Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mrazivý príbeh zo života taxikára: Bol to anjel? Nechal sa zaviezť k autonehode, aby zachránil ľudí!

09.10.2018 (25/2018) V taxíku som sa stretol s rôznymi ľuďmi. Raz som však viezol niekoho, o kom som presvedčený, že človekom ani nebol. Bol záchrancom, anjelom...
Mrazivý príbeh zo života taxikára: Bol to anjel? Nechal sa zaviezť k autonehode, aby zachránil ľudí!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Taxikára robím už pätnásť rokov. Svoju prácu mám rád. Mesto poznám ako málokto. Ovládam všetky skratky a zákutia, spoznávam mnoho zaujímavých ľudí. Raz som však stretol niekoho, na koho nikdy nezabudnem.

Nasadol ku mne do auta. Muž v stredných rokoch, na hlave mal klobúk, v ruke kufrík. Zahľadel sa na mňa a ja som sa ho opýtal, kam ho mám zaviesť. Odpovedal, že nevie. Snažil som sa mu vysvetliť, že mu nemám ako pomôcť, keď nevie, kam chce ísť. Bol však ticho a zamyslene pozeral pred seba. O chvíľu zavrel oči a začal hovoriť. Vraj nepozná názov ulice, no je tam vysoká červená budova, oproti nej je parčík a veľká križovatka. Vraj tam je aj malá fontána. Hneď som vedel, o akom mieste rozpráva. Naše mesto predsa len poznám naspamäť. Pobral som sa teda tam.

Keď sme prišli, zistili sme, že na križovatke sa práve odohrala autonehoda. Spolusediaci ticho vystúpil z auta a utekal k zraneným. Otvoril svoj kufrík a začal im pomáhať, ako vedel. O niekoľko minút prišla sanitka a záchranári prevzali svoju prácu. Muž s kufríkom opäť nasadol do môjho auta a poprosil ma, nech ho odveziem späť domov.

Po ceste sa rozhovoril. Vraj vždy chcel byť lekárom. Vyštudoval medicínu. Prax z nemocnice však nemá žiadnu. Má totiž dar, vďaka ktorému vidí nehodu skôr, než sa stane. Dokáže tak zasiahnuť na miestach, kam ešte sanitka neprišla. Rozhodol sa, že bude nasledovať svoje poslanie a svoj dar využije naplno. Zachránil vďaka tomu nejeden život. Miestami som mal pocit, že sedím v aute s anjelom. Nechcelo sa mi veriť, že by mohla byť pravda, čo mi rozpráva. Za cestu som si od neho peniaze nevypýtal. Odviesť ho zachraňovať životy zadarmo mi prišlo ako to najmenej, čo preňho môžem spraviť.

 

Stál pri strýkovom hrobe v takej zvláštnej polohe, až som sa pohoršil. A potom zrazu... čo sa to stalo?
Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×