Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pred oslavou otcovej päťdesiatky sa jej prisnil sen: O mesiac pochopila, čo jej naznačoval...

03.12.2018 (34/2018) Pripravovali sme oslavu otcovej päťdesiatky a zaskočil ma zvláštny sen. Bol z kategórie varovných.
Pred oslavou otcovej päťdesiatky sa jej prisnil sen: O mesiac pochopila, čo jej naznačoval...
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Mamu som mala rada, no otca ešte viac. Bol to jednoduchý, múdry človek s prirodzenou inteligenciou. Kvalitný inštalatér, ktorý nevedel ľuďom povedať nie. Možno aj preto, lebo chcel zarobiť, aby nám deťom, nič nechýbalo. Aby sme sa mali lepšie ako on, ktorého v detstve poznačila strata mamy.

Blížilo sa otcovo významné jubileum. On mu nepripisoval žiadnu vážnosť. Tvrdil, že päťdesiatky sa dožije takmer každý. Krotil nás, aby sme nechystali žiadnu oslavu. Že nás pozve na obed a hotovo. No my s mamou sme ho chceli prekvapiť, pozvať príbuzných a zháňali sme aj vhodný darček. Vymýšľali sme, čo by ho v tom dobrom slova zmysle šokovalo. Do osláv chýbali ešte dva mesiace a mne sa prisnil zvláštny sen. Oslavovali sme, otec bol v nálade a odrazu sa objavil Boh. Taký, ako ho zobrazil Michelangelo v Sixtínskej kaplnke: so šedivou bradou a prísny. Vzniesol sa nad náš stôl, chvíľku si nás z výšky obzeral, potom natiahol ruku k otcovi a stratil sa.

Po prebudení som dlho rozmýšľala, čo to má znamenať. Alebo čo mi chce ten sen povedať. Vydedukovala som, že otec bude zrejme v nejakom ohrození. Veľmi opatrne som mu naznačila, aby toľko nepracoval, aby sa šetril. No on ako vždy s úsmevom odvetil, že robí len toľko, koľko vládze. Vedela som, že sa prekonáva, aby mal finančnú rezervu a mohol niečím prekvapiť mamu, mňa aj brata. To bol celý on. No vedela som, že mal aj nejaký zdravotný atak, ktorý ignoroval. Dokonca sa na mamu nahneval, keď ho durila k lekárovi.

Necelý mesiac pred oslavou sa to stalo. Dorobil sľúbené, odpadol a zomrel. Pre mňa to bolo neuveriteľné. Pochopila som, že ten sen s Bohom bol z kategórie varovných. A že Boh sa nemýli.

 

Kávové zrná
Snehová torta s jahodami
Po štúdiu žurnalistiky vycestoval do Ameriky ako krasokorčuliarsky nováčik, dnes je leteckým záchranárom a stíha fotiť

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×