Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zmeny v spravodajstve televízie JOJ. Čo je za zámenami moderátorských dvojíc?

17.09.2018 (37/2018) Moderátorské dvojice v Novinách TV JOJ už niekoľko mesiacov pracujú v prevrátenom garde.
Zmeny v spravodajstve televízie JOJ. Čo je za zámenami moderátorských dvojíc?
4 fotografie v galérii
Adriana Kmotríková a Ján Mečiar už netvoria moderátorskú dvojicu.
Autor fotografie: TV Joj

Pred necelým rokom začali diváci pátrať po absencii obľúbenej Adriany Kmotríkovej (48) v moderátorskom kresle hlavného spravodajstva na JOJ-ke. Za jej nečakaným odchodom boli totiž zdravotné problémy, ktoré ju na dva mesiace vyradili z pracovného procesu. Televízia k jej náhlemu odchodu neposkytla žiadne konkrétne vyjadrenie.

„Je to na dohode medzi moderátorkami a vedením televízie. Adriana naposledy moderovala 28. septembra,“ uviedla hovorkyňa JOJ Group Lucia Kulihová.

Kryť Adriane chrbát sa tiež snažil spolumoderátor a kamarát Ján Mečiar (48), ktorý povedal: „Pokiaľ mám dobré informácie, Adriana je chorá. Zrejme ide o klasickú jesennú chorobu, nič vážne, teraz je také obdobie,“ zahmlieval, čím však medzi verejnosťou vzbudil ešte väčšie pochybnosti o tom, či je s obľúbenou televíznou tvárou naozaj všetko v poriadku.

Predsa len v roku 2015 jej lekári diagnostikovali nádor na mozgu, Adriana musela podstúpiť náročnú operáciu hlavy, následne liečbu rádioterapiou a chemoterapiou, aby dostala chorobu pod kontrolu. Nikdy sa však netajila tým, že v rámci svojho zdravia bude musieť byť až do konca života veľmi obozretná.

„Všetko je v poriadku, ale to neznamená, že to bude navždy takto. Ono to raz príde, ale neviem kedy,“ povedala pred pár mesiacmi.

Nečudo, že po týchto slovách si ju verní fanúšikovia začali na obrazovkách všímať ešte viac. Jej náhly odchod z obrazoviek vzbudil opodstatnenú paniku.

V moderátorkinom živote sa opäť začal nepríjemný kolotoč strachu a boja o vlastné zdravie. Adriana bola nútená podstúpiť zákrok v krátkej anestézii. Bežné vyšetrenia totiž predtým neodhalili ďalšiu rakovinu, tentoraz žliaz maternice.

Našťastie, úspešne sa podrobila operácii, aby sa v decembri 2017 mohla opäť zaradiť do pracovného procesu. Jej návrat sa však niesol v duchu menšej obmeny. So svojím zamestnávateľom sa totiž dohodla pracovať v skrátenom režime. Televízia jej vyhovela v tom, aby mala pracovný čas znížený zo siedmich na päť pracovných dní.

Ušetrené dni sa tak okrem svojich detí a domácnosti rozhodla venovať viac sebe. Dovtedy totiž uprednostňovala najbližších a čas na seba jej skrátka neostával. Aktuálne preto viac športuje, chodí do hôr a tiež dodržiava princípy zdravej životosprávy.

Nekomentuje

Počas víkendov ju v práci začali zaskakovať kolegyne Aneta Parišková a Andrea Pálffy Belányiová. Avšak netrvalo dlho a pred letom opäť došlo k ďalšej zmene na moderátorských stoličkách v hlavnom spravodajstve JOJ-ky.

Tentoraz si obľúbené tváre vymenili svojich moderátorských kolegov. Približne od júna totiž Adriana Kmotríková pravidelne moderuje Noviny TV JOJ s Ľubošom Sarnovským a Lucia Barmošová zas s Jánom Mečiarom. Prečo došlo k tejto nečakanej zmene, sa však Kmotríková vyjadrovať vôbec nechcela.

„Nehnevajte sa, nemám na vás čas,“ odkázala nám krátko.

Novou moderátorskou partnerkou Jána Mečiara je Lucia Barmošová. 4 fotografie v galérii Novou moderátorskou partnerkou Jána Mečiara je Lucia Barmošová. Zdroj: TV JOJ

Otázkam o svojej práci sa totiž vyhýba odvtedy, čo pre spomínaný skrátený počet pracovných dní niektoré médiá zisťovali, či sa táto zmena prejaví aj znížením jej mesačného platu. Keďže išlo o výsostne súkromnú záležitosť, šokovaná Adriana snahu o podobný druh článkov ešte dlho predýchavala.

Ako sme sa však v televízii dozvedeli, zámena moderátorských dvojíc čiastočne súvisela a stále súvisí s prebiehajúcim dovolenkovým obdobím.

„Moderátori hlavnej spravodajskej relácie Noviny TV JOJ sa zvyknú zastupovať podľa plánovaných dovoleniek, prípadne iných povinností. Tak to bolo aj v letných mesiacoch, a preto sa moderátorské dvojice zamenili. Či to bude stabilná zmena, zatiaľ nie je definitívne uzavreté,“ prezradila nám hovorkyňa JOJ-ky Lucia Kulihová.

Tým naznačila, že je celkom možné, že v novom „režime“ budeme môcť známe moderátorské tváre vídavať aj nasledujúce mesiace.

Nerieši to

Spôsobené zmeny na moderátorských stoličkách televízne tváre nijako zvlášť neprežívajú. Každý z nich sa divákom na obrazovke prihovára dlhé roky a od svojho moderátorského partnera očakáva, že ho v prípade akejkoľvek potreby pred kamerou podrží.

Výnimkou nie je napríklad ani vyššie spomínaný moderátor Ján Mečiar. Ten by po skončení dovolenkového obdobia v stabilnej zámene moderátorskej partnerky nevidel nijaký problém.

„Nemám problém pracovať po svojom boku s kýmkoľvek. Okrem Lucie tiež moderujem s Anetkou a Andreou, takže ak sa pýtate na zmenu, tak tá tam už aj momentálne je,“ vyjadril sa ako správny profesionál.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×