Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Po smrti manžela si mladá vdova začala všímať zvláštne veci: Veď ten pes sa správa ako...je to možné?

08.01.2019 (37/2018) Možno už nie je medzi nami. Ostalo mi však niečo vzácne. A nie je to iba láska v srdci a spomienky.
Po smrti manžela si mladá vdova začala všímať zvláštne veci: Veď ten pes sa správa ako...je to možné?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Manžel mi zomrel príliš mladý a príliš skoro. A príliš rýchlo! Ani sme sa nestihli rozlúčiť. Vždy som ho obdivovala za to, aký bol, no jedna jeho vlastnosť ma doslova fascinovala. Nikdy neodkladal na zajtra to, čo mohol urobiť dnes. A v tomto duchu jedného dňa priniesol domov krásneho psíka. V čase, keď som o psovi nechcela ani počuť, keď som hovorila, že si ho kúpime až potom, keď sa z bytu presťahujeme do domu. On však vedel, že hlboko v duši po ňom túžim. Len čakám na najvhodnejší čas. Neváhal, chlpáča priniesol domov a spravil dobre...

Ani nie o mesiac muž zomrel pri autonehode. Mal iba tridsaťjeden rokov. Vždy som žila v domnienke, že sme pre seba stvorení. Nevedela som, ako mám bez neho ďalej žiť. Chcela som len zaspať, zabudnúť a už nikdy necítiť tú bolesť, ktorá mi spútavala celé telo. Obrovskou oporou mi v tom čase bol náš psík, ktorý bol pri mne dňom a nocou. Cítil moju bolesť a snažil sa ju tíšiť. Bol to práve on, kto ma ťahal von. Prinútil ma vstať z postele, ísť na prechádzku, musela som sa usmiať, keď robil šibalstvá. Vytiahol ma z toho najhoršieho. A potom som si začala všímať isté veci.

Po smrti manžela vždy spával v posteli vedľa mňa na jeho mieste. Muž zvyčajne vstával o piatej ráno a čítal si pred odchodom do práce knihy. Sedel vo veľkom kresle v obývačke a užíval si svoj každodenný rituál, relax. Presne v tomto čase vstáva aj môj chlpáč. Tíško sa vykradne z postele a ide do obývačky. Ľahne si vedľa kresla, v ktorom manžel čítaval, a sedí tam do siedmej rána. Presne vtedy už muž odchádzal do práce.

Manžel ma napomínal, nech nepijem veľa kávy. Vždy, keď si ju zalievam horúcou vodou, pes buď šteká, alebo do mňa štuchá labkou. Neporiadok je moja slabá stránka a neraz sme sa preň pohádali. Keď je kopa špinavej bielizne priveľká, štvornohý chlpáč ju chytí do papuľky a zanesie k práčke. Viem, tie podobnosti môžu byť iba náhodné. Ja v nich však vidím viac. Je ich príliš veľa, než aby to bola náhoda. Buď je manžel s nami a náš psík cíti jeho prítomnosť, alebo mi zoslal z hora aspoň ochrancu. Nech to tu bez neho zvládnem...

 

Vedela, že jej dcéra nebude dlho žiť. „Romanka mala prísť na svet a ja som nemala právo brať jej život,“ hovorí
Marie Kyselková prežila rozprávku len na plátne. Posledné prianie sa princeznej Lade nesplnilo
Európania tu pracujú zadarmo, pije sa kmérska whisky a v tme pozoruje svietiaci planktón

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×