Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Uvedomila som si, že s mužom nemáme spoločných priateľov: môže to negatívne ovplyvniť vzťah?

14.04.2018 (12/2018) Je dôležité si uvedomiť , že každý človek má inú mieru potreby spoločenského kontaktu.
Uvedomila som si, že s mužom nemáme spoločných priateľov: môže to negatívne ovplyvniť vzťah?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shuttestock

Práve som si uvedomila, že s mužom nemáme spoločných kamarátov. Po materskej mi žiadni bývalí nezostali a nových sa mi nechce hľadať. Je toto normálne? Sociálne kontakty sú vraj dôležité pre psychické zdravie. Nechcem skončiť ako stará opustená ženská, ktorá len kŕmi mačky. Ako si nájsť spoločných priateľov, keď mám doma strašného „frfľoša“?

Diana

Radí psychologička Mgr. Hana Bednaříková

Spoločenské kontakty pomáhajú páru aj jednotlivcovi fungovať, deliť sa s niekým o svoj život. Mať sa s kým stretnúť pri vínku, na grilovačke, vyrozprávať sa, ísť na spoločenské podujatie alebo si vzájomne pomôcť, keď treba. Správne cítite, že to je cesta, ako udržiavať seba aj vzťah pri živote. Je však dôležité uvedomiť si, že každý človek má inú mieru potreby spoločenského kontaktu. Preto sa o tom pozhovárajte s partnerom, nenúťte jeden druhého do niečoho, čo vám nesedí. Začnite hľadaním napríklad páru či partie, ktoré by mohli byť potencionálne zaujímavé pre vás oboch. Napríklad by tam bola šanca spoločných záujmov, to by mohlo vášho manžela motivovať byť spoločenským. Aj keď je „frfľoš“, iste má iné kvality a môže si s niekým veľmi dobre sadnúť (trebárs s iným „frfľošom“ :)).

Ak by manžel na vaše snahy veľmi nereflektoval, nevzdávajte to! Vy si hľadajte spoločenské kontakty aj nezávisle od neho. Je fajn mať svoju kamarátku, ktorej môžete veľa povedať, alebo s ňou ísť trebárs cvičiť a stretávať sa bez partnerov. Hľadajte teda prostredníctvom nejakých voľnočasových aktivít, ktoré vykonávate, niekedy sa aj v práci nájde niekto sympatický. Spomeňte si, s kým ste mali blízke vzťahy pred tým, je tam niekto, o kom by ste radi vedeli, ako sa má? Zavolajte, napíšte. Držím palce, nech nájdete správnych parťákov.


Svoje otázky psychologičke Mgr. Hane Bednaŕíkovej môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Má takmer 80, visí na skale s vŕtačkou a robí pre deti turistickú cestu. Za vlastné
Špenátová polievka s haluškami
Týranie sviečkami, pichanie ihlicami: Bátorička mala najviac obetí umučiť v Sárvári, Maďari ju za vrahyňu nemajú

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×