Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Švajčiarsko vymenil za hontiansku dedinku: prečo si na cudzineckej polícii nevedeli dať rady s jeho menom?

21.04.2018 (16/2018) Z jednej z najbohatších krajín sveta si to Švajčiar Matthias Dirk Roesch (50) namieril do nenápadnej hontianskej dedinky, kde vládne malému olejárskemu kráľovstvu.
Švajčiarsko vymenil za hontiansku dedinku: prečo si na cudzineckej polícii nevedeli dať rady s jeho menom?
5 fotografií v galérii
Matthias s Vierou sú v Súdovciach šťastní, našli to, čo v živote hľadali.
Autor fotografie: Martin Mázor

Hospodárstvo v Súdovciach strážia pes, mačka, ale najmä tri husi. Jeho srdcom je neveľká miestnosť so špeciálnym lisom, skadiaľ vyteká zlatistý poklad značky Olej Hont. Matthias Dirk Roesch s manželkou Vierou Šimčikovou tu rozbehli podnikanie, ktoré bolo na Slovensku dovtedy veľkou neznámou. Dnes však odvážny krok neľutujú.

Spoločná vášeň

Po prvýkrát sa stretli pred dvanástimi rokmi v Schwarzwalde. On tam dovolenkoval, ona pracovala v malom penzióne, aby si po absolvovaní filozofickej fakulty zdokonalila nemčinu. A hoci o tom ešte nevedeli, už vtedy ich spájala láska pre prvotriednu regionálnu gastronómiu.

„Tá nekonečná pestrosť a jedinečnosť chutí miestnych jedál ma úplne fascinovala. V každom penzióne ponúkali niečo svoje, originálne. Mäso, džemy, pečivo, med najvyššej kvality. Značka, ktorú tieto produkty niesli, bola vecou prestíže a tradície odovzdávanej niekoľko generácií po sebe,“ hovorí Viera.

Matthias ako vyučený kuchár už s týmto sortimentom skúsenosť mal, neďaleko mesta Aarau sa venoval výrobe špeciálneho ovocného octu, oleja, čokolády, cestovín, pesta, nakladaných produktov či horčice, o ktorej dokonca napísal knihu. Nejaký čas fungovali na diaľku, neskôr sa zblížili a začali rozmýšľať o mieste, kde sa usadia.

„So Slovenskom som mal dovtedy iba jednu skúsenosť – ako hokejový junior som si s naším mančaftom zahral na turnaji v Bratislave. Dokonalejšie spoznanie krajiny teda prišlo až počas návštevy u Viery. Sám som jej nakoniec navrhol, aby sme ostali žiť tu. Slovensko sa mi páčilo, navyše, kým moji rodičia už zomreli a súrodenci išli vlastnou cestou, ona tu mala svoje zázemie a korene,“ vysvetľuje Matthias.

Kým našli spoločné miesto pre život, dochádzal za robotou šéfkuchára do Nemecka a Rakúska. Už vtedy však plánoval, že sa osamostatní vo vlastnom podnikaní.

Dom v Súdovciach museli kompletne prerobiť, čo ich stálo množstvo času a investícií. 5 fotografií v galérii Dom v Súdovciach museli kompletne prerobiť, čo ich stálo množstvo času a investícií. Zdroj: Martin Mázor

Na pánty či do traktora?

Pre Súdovce sa v roku 2011 rozhodli najmä kvôli domu. Bola to takpovediac láska na prvý pohľad, hoci jeho uvedenie do súčasného stavu stálo Matthiasa s Vierou obrovskú dávku úsilia a nemalé investície.

Ostávalo už len vyriešiť otázku, kam nasmerovať spoločné podnikanie. Úvaha o rodinnej reštaurácii čoskoro padla, v tomto regióne by nemala šancu sa uživiť.

„Istý čas som pracoval ako šéfkuchár na Slovensku a bol som prekvapený, že tu neexistoval žiadny dodávateľ za studena lisovaného repkového oleja. Otvorila sa nám teda šanca skúsiť to, no zároveň sme išli do značného rizika,“ načína Matthias olejársku kapitolu.

Úlohou jeho manželky bolo šíriť osvetu a presvedčiť potenciálnych zákazníkov, aby ich výrobky aspoň skúsili. Vôbec to nebolo jednoduché.

„Najčastejších päť otázok znelo takto: Je to medovina? Je to vôbec na jedenie? Môžem tým namazať vŕzgajúce pánty? Dá sa to použiť do traktora? Pomôže mi to na hnačku? Ľudia o tom nevedeli absolútne nič, takže tie bariéry nevedomosti museli padnúť. Ani nie tak presvedčovaním, ako vysvetľovaním. Keď už olej okúsili, málokto si nezobral aspoň jednu fľaštičku,“ vracia sa Viera k náročnému štartu spred piatich rokov.

Výhodou bol na druhej strane fakt, že kým vo Švajčiarsku by so svojím produktom čelili nesmierne tvrdej konkurencii, na Slovensku išlo o pole neorané. Hoci, ako správne hovorí Matthias, ak sa chce človek s niečím presadiť, musí tvrdo pracovať všade na svete.

