Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď sa mala narodiť dcéra, zasadili strom. To, čo sa dialo, keď ochorela, nevedel nikto vysvetliť!

05.10.2018 (25/2018) Symbolika, ktorú prináša zasadenie stromu spolu s narodením dieťaťa, je krásna. Ak neprerastie do niečoho ťažko uveriteľného.
Keď sa mala narodiť dcéra, zasadili strom. To, čo sa dialo, keď ochorela, nevedel nikto vysvetliť!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Stromček sme kúpili, keď som bola v poslednom mesiaci tehotenstva. Manžel ho zasadil hneď v deň narodenia našej dcéry. Chcel, aby v našej záhrade symbolizoval veľké šťastie, ktoré sme mali. Narodilo sa nám zdravé a vytúžené bábätko.

Prvé roky stromček rástol ako z vody. Každým rokom bol vyšší a silnejší. Pribúdali mu listy a bol hustejší. Každú jar mal viac kvetov. Rovnako aj naša dcéra rástla ako z vody. Nestíhali sme zaznamenávať všetky zmeny, ktorými prechádzala. Ani sme sa nenazdali, vyrástla z nej krásna slečna.

Medzi ňou a stromčekom bolo isté prepojenie. Takmer vždy, keď bola prechladnutá, alebo sa cítila zle, aj na strome ovisli listy či zvädli kvety. Naopak, keď sa cítila dobre, aj stromček bujnel. Bolo ťažké tomu racionálne porozumieť a priznať si to. Pripisovali sme preto napríklad ovisnutie listov reálnym skutočnostiam – suchu, vetru a podobne. Neskôr sa však ukázalo, že prepojenosť medzi nimi skutočne existuje. Škoda, že až za tragických okolností.

Dcérka ťažko ochorela. Vedeli sme, že naše spoločné dni sú zrátané. A tak sme si užívali každú chvíľu, ktorú sme s ňou ešte mohli prežiť. Spolu s ňou chradol aj strom. Postupne mu opadali všetky listy, prestali na ňom kvitnúť krásne kvety. Keď už dcéra iba ležala a nevládala vstať, zo stromu zostal iba kmeň, nebol na ňom ani jediný lístok, a to bolo neskoré leto. Keď poslednýkrát vydýchla, vonku praskol suchý kmeň stromu a s rachotom dopadol na zem. Jeho život vyhasol spolu s ňou.

 

Stál pri strýkovom hrobe v takej zvláštnej polohe, až som sa pohoršil. A potom zrazu... čo sa to stalo?
Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×