Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Princ Charles oslávil sedemdesiatku: 6 vecí, ktoré ste o ňom nevedeli!

28.11.2018 (47/2018) Hoci celý svoj život sa výrazne angažoval v charite, všeobecnú popularitu si u ľudí nikdy nezískal. Princ Charles oslávil sedemdesiatiny.
Princ Charles oslávil sedemdesiatku: 6 vecí, ktoré ste o ňom nevedeli!
8 fotografií v galérii
Oficiálne spoločenské povinnosti si plní od ranej mladosti.
Autor fotografie: Getty Images

Dedič britského trónu, najstarší syn kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa, vojvodu z Edinburghu, sa narodil 14. novembra 1948 v Buckinghamskom paláci v Londýne.

Má za sebou pestrý život, ale popri tom sa stále pripravuje na svoje hlavné, osudové poslanie: stať sa jedného dňa anglickým kráľom. Charles je totiž najdlhšie čakajúcim následníkom trónu v britských dejinách.

Charles ako dvojročný v náručí kráľovnej Alžbety II. 8 fotografií v galérii Charles ako dvojročný v náručí kráľovnej Alžbety II. Zdroj: Getty Images

Zároveň je historicky prvým čakateľom na kráľovský titul, ktorý v roku 1970 získal vysokoškolský diplom. Na univerzite v Cambridgei sa najskôr zapísal na štúdium archeológie a antropológie. Po prvom roku sa však začal venovať histórii.

Bol tiež členom divadelnej skupiny a hral konské pólo. Tomu sa aktívne venoval až do roku 2005, no zo zdravotných dôvodov s tým musel prestať. V sedemdesiatych rokoch v súlade s tradíciou absolvoval vojenskú službu v letectve a námorníctve.

Ktorý zo synov sa na 7-ročného Charlesa v detstve viac podobal? 8 fotografií v galérii Ktorý zo synov sa na 7-ročného Charlesa v detstve viac podobal? Zdroj: Getty Images

Medzi jeho záujmy patrí životné prostredie, architektúra, poľnohospodárstvo, školstvo, hudba, história, ale aj alternatívna medicína, lietanie, rybárčenie či maľba akvarelom.

Je autorom niekoľkých publikácií. V roku 1980 uverejnil knihu pre deti s názvom Starý muž z Lochnageru, ktorú pôvodne napísal pre svojho mladšieho brata Edwarda.

O deväť rokov vydali jeho Víziu Británie: Osobný pohľad na architektúru, v ktorej sa neubránil kritike modernej architektúry. Vďaka tomu ho v monarchii v roku 1990 vyhlásili za autora roka.

Ako väčšina členov kráľovskej rodiny, aj on bol v roku 1968 vojakom. 8 fotografií v galérii Ako väčšina členov kráľovskej rodiny, aj on bol v roku 1968 vojakom. Zdroj: Getty Images

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×