Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

S priateľom sme spolu už 7 rokov, mám pocit, že sa nikam neposúvame. Mám sa s ním rozísť?

08.08.2018 (23/2018) Veľmi dobrou cestou býva, presne si pre seba vyjasniť, v čom sa chce človek posunúť a v čom sa posunul.
S priateľom sme spolu už 7 rokov, mám pocit, že sa nikam neposúvame. Mám sa s ním rozísť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

S priateľom chodíme už 7 rokov a nikam sme sa neposunuli. On býva u rodičov, ja tiež. Doštudovali sme, obaja pracujeme. A stále nič. Všetci okolo nás sa ženia, vydávajú a my? Nič. Žiadny posun, žiadna nádej. Už som s ním na túto tému niekoľkokrát hovorila, on ma však zakaždým odbije len tým, že naňho nemám tlačiť. Ja už takto nechcem žiť a uvažujem, že ak sa nerozhýbe, rozídem sa s ním.

Diana

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Ja, na rozdiel od vás, verím tomu, že keď dvaja ľudia spolu žijú 7 rokov, niekam sa vždy posunú. Aj keby ste boli tých sedem rokov sama, niekam sa určite posuniete. Problém je v tom, čo a kam sa posúva. Veľmi dobrou cestou býva, presne si sama pre seba vyjasniť, v čom som sa chcela posunúť a v čom som sa posunula. Prejsť detaily svojho posunu za posledných 7  rokov. Prejsť svoje očakávania a jasne zadefinovať, kam som chcela ísť, alebo kam chcem vo vzťahu ísť. Nechcem z toho robiť len ženskú záležitosť, no píšete vy. Samozrejme, mal by to urobiť aj partner, no moja skúsenosť je, že takéto analýzy iniciujú skôr ženy.

Pri priamej konfrontácii s tým, čo presne chcem, aby sme urobili s naším životom, môže nastať konflikt a partner sa jasne vymedzí, že to ešte nechce. Potom sa však situácia „uľahčuje“. Vy sa môžete rozhodnúť, či sa vám oplatí trpezlivo čakať na želaný posun. Alebo si nájdete iného partnera, ktorý sa bude viac deliť o vaše predstavy a potreby. Tak definujem vzťahovú harmóniu, že sa dvaja ľudia dohodnú na dovolenkách, deťoch, svadbe alebo čomkoľvek inom. Samozrejme, treba vedieť, že to dohadovanie môže trvať dlhšie a môže byť sprevádzané aj súbojmi. A vtedy to na istý čas harmonicky nevyzerá. Bojujte, Diana, bojujte s láskou.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Mafia v primátorskom kresle? Do volebného zápasu v Poprade vstúpil netradičný kandidát
Okolo kľúčovej stavby úseku D1 Hubová - Ivachnová stúpa nervozita. Hrozí zosuv a chýba stavebné povolenie?
Cena tejto ručne vyrobenej limuzíny vám vyrazí dych!

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×