Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mimoriadne podmienky v televízii: Štáb chodil za meteorológom Iľkom priamo domov! Je za tým vážne ochorenie?

23.11.2018 (46/2018) Najznámejší slovenský meteorológ Jozef Iľko (79) sa po dvojmesačnej prestávke opäť vrátil do markizáckeho Telerána. Správy o počasí hlásil aj napriek tomu, že sa ešte necítil úplne v poriadku.
Mimoriadne podmienky v televízii: Štáb chodil za meteorológom Iľkom priamo domov! Je za tým vážne ochorenie?
3 fotografie v galérii
Jozefa Iľka potrápili zdravotné problémy. Správy o počasí preto hlásil pri svojom dome.
Autor fotografie: TV Markíza

Keď sa v polovici augusta ukázal v markizáckom Teleráne meteorológ Jozef Iľko unavený, bledý a navyše s roztraseným hlasom, mnohých divákov a fanúšikov tým poriadne vystrašil. Krátko nato sa stiahol z obrazoviek pre doteraz nešpecifikované zdravotné problémy. Podľa medializovaných informácií dokonca podstúpil operáciu.

Aké ochorenie mu však skomplikovalo život, nie je známe a ani samotný Iľko o tom nechce hovoriť. Napriek tomu, že jeho zdravotný stav sa zdal byť vážny, v domácej opatere dlho nepobudol a v polovici októbra sa na televíznych obrazovkách ukázal opäť. Pochudnutý vzhľad dával tušiť, že úplne v poriadku ešte nie je.

„Nie som ešte fit, doliečujem sa,“ priznal divákom v živom vysielaní s dôvetkom. „Po pobyte v nemocnici sa doliečujem doma. Dokedy však bude moja rekonvalescencia trvať, neviem odhadnúť. Len čo mi to zdravotný stav dovolí, veľmi rád sa do Telerána vrátim. Ale kedy presne, to dnes ešte neviem.“

S televíziou sa pritom dohodol, že predpovedať počasie bude zatiaľ každý piatok pred víkendom.

„S pánom Iľkom sme sa dohodli, že v piatky bude robiť víkendovú predpoveď počasia cez živé vstupy. Táto forma je vzhľadom na to, že sa ešte stále doliečuje, pre neho vhodnejšia,“ uviedla manažérka Markízy Ľudmila Ráceková.

Keďže samotná televízia si stálicu ranného vysielania váži, pristúpila aj na ďalší krok, ktorý meteorológovi prácu značne uľahčil. Televízny štáb sa za ním niekoľko týždňov po sebe vybral vždy priamo domov.

„Vstupy do Telerána sú nakrúcané pri dome pána Iľka,“ dozvedeli sme sa.

Pre chorobu si v neskoršom termíne prevzal ocenenie Senior roka. 3 fotografie v galérii Pre chorobu si v neskoršom termíne prevzal ocenenie Senior roka. Zdroj: Marek Velček

Ocenili ho

Hoci by sa niektorým mohlo zdať, že meteorológ sa pred kamerou ukázal príliš skoro, podľa našich zistení je nielen pod lekárskym dohľadom, ale aj pod dohľadom svojej dcéry, ktorá je tiež lekárkou.

Pán Iľko napriek svojmu pokročilému veku prejavuje stále obrovskú chuť pracovať a práve to je dôvod, pre ktorý ho jeho najbližší nechcú úplne odstrihnúť od toho, čo má rad.

Vďaka tomu, že je pracovne aktívny aj v pokročilom veku, získal prednedávnom prestížne ocenenie Senior roka.

V bratislavskom Primaciálnom paláci si ho však v stanovenom termíne pre zdravotné problémy prevziať nemohol. Urobil to napokon v priebehu uplynulého týždňa, čo je ďalším znakom toho, že sa po dlhšom čase konečne cíti lepšie.

Aby toho nebolo málo, posledné piatkové počasie v Teleráne už nehlásil v blízkosti svojho príbytku v Lamači, ale priamo v areáli Markízy tak, ako sme na to boli doteraz zvyknutí. Naplno sa však do Telerána ešte nevráti a správy o počasí bude divákom prezentovať v novom dohodnutom termíne, teda každý piatok.

Meteorológovi k zlepšeniu zdravotného stavu istotne pomohlo aj to, že v pracovnom tempe poľavil a medzi svoje priority po rokoch dobre vykonávanej práce zaradil aj svoje zdravie.

Zdravotne je na tom konečne lepšie. Uplynulý piatok sa dokonca ukázal v markizáckom Teleráne. 3 fotografie v galérii Zdravotne je na tom konečne lepšie. Uplynulý piatok sa dokonca ukázal v markizáckom Teleráne. Zdroj: TV Markíza

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×