Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Splnila si sen, a potom to prišlo. Každým dňom bola bližšie a desila sa momentu, keď uvidí jej tvár!

10.08.2018 (31/2018) Dom pri lese bol splnením jej celoživotného sna. No v jeden večer uvidela postavu.
Splnila si sen, a potom to prišlo. Každým dňom bola bližšie a desila sa momentu, keď uvidí jej tvár!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Kúpila som si krásny domček. Keď som ho zbadala v ponuke nehnuteľností, rozbúšilo sa mi srdce. Bol presne taký, aký som hľadala. Malý a útulný, blízko lesa. V záhrade rástlo pár dospelých ihličnatých stromov, na jej konci, za plotom, sa už týčila iba hora. Presne po takom niečom som túžila. Milujem prírodu a predstava, že priamo z terasy domu môžem hľadieť na les, počúvať z nej štebot vtákov, ráno vstať a ísť do hory na huby... Ach, ako mi len srdce spievalo...

Ihneď som zavolala realitnej maklérke a na druhý deň sme šli na obhliadku. Dom vyzeral naživo ešte lepšie ako na fotografiách, cenu mal výbornú! Všetko sa zomlelo nesmierne rýchlo. Ani som nevedela a už som podpisovala zmluvu, platila zálohu a balila si veci do svojho nového domova.

Spočiatku sa mi bývalo úžasne, nevedela som sa nabažiť rannej vône lesa, západov slnka nad ihličnatými stromami či letných sviežich búrok. Jeden večer som si však všimla v lese niečo zvláštne. Stála tam osoba. Bola tma a videla som iba tieň. Nebolo mi to príjemné, a tak som šla radšej dovnútra. Na druhý deň som si postavu všimla opäť. Nehybne stála a bola na rovnakom mieste ako predtým, lenže bližšie. Opakovalo sa to aj nasledujúce dni.

Každým dňom bola bližšie a mne bolo ťažšie a ťažšie. Skúšala som na ňu kričať. Vyhrážala som sa jej, že zavolám políciu. Raz som vybehla von aj s palicou. Osoba však bola neústupčivá, nikdy sa ani nepohla, keď som na ňu kričala, no nasledujúci deň bola opäť bližšie k môjmu pozemku. Nikdy som jej nevidela do tváre, vždy bola čierna ako uhlie.

Raz v noci, keď stála tesne za mojím plotom, som to nevydržala. V panike som si pobalila veci, s krikom utiekla a už nikdy som sa do domu nevrátila. Nechcela som vedieť, čo by sa stalo ďalšiu noc. Prekročila by plot? Prišla by až ku mne? Ako vyzerala? Kto to bol? Ako je možné, že som nikdy nevidela viac než čierny tieň? Prečo sa približovala? A pri všetkých týchto myšlienkach som si uvedomila, že som sa realitnej maklérky ani nespýtala, prečo sa dom predáva. Ani mi neprišlo zvláštne, akú má výbornú cenu. Veru, zadarmo už dnes nič nebýva. A ak sa tento príbeh začal ako rozprávka, skončil ako horor.

 

Vrhli ste sa na cvičenie? Spomaľte, toto sú najčastejšie športové zranenia začiatočníkov
Všetko predali a odišli chrániť prírodu: „Pohľad na korytnačku uväznenú v odpade je na zaplakanie,“ spomínajú
Šalát s údeným lososom

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×