Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Po smrti manželky sa hneval na Boha i anjelov. V kostole sa neudržal, a potom sa to stalo!

09.11.2018 (28/2018) Trpel som a sľuboval pomstu. Bol som nahnevaný na všetky duchovné bytosti a spravil čosi odporné.
Po smrti manželky sa hneval na Boha i anjelov. V kostole sa neudržal, a potom sa to stalo!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Hneval som sa na celý svet. Neznášal som smiech a zazeral som na každého, kto sa smial, lebo ja som plakal. Najčastejšie doma, kde ma nikto nevidel. Pozeral som sa na fotografiu nebohej manželky, rozprával som sa s ňou a plakal. Už pol roka tu nie je. Stalo sa to vtedy, keď sa dozvedela, že je tehotná. Išla práve od lekára a isto sa tešila. Kráčala po chodníku a možno si už robila plány, ako mi to povie a ako to spolu oslávime. Veď sme sa na dieťa tešili.

Chcela prejsť cez cestu mimo priechodu, vkročila na vozovku priamo pred prichádzajúce auto. Vodič bol nevinný, tvrdili všetci, čo nehodu videli. V ten večer som prvý raz nadával Bohu aj anjelom. Nadával preto, lebo Miška bola veriaca a tvrdila, že Boh je spravodlivý a že nám vo všetkom pomôže. Verila aj na anjelov a ich ochranu.

Pýtal som sa, kde boli vtedy, keď jej dovolili spraviť ten osudný krok? Odmietol som mamino vysvetlenie, že to je len jedna životná skúška a pán Boh nás má rád. Nevládal som žiť a sľuboval som pomstu. A tak raz, keď som išiel okolo kostola, vošiel som dnu. Na stene visel obraz Ježiša, ako pomáha topiacemu. Vošla do mňa zlosť. Ani neviem ako, vytiahol som vreckový nožík a bodol. A ešte raz. Bolo mi potom zle a triasol som sa.

Asi o mesiac som išiel otcovi pomôcť s drevom. Na dedine je zvyk pripraviť si ho na zimu. Od rána sme pílili siahovice na starej cirkulárke. Vystriedal som otca. Bol som šikovnejší aj rýchlejší. Ani neviem, ako sa to stalo, len som zrazu nemal polovicu prsta. Mama ma najskôr ľutovala a potom vyhlásila, že je to trest boží za to rúhanie. O poškodenom obraze nevedela. Tak neviem, bol to boží trest alebo len chvíľková neopatrnosť?

 

Stál pri strýkovom hrobe v takej zvláštnej polohe, až som sa pohoršil. A potom zrazu... čo sa to stalo?
Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×