Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zdá sa mi, že všetci na sociálnych sieťach majú lepší a vzrušujúcejší život ako ja. Prečo mi je z toho ťažko?

21.09.2018 (30/2018) Sláva, moc, peniaze, krása, pracovné úspechy, dobré vzťahy... Všetko má svoju odvrátenú stranu.
Zdá sa mi, že všetci na sociálnych sieťach majú lepší a vzrušujúcejší život ako ja. Prečo mi je z toho ťažko?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Keď vidím, ako na facebooku dáva každý vysmiate fotky, niekedy to vo mne vyvolá takú reakciu, že paradoxne zosmutniem. Mala by som sa tešiť, že sa druhým dobre darí. Ale ja mám pocit, že tí druhí majú krajší život ako ja. Všetci niekam cestujú, sú vysmiati, majú veľa blízkych, partnerov, deti, dobrú prácu, alebo sa vyfotia s nejakou celebritou. Ja nič také vzrušujúce nezažívam. Je mi z toho ťažko. Viem, že sú to len fotky, ale nemôžem si pomôcť, aj tak sa tie pocity dostavujú. Už som rozmýšľala, či nie som čudná.

Žaneta

Radí psychologička Mgr. Hana Bednaříková

Sociálne siete sú fenomén, ktorý často prináša presne také pocity, ako popisujete. Život na sociálnych sieťach vyzerá u mnohých lákavejší, zaujímavejší či ľahší, ako je v skutočnosti. A aj keď si to racionálne vravíme, mnohí po pozeraní sociálnych sietí upadnú do pasce porovnávania sa. Naučila som sa, že všetko v živote má svoju cenu, ktorú človek platí. Sláva, moc, peniaze, krása, pracovné úspechy, dobré vzťahy... Všetko má svoju odvrátenú stranu. Preto, keď vidíme tú jednu, pomáha sa pýtať, čo je tou druhou stranou?

Platí to aj naopak. Deje sa nám niečo zlé? Je možné, že tá na prvý pohľad zlá zmena prináša do života aj niečo pozitívne? Takže určite nie ste čudná. Ak sú nejaké konkrétne veci, témy, ktoré vás oslovujú pri sledovaní sociálnych sietí, skúste sama sebe odpovedať, prečo vás práve tieto témy priťahujú. Čo viac by ste potrebovali dostať do života? Čo vzrušujúce alebo zmysluplné by ste túžili zažiť? Keď si predstavíte šťastnú chvíľu, čo vidíte? Kde ste, čo robíte, s kým ste, ako sa cítite? Držím palce, aby ste našli to pravé pre vás.


Svoje otázky psychologičke Mgr. Hane Bednaříkovej môžete posielať na e-mailovú adresu [email protected]

 

Hubová polievka
Outfity slovenskej prezidentky z oficiálnych návštev: Všimli ste si tieto detaily?
Vizáž Zuzany Čaputovej očami svetových médií: „Aj nám Francúzom vyrazila dych“!

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×