Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevesta ma stále nechce nechať s 2-ročným vnukom samú, vraj sa len bojí. Prečo mi nedôveruje?

24.08.2018 (25/2018) Mladá žena potrebuje veľkú podporu a uistenie práve od „veľkých mám“ v rodine, že je dobrá mama.
Nevesta ma stále nechce nechať s 2-ročným vnukom samú, vraj sa len bojí. Prečo mi nedôveruje?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Mám 2-ročného vnuka a odvtedy, ako sa narodil, som s ním nebola sama. Nevesta ma stále kontroluje, nemôžem s ním ísť ani sama na prechádzku. Syn jej už dohováral, no nepomohlo. Vraj sa len o malého bojí. Ja si pripadám, ako keby som bola súca už len do hrobu. Ako ju mám presvedčiť, aby mi ho na pár hodín nechala? Veď aj ona by si mohla oddýchnuť.

Maja

Radí psychologička Mgr. Hana Bednaříková

Asi to poznáte z vlastnej skúsenosti, keď sa stane žena matkou, často sa jej zmení život a naberie úplne iné smerovanie. Potrebuje si overiť svoje sily a často sa naviaže na dieťatko a svoju novú úlohu, lebo je tým plne vnútorne zaujatá a nechce sa jej dieťa opúšťať. Zvlášť citlivo vníma zasahovanie iných členov rodiny, najmä svokry, ale i vlastnej mamy, ktoré majú svoje predstavy o výchove, môžu byť pre mladú ženu náročné na zvládanie. Potrebuje veľkú podporu a uistenie práve od „veľkých mám“ v rodine, že je dobrá mama. Preto, ak je nejaká možnosť podporiť ju viacslovnou pochvalou alebo rozhovorom, v ktorom prejavíte pochopenie, je vždy dobré urobiť to.

Skúste po troške tráviť čas najprv v trojici, možno zistíte, čo je príčinou strachu a ten postupne opadne. Ak budete rešpektovať rodičovské predstavy o výchove, tak sa môžete pokúsiť zväčšiť vzájomnú dôveru medzi nevestou a vami vzájomným rešpektom. A vy osobne, Majka? Viem, že ste sa na vnúčika tešili, no nie je to jediný zmysel života v tomto veku. Dôležité tiež je mať ešte iné záľuby, ktoré by vás tešili a prinavrátili vám radosť do života. Lebo rozhodne nepatríte do hrobu, ale do života! So všetkými jeho krásami.


Svoje otázky psychologičke Mgr. Hane Bednaříkovej môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Gaštanovo-cibuľový chlieb
Život sa na Ples v opere pozrel očami porotcu nákupných maniačok Michala Saba: Toto sú naše favoritky!
Lode, ktoré poslal Dunaj „ku dnu“: Prečo sa potopila bratislavská plávajúca reštaurácia?

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×