Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najtragickejší požiar v Kalifornii za posledných 100 rokov: O svoje domovy prišli aj tieto celebrity!

29.11.2018 (47/2018) Americký štát Kalifornia zasiahol najtragickejší požiar za posledné storočie. Vyžiadal si desiatky obetí na životoch. Utekať museli aj slávni obyvatelia luxusných štvrtí.
Najtragickejší požiar v Kalifornii za posledných 100 rokov: O svoje domovy prišli aj tieto celebrity!
14 fotografií v galérii
Medzi celebritami, ktoré prišli o dom, je aj herec Gérerd Butler.
Autor fotografie: Instagram

Amerika už dva týždne bojuje s nebezpečným prírodným živlom. Požiar známy pod označeným Camp Fire (Táborák) vypukol 8. novembra na úpätí pohoria Sierra Nevada severne od mesta Sacramento a je označovaný za vôbec najtragickejší, s akým Spojené štáty za posledných 100 rokov bojovali.

Napriek tomu, že sa ho snažia dostať pod kontrolu stovky hasičov, doposiaľ sa tak podarilo iba z polovice a počet nájdených obetí stále narastá. Smutnú štatistiku, ktorá sa teraz zastavila na čísle 71, dopĺňa aj čoraz zvyšujúci sa počet nezvestných.

Na zozname deň čo deň pribúdajú desiatky osôb, najčerstvejšie informácie hovorili o 1 011 nezvestných. Úrad šerifa okresu Butte však stále upozorňuje, že zoznam sa mení a je svojím spôsobom zradný. Môžu doň byť totiž zapísané aj osoby, ktoré sú v poriadku a mimo nebezpečenstva.

Požiar si nevyberal medzi bohatými a chudobnými, ničil aj sídla hollywoodskych hviezd. 14 fotografií v galérii Požiar si nevyberal medzi bohatými a chudobnými, ničil aj sídla hollywoodskych hviezd. Zdroj: Northfoto

Šerif preto opakovane vyzýva obyvateľov zasiahnutých oblastí, aby kontrolovali, či ktokoľvek z nich nie je do zoznamu zaradený omylom a akékoľvek prípadné pochybenie nahlásili.

V nie menšom nebezpečenstve sú obyvatelia na opačnej strane Kalifornie. Na juhu štátu zápasia s ďalším rozsiahlym požiarom, ktorý sa šíri prostredníctvom porastov.

Situácia je rovnako vážna, požiar už zničil najmenej 731 budov a približne 200 poškodil. V súvislosti s týmto požiarom evidujú doposiaľ tri obete, ľudia hromadne prichádzajú o domovy a tisícky museli tie svoje dočasne opustiť.

Požiarnici museli hasiť horiacu oblasť pomocou vrtuľníkov. 14 fotografií v galérii Požiarnici museli hasiť horiacu oblasť pomocou vrtuľníkov. Zdroj: Northfoto

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×