Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takmer skrachovali a dnes sú svetoví. Výrobky slovenského páru získali v Londýne gatronomického Oscara

20.08.2018 (33/2018) Dvaja mladí ľudia, láska, kopa spoločných záujmov, pokusov, omylov a úspešná firma je na svete. Príbeh Slowlandie nie je jediným úspechom mladých.
Takmer skrachovali a dnes sú svetoví. Výrobky slovenského páru získali v Londýne gatronomického Oscara
10 fotografií v galérii
Mať rodinnú firmu je pre Michala kľúčové.
Autor fotografie: Vladimír Kampf

Story korunovaná víťazstvom. Mandľové maslo z Nitry získalo najvyššie ocenenie Great Taste, 3 zlaté hviezdy. To sa doteraz žiadnemu slovenskému výrobcovi nepodarilo. Najuznávanejšie svetové potravinárske ocenenie hodnotí to najlepšie v jedle a nápojoch a udeľuje hviezdy.

Slowlandia mala jedinečný úspech. Mandľové maslo získalo hneď 3 zlaté hviezdy, čo nie je len tak. Dostalo sa medzi elitných jeden a pol percenta najchutnejších produktov pre ľudí na planéte Zem.

Gastronomického Oscara udeľujú v Londýne. Päťsto porotcov, gastrokritikov, známych šéfkuchárov, reštauratérov, potravinárov, zástupcov obchodu, novinárov tento rok hodnotilo 12 634 potravinových produktov. Len 192 získalo 3 hviezdy, 1 207 si odnieslo 2 hviezdy a 3 254 jednu hviezdu.

Porotcovia ochutnávajú naslepo, bez toho, aby čo i len tušili, čo práve zamestnáva ich chuťové poháriky. Žiadne obaly. Víťazi môžu okrem prestíže svoje produkty označovať zlato-čiernou nálepkou Great Taste.

Sladidlový začiatok

Vďaka aktivite Michala (31) a Zuzany (30) Repíkovcov je tento rok na pultoch slovenských predajní historicky najviac ocenených potravín.

Keď boli malí, chcel byť on vynálezca až do piateho ročníka základnej školy. Obdivoval dedkovu šopu, v ktorej sám uskutočňoval prvé objavy. Jeho novátorské odhodlanie sa neskôr prehuplo do gastronómie. Ona chcela byť hovorkyňou prezidenta.

Ocenené mandľové maslo z Nitry. 10 fotografií v galérii Ocenené mandľové maslo z Nitry. Zdroj: Slowlandia

Ich spoločný príbeh funguje od ich pätnástich rokov. Vtedy začali spolu chodiť. Polovicu doterajšieho života strávili s malými prestávkami spoločne. Michal študoval medzinárodný manažment v Bratislave, Zuzka marketing v Trnave.

Počas školy bývali v Bratislave. Keď doštudovali, pracovali väčšinou v korporáciách. Prešli si niekoľkými väčšími firmami. Obaja mladí ľudia majú jednu veľkú spoločnú záľubu: gastronómiu.

„U nás doma sa vždy veľa varilo, pieklo, zaváralo, vyrábalo... Môj brat má reštaurácie,“ hovorí Michal. „Pre mňa a Zuzku bolo najlepšie rande ísť sa niekam najesť. Aj zásnuby sme mali počas gastrovýletu v Prahe. Pozval som Zuzku na romantickú večeru...“

„Chcela som len šunku s chrenom. Bola som vtedy už tehotná a iné jedlo som nechcela,“ smeje sa Zuzka.

Kam len prišli, tam ochutnávali. „V pravidelných cykloch sme niečo pribrali na hmotnosti a potom zasa schudli. Keď Európska únia povolila sladidlá zo stévie, vrhli sme sa na jej dovoz so spolužiakom. Boli sme presvedčení, že zbohatneme na ,nových časoch‘ a obľúbenosti nových sladidiel. Nedarilo sa nám. Ani vyžiť sme z toho nedokázali. Do toho nám vstúpili na trh lacné čínske a poľské sladidlá.“

Od sladidiel sa dostali k čokoládam. Samozrejme, sladeným stéviou.

„S nimi sa nám darilo lepšie. Našli sme si výrobcu, vymysleli recept a začali sme naše produkty ponúkať,“ hovorí Michal.

„Chodili sme na všetky možné mestské trhy po Slovensku. Od obchodovania s čokoládou sme sa postupne dostali k orechom. Od začiatku sme chceli vymyslieť niečo vlastné, niečo iné, ako robia ostatní.“

Dobroty vyrábajú z čerstvo pražených a prebratých jadier a orechov. 10 fotografií v galérii Dobroty vyrábajú z čerstvo pražených a prebratých jadier a orechov. Zdroj: Slowlandia

Piemontská inšpirácia

Orieškové maslá sú vo svete obľúbené ako každodenná súčasť jedálneho lístka na slano i na sladko. Sú výživné a môžu byť súčasťou zdravého stravovania.

