Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Myslel si, že začína byť paranoidný, potom zistil marzivú pravdu. Kto býval na jeho chate?

11.09.2018 (22/2018) Na chalupe som mal pocit, že tam nie som sám. Keď som sa obzrel, nikoho som nevidel.
Myslel si, že začína byť paranoidný, potom zistil marzivú pravdu. Kto býval na jeho chate?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Nikomu som o tom nerozprával, aby si o mne nemyslel, že som psychicky labilný. Cítil som, že ma niekto sleduje, že mám niekoho za chrbtom. No len na chalupe. Nikdy som nikoho nevidel. Fakt som uvažoval, či by som nemal navštíviť psychiatra. Môže sa predsa u mňa rozvíjať nejaká duševná choroba. Raz v noci ma dokonca navštívil ktosi v dlhom plášti. Prebudil som sa a to čudo stálo neďaleko mojej postele. Zľakol som sa, posadil a to neznáme sa presunulo do kúta izby a stratilo sa neviem kam.

Tak to ma šokovalo! Nepovedal som to ani priateľke. Veľmi mi na nej záležalo a nechcel som, aby si o mne myslela, že mi šibe. Keď už bola chalupa ako-tak v poriadku, pozval som ju na predĺžený víkend. Piatok som občas niekoho zacítil za chrbtom, ale ona nič. V sobotu sme sa trochu venovali turistike a poobede grilovali. Bol nádherný slnečný deň a bolo nám dobre. A večer sa to stalo.

Sedeli sme v izbe, popíjali víno a debatovali. Zrazu sa z kúta izby vynoril tieň, preletel do druhého kúta a tam akoby vrástol do steny. Priateľka zarevala, potom sa roztriasla a začala jačať, že nie som normálny, keď tu žijem so strašidlami. Chcela okamžite vypadnúť. Nedalo sa, obaja sme pili a nemohli šoférovať. Do rána sme sa rozprávali a potom odišli. Povedala, že sem už nikdy viac nepríde. Mrzelo ma to, no bol som rád, že tú postavu videla aj ona. Aspoň viem, že nie som duševne chorý.

Rozhodol som sa vec riešiť. Pomohol mi internet. Našiel som skupinu ľudí, ktorí vedia pomocou prístrojov zistiť zablúdené duše. Skontaktovali sme sa. Prišli a naozaj tam jedna bola. Pomohli mi. Povedané ich terminológiou – odviedli ju do svetla. A mám pokoj.

 

Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!
Bude chrípka zabíjať? Epidemiológ hovorí, ako sa brániť a či očkovanie pomáha

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×