Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Partner podmieňuje svoju lásku tým, že moje deti budem vychovávať tak, ako chce on: mám to ukončiť?

11.03.2018 (9/2018) Lásku potrebujeme všetci, ale láska je v nás.
Partner podmieňuje svoju lásku tým, že moje deti budem vychovávať tak, ako chce on: mám to ukončiť?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Našla som si mladšieho bezdetného partnera. Ja mám 3 deti vo veku 20, 17 a 15 rokov. Problémom je, že priateľ mal sparťanskú výchovu a vyžaduje ju aj od mojich detí. Za každý prehrešok trest. Mladší syn je podľa neho prípad pre reedukačný domov, vidí na ňom len to zlé. Nie je to tak. Ja som podľa neho zlá matka. Po pár mesiacoch od nás odišiel, teraz sa len stretávame. Ja ho ľúbim, no on svoju lásku podmieňuje tým, že deti budem vychovávať tak, ako chce on. Mám to ukončiť?

Ingrid

Radí psychológ Mgr. Miroslav Zahumenský

Viete, najradšej by som na váš list reagoval tak, ako sa na psychológa nepatrí. Áno, ukončite. No už počujem moje vnútorné výhrady voči takémuto jednostrannému vyjadreniu. Zvlášť keď nepoznám situáciu zo strany vášho partnera. Takže odpoveď trošku skomplikujem a na konci vám napíšem ešte raz, áno, ukončite. Rozumiem vašej rozpoltenej situácii. Snažíte sa vychovávať svoje deti sama a robíte všetko, ako najlepšie viete. Potom príde pán Láska, ten vám vysvetlí, že všetko robíte zle a že ani vaše deti nie sú v poriadku. Vy ho potrebujete, aby som bol presnejší, vy lásku potrebujete. Tak ako my všetci. Bez nej svet bledne, stráca chuť a mení sa na otravnú drinu.

Môžete sa pokojne rozpoltiť. Deti alebo on. Láska alebo jeho sparťanské pravidlá, ktoré deti spoľahlivo odstránia. Existuje ešte možnosť, že ste nekritická, slabá matka, ktorá nedokáže rozoznať, že sa jej syn rúti do záhuby a on je vaša záchrana. To neviem posúdiť. Alebo ste matka, ktorá svoje deti pozná, viete ich vychovávať a dozrieť na ich budúcnosť. Doprajte priateľovi, aby svoje sparťanské umenie predvádzal niekomu inému. A čo sa týka lásky, už ste ju aspoň raz stretli a dokázali ste ju v sebe cítiť a dokážete to znovu. Láska je totiž vo vás.


Svoje otázky psychológovi Mgr. Miroslavovi Zahumenskému môžete posielať na e-mailovú adresu odbornici@zivot.sk

 

Matej Tóth: Viacerí atléti sú obvinení krivo, no nie každý má taký prístup k vedeckým špičkám či peniazom ako ja
S mamou som nikdy nemal dobré vzťahy, zistil som, že si narobila dlhy. Môžem odmietnuť dedičstvo?
Robert de Niro na dovolenke: Spoznali by ste takto hollywoodsku hviezdu?

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×