Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Manžel stále pracuje a keď je doma, je zatvorený v dielni. Čo s ním? Uvažujem o rozvode

27.10.2018 (34/2018) Aké lákavé je zaoberať sa životmi tých druhých...
Manžel stále pracuje a keď je doma, je zatvorený v dielni. Čo s ním? Uvažujem o rozvode
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

S manželom sme spolu 25 rokov. Uvažujem, že tento rok bude pre nás posledný. Doma ho takmer nevidím. Buď je v jednej, alebo druhej práci. Keď príde domov, len sa naje a uteká do svojej dielničky, kde je až do noci. Nedá si povedať, že v takomto tempe dlho nevydrží. Na mňa nedá, k lekárovi nejde. Work life balance mu nič nehovorí. Čo s ním?

Gréta

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Pri vašom liste, Gréta, mi prichádza na um, aké lákavé je zaoberať sa životmi tých druhých. Teda nielen lákavé, podliehame aj ilúzii moci. Zdá sa, že tam to dokážeme zmeniť, že máme tú moc. Rozumieme tomu väčšinou lepšie ako tomu svojmu. V našom sa nám ten čistý pohľad skrýva za rôzne filtre, nánosy, sebaklamy, ilúzie. Pri iných sa to javí ako jasná cesta. Myslím, Gréta, že v rukách máte najmä ten svoj život. Manžel zase ten svoj. Neviem, prečo niektorí ľudia hazardujú a deštruktívne narábajú s takým úžasným darom, no je to tak. Ako milujúce bytosti sa snažíme zachraňovať a udržať šťastie partnera aj to svoje. Ťažko sa to posudzuje. Nikdy nevieme, či sme urobili všetko.

Dôležité je vo vašom krátkom príbehu pozrieť sa aj na ten váš. Manžel za niečím kráča. A za čím kráčate vy? Za tým istým? Ste šťastná? Čo chýba vám? Viete vy žiť work life balance? Krok, ku ktorému vás to posúva, je veľmi ťažký. Budete potrebovať veľa odhodlania, odvahy a podpory. Možno to dokážete sama a možno by ste sa mohli obrátiť na psychoterapeuta. V každom prípade láska, pokora a dôvera spôsobujú, že meníme svoje životy v súčinnosti s našimi partnermi. Prispôsobujeme sa a vytvárame svoj obraz, s ktorým sme spokojní. Možno skúste ešte poodhaliť, prečo sa uzatvára váš manžel, prečo je preňho lepšie byť sám so sebou, s prácou. Veľmi držím palce, nech ste na výsledok hrdá.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Problémy s kyselinou v hrdle trápia čoraz viac ľudí: Týmto jedlám sa treba vyhnúť!
Hŕstková polievka s klobásou
Pri kravách majú kráľovské platy: Navštívili sme družstvo, kde dojičky zarábajú 1 400 eur!

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×