Čierna mora s dvoma bodkami

Prijatie od miestnych obyvateľov bolo milé a bezprostredné, pomohli, ako mohli. Aj to je podľa Matthiasa jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol žiť na Slovensku.

„Na ľuďoch mi tu imponovalo najmä to, že nepozerajú len na seba, ale aj na druhých. V mojej rodnej krajine je to inak. Všetko je podriadené vysokému výkonu a musí šliapať ako hodinky. Ľudskosť sa v tom niekedy trocha stráca,“ priznáva.

Na druhej strane mu dodnes chýba povestný švajčiarsky systém. „Administratívy je tam možno viac ako tu, ale je oveľa lepšie organizovaná. Cez internet sa rýchlo a ľahko preklikáte k tomu, čo potrebujete, na úrade vám povedia, ako sa to dá.

Na Slovensku? Neuveríte, aký som mal problém s prehlasovaným ,o‘ vo svojom mene, keď som si tu vybavoval pobyt. Na cudzineckej polícii nevedeli dať tie dve bodky do systému. Volali so správcom ich siete, nič. Riešili sme to celý deň!“ dodnes krúti hlavou pri spomienke na tragikomickú príhodu.

Až v čase najvyššieho zúfalstva napadla jeho žene spásonosná myšlienka, či by sa ono nešťastné ö nedalo nahradiť dvojhláskou oe. Záchrana bola na svete. Matthias hovorí, že takéto slovenské nedokonalosti ho spočiatku dosť rozčuľovali, no už sa naučil mať nad nimi nadhľad. Inak by tu nemohol byť šťastný.

Na olejovej vitrínke dominuje busta Matthiasovho starého otca. 5 fotografií v galérii Na olejovej vitrínke dominuje busta Matthiasovho starého otca. Zdroj: Martin Mázor

Báseň na jazyku

Kým pre väčšinu z nás sú dodnes veľkou neznámou, história za studena lisovaných olejov siaha 3 000 až 4 000 rokov do minulosti. Éra ich využívania v gastronómii sa naplno rozbehla po 2. svetovej vojne.

Dnes sú v mnohých krajinách bežnou súčasťou jedálneho lístka. V Súdovciach vyrábajú 7 základných druhov: repkový, konopný, slnečnicový, makový, tekvicový, ľanový, orechový plus príchute ako dubáky alebo čili.

Ochutnávka vyzerá tak, že si zoberiete do ruky kocku chleba a namočíte ho do tej či onej mištičky s olejom. Je to zážitok, ktorý ťažko opisovať. Chuťové poháriky bezpečne identifikujú vylisovanú surovinu a hneď vám napadne – veď s tým výborným chlebíkom a mištičkou s lahodným obsahom by som si úplne vystačil!

Bola by to však škoda, lebo využitie olejov je oveľa širšie. Pridáva sa do nátierok, kaší, omáčok, polievok, smoothie, kysnutého cesta, dressingov, parených buchiet a tekvicový dokonca aj na zmrzlinu.

„Možností je neskutočne veľa. Treba len rozlíšiť oleje podľa toho, ktoré možno tepelne spracovať a tie, ktoré sú využiteľné iba v studenej kuchyni,“ vysvetľuje Viera Šimčiková počas ochutnávky. V talóne má množstvo receptov, akým druhom olejov dochutiť konkrétne pokrmy.

Žijeme svoj sen

Hoci by život v obci s vyše 60-percentnou rómskou populáciou mohol mnohých potenciálnych prisťahovalcov odradiť, súdovskí olejári s tým žiadny problém nemajú.

„Tak ako sa správame slušne k ostatným v dedine, správajú sa aj oni k nám,“ hovorí Matthias, ktorému oveľa viac ako súžitie so susedmi robí vrásky na čele slovenčina. Pozdrav a názvy olejov predstavujú takmer všetok jeho repertoár, napriek tomu sa už v hontianskom regióne cíti ako doma.

„Švajčiarsko je ohľadom plochy približne také veľké ako Slovensko, má však o takmer 3,5 milióna obyvateľov viac a navyše tretinu jeho územia zaberajú neobývateľné časti ako hory alebo vodné plochy. Je teda o poznanie plnšie a oveľa menej tam zažijete ten krásny pocit z rozľahlej divokej krajiny ako tu,“ pochvaľuje si.

Viera sa najviac teší zo spätnej väzby, ktorú dostáva od svojich hostí, ako zákazníkov familiárne prezýva.

„Keď vám niekto celý šťastný zavolá, že mu vďaka užívaniu oleja klesol cholesterol, alebo neváha sadnúť do auta a príde sa pozrieť na našu výrobu až z Piešťan či Bardejova, je to pre nás neskutočný psychický doping a zadosťučinenie. Žijeme svoj sen,“ zhodne sa s Matthiasom. Obaja našli na svojej životnej ceste to, po čom túžili.

Takto sa lisuje repkový olej. Zo sušiny vzniknú peletky používané ako krmivo pre zvieratá. 5 fotografií v galérii Takto sa lisuje repkový olej. Zo sušiny vzniknú peletky používané ako krmivo pre zvieratá. Zdroj: Martin Mázor

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×