Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prežila vďaka snu? Od škaredej havárie ju delili centimetre!

11.02.2019 (40/2018) Auto prichádzalo do križovatky zľava. Bola som na hlavnej a ono len tak preletelo. Našťastie nie ako to v noci.
Prežila vďaka snu? Od škaredej havárie ju delili centimetre!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Dámska jazda. Tešila som sa na ňu ako malé decko. Lebo u kamarátky na chalupe je vždy veselo. Poznáme sa už roky. Neohovárame sa, ako to ženy zvyknú robiť, ale pomáhame si. A na chalupe si užívame. Samozrejme, že pomôžeme aj v záhrade, odkiaľ máme potom na stole šalát z čerstvých paradajok. A keď rastú huby, tak sa aj túlame v lese. Celé okolie máme prešliapané, no stále je pre nás príťažlivé. A sme tak trochu na seba hrdé, že sa dokážeme odtrhnúť od rodín. Naši chlapi pochopili, že brániť nám, to by bolo zbytočné.

Mám najväčšie auto, tak kamarátky vozím ja. Poobede som nakúpila veci podľa dohodnutého rozpisu a zbalila si svoje. Nakúpila som na víkend a dcéru som poverila varením. Spokojná som išla spať, aby som bola skoro ráno fit.

Aj som bola. Len mi v hlave vŕtal hlúpy sen. Mne, ktorá spí tak kvalitne, že nemá čas snívať, sa prisnilo, že v poslednej dedine, za ktorou odbočujem na chalupu, mi nejaký debil vybehol z bočnej cesty a havarovala som. A to ja idem do každej križovatky trochu opatrnejšie. Spomalím, aj keď som na hlavnej. To ma učil otec. Vraj nevieš, či ten druhý vodič vie, že si na hlavnej. Viackrát som sa takto vyhla haváriám.

Ráno bolo pekné, slnečné. „Pozberala“ som kamarátky a naša päťčlenná posádka sa vydala na asi stokilometrovú cestu. Všetko v pohode, jazyky pracovali naplno, až som ich musela krotiť, aby som počula v rádiu aspoň zelenú vlnu. Vyšli sme z druhého mesta v poradí a križovatka. Bola som na hlavnej a z vedľajšej cesty sa vyrútil športový mercedes. Šliapla som na brzdu tak silno, že som sa skoro prilepila na čelné sklo a ten blázon sa ani neobzrel. Baby sa spýtali, či mi šibe. Nevideli, čo sa stalo. Až na chalupe som to predýchala a povedala som im, že len vďaka mne sú tu a nie v nemocnici.

 

Mysteriózne spomienky: Stará mama nepovedala nič, deťom by len ťažko vysvetlila, že sme práve videli ducha
V petržalskej nemocnici sa pustili v zime do výmeny okien. Univerzitná nemocnica zaplatí 2,3 milióna eur
Koniec obľúbenej herečky: Eva Rysová otvorene priznala, prečo viac nechce nakrúcať

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×