Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kam po filme? V Karlových Varoch sa môžete vziať pri motýloch a obdivovať jaskynnú keramiku

13.07.2018 (28/2018) Karlove Vary nie sú len miestom filmového festivalu, ale aj množstva atrakcií a zaujímavostí, ktoré možno zažiť nielen počas neho.
Kam po filme? V Karlových Varoch sa môžete vziať pri motýloch a obdivovať jaskynnú keramiku
8 fotografií v galérii
Hracia plocha pre návštevníkov sa stala obľúbenou atrakciou.
Autor fotografie: Dominika Petráková

Alebo aj počas neho, ak práve nemáte chuť sledovať filmy v prítmí kinosál. Premotať sa tu dá naozaj kvalitne. Počas dňa aj večer. Stačí si vybrať.

Kaiser 53

Jedným z najlepších klubov, ktoré môžete v Karlových Varoch navštíviť, je nočný multižánrový Kaiser 53. Za projektom stojí pravidelný účastník festivalu a známa postava českej subkultúry Vladimír 518, ktorý pripravil projekt predstavujúci to najlepšie z domácej nemainstreamovej scény pre domácich i zahraničných návštevníkov festivalu.

Koncept klubu a program na jednotlivé večery je zostavený tak, aby sa návštevníci po dni plnom filmových zážitkov mohli stretnúť v klubovom prostredí, vypočuť si kvalitnú hudbu či zájsť na netradične poňatú párty! Kaiser 53 bude každú zo siedmich nocí vyzerať inak.


Filmový festival plný hviezd je pre všetkých. Karlove Vary to vyriešili stanovým mestečkom

Ak hľadáte ubytovanie počas filmového festivalu v Karlových Varoch, stanové mestečko je ideálna kombinácia dobrej ceny a služieb.


Pre milovníkov piva

Hneď pri hlavnej budove Thermal sa nachádza každoročne pivný stan. Návštevníci si tu môžu vychutnať rôzne druhy piva, napríklad Ležák, ALE, Démon. Okrem piva je pre nich pripravené množstvo jedla, od mäsa až po šaláty.

Počas festivalu je medzi 15. a 18. hodinou program komentovanej degustácie piva a škola čapovania, kde na ochutnávku dostanete 3 zdarma.

Po meste sa možno prevážať na takýchto bicykloch zadarmo. 8 fotografií v galérii Po meste sa možno prevážať na takýchto bicykloch zadarmo. Zdroj: Dominika Petráková

Diana

Nie, nejde o princeznú Dianu. Diana v Karlových Varoch je rozhľadňa, odkiaľ si môžete pozrieť celé mesto a dovidíte až do diaľky 70 kilometrov. Pre jednoduchú dopravu z mesta priamo k veži môžete využiť lanovku vedľa Grandhotela Pupp.

Kapacita lanovky je 40 ľudí, na vežu sa dostanete v priebehu 3 minút výťahom alebo po 150-tich schodoch. Strategické miesto rozhľadne poskytuje jedinečný výhľad. V jej okolí sa nachádza reštaurácia a pre deti je prístupná mini zoo.

Motýlí dom

Ak hľadáte unikátny zážitok, hneď pri reštaurácii sa nachádza tropická záhrada so živými exotickými motýľmi z celého sveta. Tešiť sa môžete na tie najkrajšie, napríklad z Thajska, Filipín, dažďových pralesov Južnej Ameriky či Mexika.

V letovej zóne s rozlohou 100 m2 zbadáte stovky exotických motýľov s rozpätím krídel až 20 centimetrov. A všetky si môžete pozrieť v bezprostrednej blízkosti. Ďalšou výhodou je, že sa za fotenie neplatí nič a nie je nijako obmedzované, len musíte dávať pozor na samotné motýle, ktoré sú často maskované.

Môžete sa zastaviť aj v liahni, kde pri troche šťastia uvidíte liahnutie motýľa z kukly a jeho prvý životný let. V zóne sú osadené informačné tabule so zaujímavosťami z ich života a na recepcii si môžete zakúpiť suveníry s tematikou motýľov.

