? Epidemiológ hovorí, ako sa brániť a či očkovanie pomáha

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×