Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vieme načúvať vlastnej intuícii? Ráno sa zobudila so zvláštnym pocitom, na obed to prišlo...

14.01.2019 (38/2018) Od rána som cítila, že sa niekomu z nás niečo zlé stane. Nevedela som čo. A na obed už išlo o život.
Vieme načúvať vlastnej intuícii? Ráno sa zobudila so zvláštnym pocitom, na obed to prišlo...
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Dohodli sme sa na predĺženom víkende. Na chalupe bolo treba všeličo dorobiť, aby spĺňala naše predstavy a manžel sa na robotu priam tešil. Majstrovanie je jeho hobby. V piatok ráno som sa zobudila s takým zvláštnym pocitom, že sa stane niečo zlé. Vyspala som sa dobre a nechápala som, čo to má znamenať. Snažila som sa hodiť to za hlavu a sústrediť sa na balenie. Manžel odniesol veci do auta a ja som v byte viackrát skontrolovala, či je vypnutý plyn, žehlička, či sme zavreli vodovodné ventily a podobne.

Ten pocit ma ťažil v hlave ako olovo a nie a nie sa ho zbaviť. Aj v aute som bola nepríjemná a kafrala som mužovi do šoférovania. Keď už toho bolo veľa, zastavil. Otvoril kufor, vytiahol fľašu akejsi pálenky, vraj aby som si dala, že ma to upokojí. Prišli sme na chalupu a muž sa potešil, že sa v tichu lesa konečne vyspí.

Malý Miško sa hneď začal hrať so psom. Náš päťročný syn a jazvečík Rony sú totiž veľkí kamaráti. Rozbehli sa do humna, kde máme stodolu. Len som zakričala, aby sa o chvíľu vrátili, lebo pripravím niečo na obed. Na plynovej bombe som ohriala jedlo z domu. Vtom pribehol Rony a veľmi štekal. Prihovorila som sa mu, no bol stále hlučnejší a začal cúvať. Akoby ma volal von. Miško tam nebol. Zavolala som naňho a nič. Rony bežal k stodole. Išla som za ním a volala na syna. Až pri latovej bránke do stodoly som počula plač. Uvoľnila som haspru na bránke a na zemi ležal dokrvavený Miško. Spadol z povaly. Otvorená zlomenina predkolenia, masívne krvácanie, operácia...

Až na druhý deň som premýšľala, ako je možné, že som to zlé tušila. A dokonca som sa obviňovala, či som to neprivolala myšlienkami ja...

 

Vedela, že jej dcéra nebude dlho žiť. „Romanka mala prísť na svet a ja som nemala právo brať jej život,“ hovorí
Marie Kyselková prežila rozprávku len na plátne. Posledné prianie sa princeznej Lade nesplnilo
Európania tu pracujú zadarmo, pije sa kmérska whisky a v tme pozoruje svietiaci planktón

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×