„Inšpirovali sme sa na výstavách. V severnom Taliansku sme nevynechali asi ani jednu dva či tri roky po sebe. Tamojší región má hlbokú tradíciu výroby krémov na báze orieškov a kakaa.

Naše prvé základy receptov sme získali z Piemontu, regiónu v severozápadnom Taliansku. Je ohraničený z troch strán Alpami. Piemontské lieskovce sú údajne najlepšie na svete. Tam si asi v každej rodine vyrábajú vlastnú nátierku,“ vysvetľuje Michal.

Všetky produkty vymyslel on, no odobriť ich musela Zuzka. Technológia výroby čokolády je podobná ako technológia výroby orieškových krémov. Obaja vedeli, že sa chcú odlíšiť, že chcú robiť kvalitné a chutné výrobky, ktoré by si ľudia mohli trebárs darovať.

„S čokoládou je to boj. V jej výrobe je obrovská konkurencia. Vedeli sme, že orechy idú do popredia ako súčasť zdravej výživy vedno s vegánstvom. Od Talianov sme sa naučili krémy vyrábať a pridali do nich aj niečo vlastné.

Silné značky s veľkou produkciou majú inú receptúru. Do krému pridávajú mlieko a hlavne veľa cukru. Toho je v ich výrobkoch aj štyridsať percent. Naša slowtella obsahuje 66 percent orieškov, ktoré sú po opražení ručne triedené. Známa značka ich má v nátierke len 14 percent,“ konštatuje Repík.

V slowtelle nie je mlieko, je v nej miesto palmového tuku kakaové maslo a kopa biokakaa.

Orechové krémy sú čoraz viac obľúbenou potravinou. 10 fotografií v galérii Orechové krémy sú čoraz viac obľúbenou potravinou. Zdroj: Slowlandia

Skoro sa zožrali

Slowlandia zamestnáva 7 ľudí a funguje v prevádzke na ploche 250 m². Začiatky ich podnikania boli čistá hrôza.

„Firma so sladidlami skoro krachla. Verila v ňu už len Zuzka. Museli sme sa vrátiť k mojim rodičom, lebo by sme to inak neutiahli. Nemali sme peniaze. Náš prvý čokoládový sklad v centre Nitry nám po tom, ako sme si ho upravili a vymaľovali, niekoľkokrát vytopilo. Nemali sme na zamestnancov, no snažili sme sa.

Okrem toho sme boli celé dni spolu. Ani to nebolo dobré. Skoro sme sa zožrali. Pivničné obdobie bolo najtragickejšie. Celý deň sme boli zatvorení v nej a večer sme išli do mojej detskej izby k rodičom. To bolo na zabitie,“ smeje sa Michal. „Vtedy sme si uvedomili, že tak to nepôjde.“

Michal a Zuzka majú dve deti: Júliu (3) a Vilka (2 mesiace).

Okrem trojhviezdového mandľového masla dopadli v Great Taste skvele aj ďalšie produkty z Nitry. Slowtella a mandľový krém dostali po dve hviezdy. Ďalších 5 produktov ocenila porota jednou hviezdou. Výrobky Slowlandia si tak odniesli až 12 hviezd.

Potravinári zo Slovenska ich tento rok dovedna získali 36. Dvoma hviezdami ocenili aj ďalšie slovenské produkty, zrnkovú kávu, čokoládu, müsli či zázvor v čokoláde.

Slowlandia denne naplní niekoľko stoviek pohárikov. Momentálne nestíhajú uspokojiť všetkých záujemcov. Odbyt majú najmä na slovenskom a českom trhu. Po ocenení z Londýna očakávajú záujem aj z ďalších krajín.

Slowlandia sa sústreďuje na jedinečnosť, ktorá môže byť aj chutným darčekom. 10 fotografií v galérii Slowlandia sa sústreďuje na jedinečnosť, ktorá môže byť aj chutným darčekom. Zdroj: Slowlandia

„Keď mi zavolali, že sme získali 3 hviezdy za mandľové maslo, veľmi sme sa potešili. Bolo to od nás trúfalé. Aj zabehnuté firmy prihlásia do súťaže tak dva či tri produkty. My sme ich dali dokopy desať. Ich receptúry sme dokončili minulé leto.

Až na jeseň sme začali vyrábať pod značkou Slowlandia. Všetko sú to novinky. Vo februári sme ich museli poslať. V súčasnosti vyrábame a pripravujeme do dvadsať produktov,“ hovorí vynálezca úspešných receptov.

Michal a Zuzka sú z generácie, ktorá po škole odchádzala zarábať do sveta.

„Dnes sa veci trochu pohli a mnohí by sa už aj radi vrátili, no ide to u nás veľmi pomaly. Máme kopu prekážok. U nás je veľmi slabá podpora malého podnikania. Študoval som v Rakúsku, kde rodinné firmy fungujú. To bolo aj pre mňa kľúčové – mať rodinnú firmu. Je smutné, že podpora u nás sa tlačí takmer výhradne do veľkých podnikov.“

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×