Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lucia Forman Habancová tri roky po smrti manžela: Zabudnúť sa nedá, no postupne sa človek naučí ísť ďalej

07.08.2018 (31/2018) Ešte pred rokom nechcela Lucia Forman Habancová (36) o novom mužovi v živote ani počuť. Dnes priznáva, že na rany osudu nezabudla, no naučila sa s nimi žiť.
Lucia Forman Habancová tri roky po smrti manžela: Zabudnúť sa nedá, no postupne sa človek naučí ísť ďalej
4 fotografie v galérii
Moderátorka prišla pred tromi rokmi o svojho manžela. Na domácnosť a dcéru ostala sama.
Autor fotografie: Instagram

Prednedávnom ubehli tri roky od smrti manžela bývalej moderátorky televízie TA3 Lucie Forman Habancovej. Tomu na jeseň 2014 diagnostikovali rakovinu hrubého čreva s metastázami na pečeni a čiastočne na pľúcach. O necelý rok zákernej chorobe podľahol a mladá mamička ostala s ich dcérou Larou (4) na všetko sama.

Po rokoch smútku a trápenia sa nám Lucia zverila s trpkou skutočnosťou.

„Hovorí sa, že čas je liečiteľ, že sa to zahojí, že to prebolí a že človek zabudne. Žiaľ, ja musím z vlastnej skúsenosti povedať, že zabudnúť sa nedá, je to tu stále, no postupne sa s tým človek naučí nejakým spôsobom zžiť alebo žiť a ísť ďalej,“ povedala so smútkom v hlase.

Životná rana ju naučila brať veci tak, ako prídu a radšej si dopredu nič neplánovať.

„Maximálne plánujem to, kam pôjdeme s dcérou na dovolenku, inak sa snažím užívať si každý jeden deň a vždy večer si ho zrekapitulovať, povedať, že bol super, vziať si z neho pozitíva aj negatíva,“ doplnila.

Aj vďaka tomuto nastaveniu sa postupne dostala do životnej fázy, v ktorej by si po svojom boku vedela predstaviť nového partnera.

„Keď mi to hovoril niekto na začiatku, teda tesne potom, čo sa nám stalo, keď to bolo celé ešte veľmi čerstvé, tak som takú možnosť rezolútne odmietla. Teraz je pravdou, že sa už tomu nebránim,“ priznala otvorene, hoci na nikoho konkrétneho zatiaľ nenaráža.

Pre pracovnú vyťaženosť a starostlivosť okolo malej dcéry partnerské vzťahy aktívne nerieši, skôr čaká na to, ako sa veci vyvinú.

Lucia má doma malú parádnicu, dcérku Laru. 4 fotografie v galérii Lucia má doma malú parádnicu, dcérku Laru. Zdroj: Instagram

Len prednedávnom absolvovala dovolenku v Grécku, kam si v prvom rade išla oddýchnuť, nie nadväzovať nové známosti.

„Boli sme v rezorte pre rodiny s deťmi, a teda tam ani nebola príležitosť, čo mi v podstate vyhovovalo. Šla som tam načerpať nové sily, pretože milujem more a piesok. Bola som aj s malou a kamarátkou, ktorá tam tiež mala dcérku, takže to bola babská jazda,“ uviedla veci na pravú mieru.

Živé striebro

Lucia delí všetok svoj čas medzi Laru, domácnosť a prácu. Práve o dcére v minulosti niekoľkokrát povedala, že bez nej by životné skúšky len ťažko prekonala.

Práve ona je najkrajšou spomienkou na zosnulého manžela Dávida († 33). Malá škôlkarka je veľmi živé dieťa a Lucia má čo robiť, aby jej stíhala.

„Povedala by som, že živé striebro je niekedy aj slabý výraz. Je naozaj temperamentná. Na jednej strane je to fajn, lebo si myslím, že sa v živote nestratí, no na druhej strane je to pre mňa namáhavé v tom zmysle, aby som jej dokázala všetko zodpovedať, vysvetliť a ,ukočírovať‘ ju (smiech). No aspoň sa nenudíme a tie dni potom rýchlejšie ubiehajú,“ ocenila.

Lara je skutočná nezbedníčka, ktorá sa Lucii stihla postarať o niekoľko prekvapení. Moderátorka si rôzne zážitky zvykne zapisovať, aby na ne o pár rokov mohla s láskou spomínať.

„Malá je vo veku, o ktorom sa hovorí, že je to v rámci detstva, najmä pre rodičov, to najkrajšie obdobie, preto sa niektoré slovíčka, hlášky a huncútstva snažím zapísať. Minule som jej napríklad k meninám kúpila balzam na pery, lebo ho veľmi chcela.

Povedala som si, veď dobre, urobím jej radosť. Bol to však balzam, ktorý sa naberá prstom. Dala som jej ho a zrazu v jej izbe ostalo veľké ticho. My rodičia už vieme, že keď je ticho, tak je zle, lebo sa istotne niečo stalo.

Prišla som k nej a Lara mala ten balzam rozmazaný na rukách, pretože si myslela, že to je krém na ruky. Takto som si vyrobila prácu navyše, lebo bol veľmi mastný a nedal sa ničím umyť,“ povedala so smiechom.

Tento rok trávili dovolenku na Korfu. 4 fotografie v galérii Tento rok trávili dovolenku na Korfu. Zdroj: Instagram

Budúca modelka

Aby toho nebolo málo, dcéra okrem balzamov na pery rada zablúdi do maminých šminiek, kde si aj čo-to vyskúša. V rámci istej módnej prehliadky si dokonca vyprosila na pery trošku rúžu!

„Je to typická baba,“ pokrčila plecami bezradná moderátorka a aktuálne aj hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja.

„Oblečenie do škôlky si chystáme spoločne večer, aby sme ráno predišli zbytočnému vymýšľaniu. Stávalo sa totiž, že si niektoré veci na seba odmietala obliecť a potom sme nestíhali,“ uviedla Lucia.

Malá Lara sa už pritom niekoľkokrát prešla po móle ako modelka. Prehliadky sa jej zapáčili natoľko, že býva ich súčasťou pravidelne.

„Chytilo ju to, no či z nej v budúcnosti bude modelka, to sa ešte uvidí. Na to má čas. Aj keď by som bola rada, aby si vyskúšala veľa vecí a potom sa rozhodla, čomu sa bude ďalej venovať,“ zamyslela sa hrdá mamina.

Keďže na všetko ostali samy a majú len jedna druhú, Lucia sa snaží mať s dcérou už od malička veľmi otvorený vzťah a v tomto duchu ju aj vychovávať. Neklamala jej o smrti otca a pri výchove nechce klamať ani v ďalších zásadných veciach.

„Bola by som rada, aby sme mali najmä kamarátsky vzťah, aby sme si veci dokázali povedať, navzájom sa podporovať a boli neskôr aj také ,parťáčky‘,“ uzavrela.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×