Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

MADE IN SLOVAKIA á la Slovensko opäť v móde

11.04.2018 Hovorí sa, že z minulosti by sme sa mali poučiť a už ju neopakovať.
MADE IN SLOVAKIA á la Slovensko opäť v móde
12 fotografií v galérii
Autor fotografie: Kaufland

Toto pravidlo však vonkoncom neplatí v oblasti módy. Práve slovenské tradície zažívajú v poslednom období boom a sú v kurze tak, ako nikdy predtým. „Vykrojte“ sa aj vy z bežného davu a buďte IN vďaka prvkom tradičného slovenského folklóru. Neviete, kde hľadať? Do slovenských tradícií vás s radosťou oblečie malá rodinná firma Slovenský folklór, ktorá pochádza z malebného Záhoria. Spoznajte spolu s nami jej príbeh.

Kde bolo, tam bolo ...

...za Malými Karpatami, Myjavskou pahorkatinou a Malackami, v dedinke Jablonové, žije spolu so svojou rodinou šikovná pani Anna Fraňová. Vždy ju to ťahalo k výšivkám a krojom, a tak skúšala svoje obľúbené vzory ručne maľovať priamo na tričká. Neskôr sa však šťastnou náhodou stretla s výnimočnými ľuďmi, ktorým výšivka a tradície učarovali rovnako. A vtedy sa všetko začalo.

Keďže jej život zamestnanca denno-denne odsúdeného na jednu stoličku nesadol, rozhodla sa po dohode s manželom Martinom, že je čas na premenu jej najväčšej záľuby na prácu. Tak sa začal v roku 2012 písať príbeh firmy Slovenský folklór, ktorá najprv spolupracovala so subdodávateľmi výšivok. Pani Fraňová však zistila, že toto nie je cesta, ktorou by chcela ísť, a preto sa rozhodla pre kúpu prvého vlastného vyšívacieho stroja.

12 fotografií v galérii Zdroj: Kaufland

Už od začiatku mala veľkú podporu manžela, ktorý sa k nej neskôr pridal a Slovenský folklór nakoniec učaroval obom. Do svojej partie postupne pribrali aj ďalších zamestnancov. Výsledkom je firma s krásnym posolstvom, ponúkajúca širokú škálu ľudových výšivok na textile v rôznych podobách a kombináciách tak, aby boli vhodné pre každého a na každodenné nosenie.

Zaujímavý, slovenskými tradíciami vyšperkovaný LOOK

Folklór už dávno nie je len doménou starších ľudí, ktorí ho mali možnosť zažiť na vlastnej koži. Už aj mladšie generácie vnímajú zvyky a tradície ako niečo výnimočné, čosi, čo nám tu zanechali starí rodičia. Ľudové ornamenty boli, a vždy aj budú, hotovým umeleckým dedičstvom, ktoré je možné zakomponovať takmer do každého outfitu.

Chcete byť aj vy trendy, no pekne po slovensky? Pamätajte, že naše tradície a folklór nie sú len o bohato nariasených rukávoch na blúzach, obrovských sukniach či výrazných farbách. Ľudové prvky môžete do šatníka zaradiť aj menej okázalo. Vsaďte napríklad na detaily, ako sú výšivky. Výsledkom bude originálny kúsok, ktorý môžete dokonale zladiť s niečím súčasným.

12 fotografií v galérii Zdroj: Kaufland

Neviete, kde hľadať? Posvieťte si napríklad na originálnu kolekciu rodinnej firmy Slovenský folklór, ktorú práve teraz nájdete aj v predajnej sieti Kaufland. V jej ponuke nájdete vzory a kombinácie, za ktoré by sa nemusel hanbiť nejeden módny návrhár...

Zo sveta internetu už aj do regálov

Starostlivo vyberané materiály, vlastný nápad aj výroba, dokonale podaný výsledok a okamžitá chuť znovu pracovať sú charakteristickými znakmi tvorby Slovenského folklóru. V ich ponuke nájdete rozmanitú ponuku oblečenia, tašiek, ruksakov, ale aj rôznych ďalších doplnkov s krásnymi ľudovými výšivkami, inšpirovanými rôznymi kútmi Slovenska. Na svoje si príde každá žena, muž, ale aj dieťa. Tradičné rodinné posolstvo firma totiž prezentuje aj ponukou dokonale zladených kombinácií pre páry, mamičky a deti, či ďalšími, nápaditými sadami.

Práve tento prístup zaujal aj spoločnosť Kaufland, ktorá sa rozhodla priniesť tieto výrobky do svojich regálov po celom Slovensku. Zbehnite si po ne aj vy a staňte sa spoločne s vašou malou slečnou, či partnerom neprehliadnuteľnou módnou ikonou. Tieto produkty sú spolu s ponukou potravín z dielne menších regionálnych dodávateľov práve teraz dostupnejšie viac, než kedykoľvek predtým.

12 fotografií v galérii Zdroj: Kaufland

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×