Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Manžel si prečítal moje maily a začal ma upodozrievať z nevery. Ako mu dokázať, že to tak nie je?

11.09.2018 (26/2018) Žiarlivosť nie je dobré bagatelizovať. Dokáže rozleptať náš svet, zničiť lásku, otráviť život.
Manžel si prečítal moje maily a začal ma upodozrievať z nevery. Ako mu dokázať, že to tak nie je?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Hneď na začiatok musím povedať, že mám čisté svedomie. Manžel mi raz našiel v počítači mail, kde mi písal starý spolužiak zo základnej školy o tom, že by sa so mnou rád stretol. Začali sme si písať, ale nič viac. Odvtedy ma môj muž prenasleduje. Stále sa pýta, kde som bola, s kým som bola, kedy prídem. Vykričal mi, že ho podvádzam, ale ako mu mám dokázať, že to nie je pravda?

Klaudia

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Žiarlivosť je ako počítačový vírus, čaká v hlave dobre ukrytá, a keď sa na ňu klikne, začne ničiť veci okolo seba. Taká situácia je bežnou skúsenosťou mnohých ľudí. Žiarlivosť je vynucovaná pozornosť a žiarlivec sa snaží vytvoriť zdanie, že on je v poriadku. V neporiadku je ten druhý, ktorý ho musí ukolísať, presvedčiť, napraviť svoju chybu. Žiadnu ste neurobili. Chyba je v manželovom softvéri. V zle spracovanom ohrození, v jeho úzkosti zo straty lásky a dôvery. Otázkou je, prečo sa vaša dôvera tak ľahko zosypala na podľa vás bežnom mailovaní. Samozrejme, neviem, o čom ste si písali s bývalým spolužiakom. Ak vznikla určitá miera intimity a niektoré vyjadrenia mohli byť viac ako priateľské, mali by ste si položiť zopár otázok o tom, čoho sa vám v partnerstve nedostáva.

Žiarlivosť nie je dobré bagatelizovať. Dokáže rozleptať náš svet, zničiť lásku, otráviť život. Písal som to mužom a poviem to aj vám. Ak sme dali istý podnet žiarlivcovi, určite je vhodná pokora a primerané trpezlivé uisťovanie o svojej láske. Ak žiarlivý partner začína vyrábať peklo a deštruuje váš život, mal by navštíviť odborníka, kým mu jeho žiarlivosť nestrávi zvyšok zdravého úsudku a nezakalí srdce. Určite nemá zmysel hádať sa o tom, kto je chorý na hlavu. Zmysel má spoločne hľadať cestu k obnove rovnováhy a tá môže viesť aj cez párovú terapiu.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Ničia sa pri športových zraneniach, bolia a tuhnú: Čo s opotrebovanými kĺbami?
Miloval pretekanie a autá, na javisku sa neflákal. Pri poslednej rozlúčke ho vyprevadili lietadlá, tak to chcel
Tvarohové zemiaky so slaninou

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×