Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Despotickú šéfku v duchu prekliala, potom sa to dozvedela: Mohli mať jej slová také tragické následky?

16.11.2018 (32/2018) Šéfku sme mali všetci v zuboch. Bola zlomyseľná, odporná a ponižovala nás. Asi som ju prekliala.
Despotickú šéfku v duchu prekliala, potom sa to dozvedela: Mohli mať jej slová také tragické následky?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

To, čo sa dialo na našom pracovisku, bol čistý teror. Naša despotická šéfka si vedela obhájiť všetky svoje kroky a vedenie to tolerovalo, lebo naše výsledky boli skvelé. Ak niečo nevyšlo, boli sme zodpovední my a šéfka niekoho potrestala. Pre vrchnosť bola poklad. V našej malej otvorenej miestnosti pre deväť ľudí bola však jej vinou nedýchateľná atmosféra. Najmä vtedy, keď sa tam objavila. To hneď lietali invektívy a nevkusné poznámky. Komu sa to nepáčilo a zareagoval, toho zosmiešnila tak, že sa červenal ešte aj po odchode z práce.

Neraz sme pri obede s kolegami o nej debatovali a premýšľali, čo robiť. Naše pokusy informovať vedenie o jej nevhodnom správaní nedopadli dobre. Ak je Boh aspoň trochu spravodlivý, tak túto babu musí nejako potrestať, „vypenila“ som potom, ako ma sfúkla. To je jediná osoba, ktorej neželám nič dobré. Bodaj by sa kdesi prizabila na tom jej béemvéčku, zahlásila som v hneve. Potom som stuhla.

Spomenula som si na mamine slová, že nikomu nesmiem želať nič zlé. Že slová majú silu. Môžu sa splniť, alebo sa to môže otočiť proti mne. Potom som sa uvoľnila. Povedala som to predsa len v hneve, nebola to kliatba. A ja ani neviem preklínať! Zvyšok dňa som sa trochu bála, aby sa jej niečo nestalo. No cez víkend som sa trošku uvoľnila a hovorila si, že je všetko o. k.

V pondelok pred pravidelnou poradou som už mala žalúdok stiahnutý od nervozity. Šéfka meškala. Dozvedeli sme sa, že havarovala. Jeleň jej vbehol pred auto a jej stav je veľmi zlý. Všeličo sa mi prehnalo hlavou. Môžu za to aj moje slová? Nie, nie, to nemôže byť pravda, veď to nebola kliatba! No kolegovia sa na mňa tak zvláštne pozerali...

 

Banícke mestečko motivuje mladé rodiny 300-eurovým príspevkom pri narodení dieťaťa
Lahodný hokkaidový šalát
Mal ísť domov, ale nohy ho viedli inam. Vďaka tomu zachránil ľudský život!

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×