Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zaúradovala intuícia? Po siedmich rokoch sa ozval bratovi a zabránil tragédii!

20.11.2018 (33/2018) Hlúpa bratská hádka takmer spôsobila tragickú osudovú chybu.
Zaúradovala intuícia? Po siedmich rokoch sa ozval bratovi a zabránil tragédii!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

S bratom sme mali vždy pekný vzťah. Jedno obdobie sme sa však dopustili hlúpej chyby, pohádali sme sa. Nebola to však hocijaká hádka, bol to spor, pre ktorý sme sa prestali spolu rozprávať na sedem rokov. Nakoniec sme to prelomili, avšak za tragických okolností.

Obaja sme tvrdohlaví. Ani jeden z nás nevedel a nechcel ustúpiť. A tak niekto, kto mi bol veľmi blízky, kto stál celý život pri mne, kto bol prítomný pri všetkých mojich veľkých životných udalostiach, sa stal cudzím a vzdialeným. Nenapísali sme si ani na narodeniny, ani na Vianoce. Stali sme sa jeden druhému mŕtvym.

Po siedmich rokoch nulového kontaktu nastal deň, keď mal brat narodeniny. Posledné roky mi ani nenapadlo mu napísať, bol som príliš urazený, príliš hrdý. Tento deň bol však iný. Od rána som sa cítil zle, stále som na brata myslel. Pripisoval som to tomu, že už predsa prešiel dlhý čas od nášho sporu. Hnev už ustúpil a mal som dojem, že už je čas na zmierenie. No váhal som. Ako bol deň dlhý, stále som nebol schopný chytiť telefón do ruky. Až polhodinu pred polnocou...

Zdvihol ho a keď ma počul, rozplakal sa... Neskôr sa ukázalo, že som zavolal v „hodine dvanástej“. Brat mal za sebou ťažké obdobie. Rozviedol sa, prišiel o prácu, chýbal som mu, bol som jeho jedinou rodinou. Celý deň mu k jeho narodeninám nikto nezagratuloval. Bol na pokraji zúfalstva a rozhodol sa ukončiť svoj život. Zabránil mu v tom zvoniaci telefón.

Keď začul môj hlas, pochopil, akej hlúposti sa takmer dopustil. A ja zase, aký sme len boli nemúdri, že sme prišli o toľko spoločných rokov pre tvrdohlavosť. Som však vďačný intuícii, ktorá ma prinútila ozvať sa bratovi. Vďaka nej som ho zachránil!

 

Základnú školu v tejto obci vyhľadávajú rodičia z celého Slovenska
Rebierka na jablkách
Koberce slovenskej dizajnérky uchvátili šejkov. Po stretnutí s kráľovskou rodinou mieri do Emirátov!

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×