Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Je náročné čítať ich? Nerozumel, prečo sa mu otec v sne prihováral, všetko pochopil nasledujúci deň

12.12.2018 (36/2018) Prebudil som sa celý spotený a vyľakaný. Nechápal som, čo znamená to otcovo volanie.
Je náročné čítať ich? Nerozumel, prečo sa mu otec v sne prihováral, všetko pochopil nasledujúci deň
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Začínal sa víkend, potreboval som si oddýchnuť. Na sobotu sme už mali naplánovanú návštevu manželkinej sesternice. Dlhšie sme sa nevideli a už som sa aj tešil. Veď tá mala hlavu ako počítač – nie takú veľkú, ale múdru. Všeličo vedela. Až som sa čudoval, že si toľko pamätá. No a nedeľa bude najskôr s deťmi v prírode a potom šport v telke.

V piatok večer sme si pripravili všetko na návštevu, nechýbali malé darčeky, aby sme sa ráno nezdržiavali. A potom sme si s manželkou naliali trochu vína a posedeli pri televízore. Nevydržal som dlho. Začali mi klipkať oči a išiel som spať. Stuhol som, len čo som si ľahol.

Nadránom som počul, ako ma niekto volá. Celkom zreteľne som počul svoje meno a videl aj tvár volajúceho. Bol to otec. Strhol som sa zo sna celý spotený aj vystrašený. Vstal som a pobral sa do kuchyne. Pozrel som sa na hodiny. Do štvrtej chýbalo desať minút. Premýšľal som, prečo ma otec volal a čo to má znamenať? Na nič som neprišiel, a do postele som sa už nevrátil. Nezaspal by som.

Ráno bola manželka prekvapená, že som pripravil raňajky. V sobotu ich vždy robí ona, mňa a deti nechá vylihovať. Nepovedal som jej o nočnej príhode, hoci som na ňu stále myslel. Aj na návšteve. Tváril som sa pohodovo, no stále som sa vracal k tomu snu. Nebol som, ako sa hovorí, vo svojej koži. Keď manželka navrhla odchod, potešil som sa.

Boli sme doma možno polhodinu, keď prišiel švagor. Už podľa výrazu tváre som vedel, že sa niečo stalo. Oznámil nám, že môj otec v noci tragicky zahynul. Stalo sa to okolo štvrtej nadránom. Aj po troch desiatkach rokov mám pri tejto spomienke zimomriavky.

 

Vedela, že jej dcéra nebude dlho žiť. „Romanka mala prísť na svet a ja som nemala právo brať jej život,“ hovorí
Marie Kyselková prežila rozprávku len na plátne. Posledné prianie sa princeznej Lade nesplnilo
Európania tu pracujú zadarmo, pije sa kmérska whisky a v tme pozoruje svietiaci planktón

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×