Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V osudný večer išla s manželom naposledy behať. Bol už mŕtvy, keď sa jej pozrel do očí!?

13.11.2018 (32/2018) Videla som ho. Pozeral sa mi do očí a vznášal sa. Nechápala som to. Chcela som sa ho dotknúť, no zmizol.
V osudný večer išla s manželom naposledy behať. Bol už mŕtvy, keď sa jej pozrel do očí!?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Spoznala som sa s manželom v lese. Bežala som po mojom obľúbenom chodníčku a dobehol ma. Pozdravil ahoj, ako je to medzi bežcami zvykom, a spýtal sa, koľko mám dnes v pláne. Povedala som že len päťku, teda päť kilometrov, a on že či mi môže chvíľku udávať tempo. Súhlasila som. Bolo celkom svižné. Fučala som za ním ako rozzúrený býk. Po absolvovaní okruhu bežal ďalej a ja som sa pobrala k zaparkovanému autu.

Náhodou sme sa na tej trati stretli asi o mesiac. A potom častejšie. To sme už chceli. Obaja sme boli amatérski bežci a občas sme absolvovali aj nejaké preteky. Začali sme sa stretávať nielen v lese. Keď sa Miro nahodil, bol z neho veľký fešák. Imponoval mi. A tak sa začala naša láska. Asi o rok sme sa vzali, kúpili si byt a bolo nám skvele. Športovali sme. Ešte aj vo štvrtom mesiaci tehotenstva som pokojne upaľovala v lese po chodníkoch a Miro za mnou.

Po pôrode som chvíľku prestala a užívala si materstvo. Potom som sa rýchlo dostala do formy. V kalendári sme mali zaznačené preteky, ktoré chceme absolvovať. A bez tréningu to nie je ono. Miro neraz behal aj večer v meste. Bála som sa, že ho niekto zrazí. Tvrdil, že jeho reflexné prvky na teplákoch musí vidieť aj slepý.

Raz podvečer ma nahovoril, aby sme si dali takú svižnú desiatku do susednej dediny a späť. Bola u nás mama a mohla postrážiť malú. Obliekla som si tepláky, vybehli sme a debatovali. Zrazu len náraz. Zabolelo to a bola som na asfaltke. Nič som nevnímala a potom sa nado mňa sklonil Miro. No tak čudne, akoby sa vznášal a pozeral sa mi do očí. A potom pípanie prístrojov... Precitnutie do reality bolo hrozné. Môj muž zrážku neprežil. Myslím si, že v tom okamihu, keď sa nám stretli oči, už odchádzal do inej dimenzie.

 

Základnú školu v tejto obci vyhľadávajú rodičia z celého Slovenska
Rebierka na jablkách
Koberce slovenskej dizajnérky uchvátili šejkov. Po stretnutí s kráľovskou rodinou mieri do Emirátov!

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×