Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zo spánku ich prebral ohlušujúci rachot. Keď to pri kozube uvideli, stuhli od strachu!

07.11.2018 (28/2018) Ten buchot nás priam katapultoval z postelí. Zľakla som sa. To bude asi nejaké nešťastie alebo zlá správa, pomyslela som si. Bola.
Zo spánku ich prebral ohlušujúci rachot. Keď to pri kozube uvideli, stuhli od strachu!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Muž bol odvážnejší a išiel za zvukom. Keď rozsvietil, išla som za ním. Mlčky sa pozeral na podlahu pri kozube, kde bolo veľa črepín a poškodená skrinka. Akoby ju niekto vytrhol zo steny. Ukladala som do nej výhry našich dvoch synov. Bola to úžasná prehliadka športových trofejí od školských rokov po dospelosť. Obaja lyžovali. A dobre. Veď na lyžiach stáli, hneď ako vedeli spraviť prvé kroky. A na svah to mali kúsok. Chatu máme totiž v horskom stredisku a každú voľnú chvíľu sme v nej. Muža bavilo učiť ich.

Stuhla som pri pohľade na tie črepy. Zrejme sa niektorému niečo stalo, prehnalo sa mi hlavou a hneď som chcela telefonovať. Muž ma pribrzdil. Vybrala som z tej kopy skla nerozbité trofeje a keramickú medailu. Darovala mi ju kamarátka Berta k päťdesiatke.

Bola keramikárka a s manželom k nám chodievali v zime lyžovať. Aj si trochu v horách liečiť pľúca, lebo Berta tvrdila, že tam u nich v Mníchove nemôže poriadne dýchať. Jej manžel rád lyžoval, no Berta sa ulievala. Neraz v kožuchu, prikrytá ešte aj dekou, sedela na terase a vyhrievala sa na slnku ako mačka. Pritom fajčila jednu od druhej a popíjala čaj s rumom. S úsmevom a trochu pripitá sa mi chválila, že takto hľadá inšpirácie. Chodili k nám, aj keď ochorela na pľúca. No fajčiť neprestala.

Ráno som hneď telefonovala synom aj sestre. Všetko bolo v poriadku. Predobedom mi zavolal Bertin manžel, že v noci zomrela a že krátko pred smrťou ma spomínala. Tak predsa nešťastie! Muž špekuloval, ako mohla tá skrinka spadnúť. Čo ju vytrhlo zo steny? A prečo sa medaila nerozbila?

 

Gaštanovo-cibuľový chlieb
Život sa na Ples v opere pozrel očami porotcu nákupných maniačok Michala Saba: Toto sú naše favoritky!
Lode, ktoré poslal Dunaj „ku dnu“: Prečo sa potopila bratislavská plávajúca reštaurácia?

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×