Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V noci ju zobudil zvláštny zvuk, keď prechádzala po byte, zmeravela od hôzy. Okamžite to vyhodila!

05.12.2018 (35/2018) Vravíme si, sú to len predmety. No čo ak ožijú?
V noci ju zobudil zvláštny zvuk, keď prechádzala po byte, zmeravela od hôzy. Okamžite to vyhodila!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Milujem exotické výrobky. Už od detstva som ich zbierala. Otec je novinár, z každej krajiny, ktorú navštívil, mi priniesol nejaký pekný kus. Jeho cestopisné dobrodružstvá pribúdali, moja zbierka sa rozrastala. Neskôr som k nej začala pridávať vlastné kúsky z mojich ciest. Vášeň spoznávať nové kultúry a krajiny sa preniesla z otca na mňa. A niet krajšej spomienky, ako mať doma napríklad krásnu africkú sošku. Človek ju vezme do ruky a má pocit, že je kdesi v Mozambiku.

Z Afriky som si však nepriniesla iba drevenú plastiku, ale aj masku. Krásnu, no zároveň tajomnú tvár neznámeho vyrezávanú z dreva. Zavesila som si ju do obývačky. A vtedy sa to začalo...

Spočiatku to bolo nenápadné a nechcela som si to pripustiť. Šlo len o akési dunenie v noci. Pripisovala som to zvukom z ulice, v dome, vodovodným trúbkam a podobne. Bol to akoby dutý tichý hlboký zvuk bubnov. Po čase sa k nemu začalo pridávať škriabanie. Akoby niekto prechádzal nechtami po nábytku. Stále sa mi nechcelo veriť, že sa niečo deje. Rozmýšľala som, čo to len môžu susedia nad nami robiť. Či si nekúpili mačku, ktorá škriabe pazúrmi o podlahu a podobne. Nakoniec sa však stalo niečo, čo ma prinútilo masku ihneď vyhodiť. Pochopila som, že všetky tie zvláštne veci idú z nej.

Raz v noci som sa šla napiť vody do kuchyne. Prechádzala som cez obývačku a ani neviem prečo, niečo ma prinútilo pozrieť sa práve na visiacu masku. Bolo na nej niečo iné. Najskôr som nevedela čo. Potom som pochopila. Dovtedy zatvorené oči na drevenej siluete tváre boli otvorené a pozerali sa na mňa. Od ľaku som až spadla. Utekala som do spálne a čakala, kým sa rozvidnie. Ráno boli oči stále otvorené. A hoci to bolo krásne a majstrovské dielo, zabalila som ho do deky a vyhodila. Nedokázala som sa naň už pozerať ani chvíľu.

 

Odvážna hviezda zo seriálu Dr. House: Pre zvieratá donaha!
Mexické tortily
Drogy a alkohol sú minulosťou. Z Kate Moss je triezva elegantná dáma, môže za to tento muž!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×