Zaujímavosťou je, že si v tomto priestore môžete usporiadať vlastnú svadbu. Ak nemáte strach z motýľov a hľadáte originálne miesto, neváhajte!

Kino bez bariér

Filmový festival v Karlových Varoch už osemnásty rok usporadúva udalosť pod názvom Kino bez bariér – špeciálnu možnosť pre vozičkárov sledovať filmy s väčším pohodlím a komfortom.

Každým rokom naberá na popularite, každý rok sa snaží priniesť netradičný pohľad na vozičkárov a ukázať ich v zaujímavej polohe. Boli to napríklad módne prehliadky modeliek na vozíčku, divadelné predstavenie, tancovanie na vozíčkoch a podobne. Keďže sa tento rok konala olympiáda, program pre vozičkárov sa uberal týmto smerom.

Organizátorka Jana Gabrielová hovorí, že servis pre návštevníkov je na veľmi vysokej úrovni. Vozičkári majú lístky do kina zdarma, do veľkej sály sa dostanú upravenými mikrobusmi a cez červený koberec. „Sú to v podstate také celebrity,“ dodáva.

V areáli pri veži Diana sa nachádza mini zoo a Motýlí dom. 8 fotografií v galérii V areáli pri veži Diana sa nachádza mini zoo a Motýlí dom. Zdroj: Dominika Petráková

„Vřídelní“ keramika

Ak vyhľadávate svetové rarity, jednu nájdete práve v Karlových Varoch v podobe „vřídelní“ keramiky, ktorá sa vyznačuje jedinečnosťou vzniku.

Keramické predmety sa dajú do políc, kde na ne prúdi horúca termálna voda, s teplotou minimálne 70 stupňov Celzia. Vytvára sa na nich jedinečný povlak, podobný nájdete v jaskyniach. Tento proces však netrvá roky ani storočia, ale minimálne dva týždne, počas ktorých sa keramika oblieva a následne suší.

Po zakúpení vstupu si môžete túto techniku, ale aj hlavný zdroj termálnej vody v Karlových Varoch pozrieť na vlastné oči.

Toto všetko nájdete v architektonicky zaujímavej presklenej budove postavenej v 70. rokoch. Tá bola viackrát prestavaná a jej hlavným účelom je zakrytie najteplejšieho prameňa v Karlových Varoch – Vřídla.

Pre problémovú statiku je prameň presunutý pred budovu a momentálne dosahuje z pôvodných 10 až 12 metrov približne svoju polovicu.

Slnečné hodiny

Pri Vřídelní kolonáde ešte zostaneme. V blízkosti areálu sa nachádzajú jedinečné slnečné hodiny. Aby ste zistili pravý čas, treba sa postaviť na aktuálny mesiac a vystrieť ruky dohora. Tam, kde bude ukazovať špička vášho tieňa, bude označený aktuálny čas.

Musíte však myslieť na to, že v letnom čase je potrebné pridať jednu hodinu, pretože hodiny ukazujú zimný čas.

Koncerty

Okrem toho, že si môžete užiť koncerty kapiel a jednotlivcov v rôznych kluboch, na festivale sa objavujú aj väčšie koncerty, ktoré sú zväčša vo vonkajších priestoroch. Tento rok uzatvárali prvý deň koncertnou hudbou z filmov Miloša Formana, ako uctenie si jeho pamiatky.

Hneď potom diváci mohli vychutnať slovenskú kapelu Smola a Hrušky. Medzi ďalšie hviezdy, ktoré si pre návštevníkov pripravili svoje hudobné portfólio, patrili Tim Robbins, Ewa Farna či známa slovenská skupina No Name. Ak teda práve nemáte v pláne žiadny film, o zábavu určite núdzu mať nebudete.

Tradičná Karlovarská keramická ruža. 8 fotografií v galérii Tradičná Karlovarská keramická ruža. Zdroj: Dominika Petráková

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×