Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zomrel herec Marián Geišberg

11.11.2018 Herec v 64 rokoch prehral boj so zákernou chorobou.
Zomrel herec Marián Geišberg
4 fotografie v galérii
Herec Marián Geišberg.
Autor fotografie: Život

V sobotných večerných hodinách zomrel slovenský herec, spisovateľ, pesničkár a humorista Marián Geišberg. Pre TASR to potvrdila tlačová tajomníčka Slovenského národného divadla (SND) Izabela Pažítková. Herec by 23. decembra oslávil 65 rokov.

Marián Geišberg sa narodil v roku 1953 v Piešťanoch, vyrastal na Myjave a vyštudoval herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Po absolvovaní v roku 1979 najskôr pôsobil v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, neskôr v Divadle SNP v Martine a od roku 1988 aj v Trnavskom divadle. V roku 1992 sa stal členom Činohry SND.

Okrem divadla účinkoval v niekoľkých desiatkach filmových a televíznych inscenácií a bol známy aj ako folkový interpret a autor. V roku 1998 vydal album s názvom Nápoky a v roku 2002 album Neladí, nevadí

Geišberg už dlhšie bojoval s vážnymi ochoreniami. Počas tohto roka sa mu zdravotný stav skomplikoval, herec prekonal srdcový kolaps a mal podstúpiť aj náročnú operáciu pľúc. Osudnou sa mu mala stať zákerná rakovina pľúc.

Detektívi zo známeho oddelenia vrážd: Maciej Stuhr ako Krauz a Marián Geišberg ako Burger. Snímka je z filmu Červený kapitán - filmovej adaptácie rovnomennej knihy od spisovateľa Dominika Dána. 4 fotografie v galérii Detektívi zo známeho oddelenia vrážd: Maciej Stuhr ako Krauz a Marián Geišberg ako Burger. Snímka je z filmu Červený kapitán - filmovej adaptácie rovnomennej knihy od spisovateľa Dominika Dána. Zdroj: Film Červený kapitán Vo filme Muzika si zahral typického dedinského alkoholika. 4 fotografie v galérii Vo filme Muzika si zahral typického dedinského alkoholika. Zdroj: Continental film S herečkou Kamilou Magálovou v divadelnej komédii Ani za milión. 4 fotografie v galérii S herečkou Kamilou Magálovou v divadelnej komédii Ani za milión. Zdroj: Ctibor Bachratý

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×