Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cesta do hlbín ženskej duše alebo „Po čom ženy naozaj túžia“

02.03.2018 Ženy na celom svete v marci oslavujú.
Cesta do hlbín ženskej duše alebo „Po čom ženy naozaj túžia“
3 fotografie v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Adobe Stock

Hoci u nás mnohí Medzinárodný deň žien ešte stále vnímajú ako prežitok komunizmu, či  sviatok, ktorý pripomína boj žien za rovnoprávnosť, dnes už ide skôr o oslavu toho, aké sú krehké ženské stvorenia dôležité pre celý svet, bez ohľadu na kultúru, národnosť, či rasu. Tak či onak, 8. marec je príležitosťou vyčariť žene, dôležitej práve pre vás, úsmev na tvári. Stačí málo: milé slovo, kompliment, alebo len jednoduché „Ďakujem“.

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, prečo majú ženy také dôležité miesto v našich životoch? Mama, sestra, stará mama, prababka, švagriná, teta, svokra, sesternica či neterka... Každý z nás je už od narodenia obklopený vo svojom živote mnohými výnimočnými ženami. Vedci nedávno dospeli k záveru, že jednoznačne najdôležitejšou ženou v živote každého jedinca je babička z matkinej strany. A to nielen kvôli svojim vedomostiam, láske a starostlivosti, ale aj z hľadiska genetického prepojenia. Nech už je vo vašom živote dôležitá práve táto, alebo iná žena, Medzinárodný deň žien je jedinečnou príležitosťou ako nahliadnuť do hlbín jej krehkej ženskej duše, porozumieť jej a potešiť ju.

Po čom ženy naozaj túžia?

Je všeobecne známe, že ženy majú úplne iné emocionálne potreby než muži. Viete, po čom ženy skutočne túžia?

Konverzácia – ženy chcú hovoriť, zdieľať svoje pocity a emócie. Nepotrebujú riešenia, ktoré im muži v snahe pomôcť často núkajú. Nejde im o výsledok ako taký, chcú len, aby ich niekto počúval. Takže, milí páni: kúpte svojej polovičke fľašu dobrého vína, nastražte uši a nechajte ju chvíľu len a len hovoriť.

Dôvera – Táto potreba je u žien veľmi silná. Aj sebaisté a emancipované ženy potrebujú mať svoje istoty, bezpečný prístav a „silné rameno“ na vyplakanie. Priestor kde sa môžu otvoriť a byť samé sebou. Ak chcete teda svojej žene prejaviť lásku, uvarte jej napríklad lahodnú kávičku, ktorej vôňu si bude spájať s pocitom bezpečia.

Náklonnosť – Ženy potrebujú cítiť, že sú jediné, jedinečné a vzácne. A to nielen náznakmi, či darčekmi, ale najmä verbálne a často. Čím sú neistejšie, tým častejšie potrebujú byť ubezpečované o náklonnosti. Niekedy to môže byť unavujúce, preto uisťujúce slová kombinujte s milými pozornosťami typu kvety, parfum, či sladký dezert.

Ilustračná snímka 3 fotografie v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Fotolia

Kedy povedať ďakujem

Niekedy jedno jediné slovíčko „ďakujem“ nahradí množstvo iných slov. Ako s ním narábať? Sú situácie, kedy úplne postačí...

1. Pochvala od svokry

Väčšina ľudí nevie prijímať komplimenty. Namiesto toho, aby sa z pochvaly potešila, začne byť príliš skromná, alebo ich popierať. Nebojte sa na kompliment odpovedať len jednoduchým ďakujem, bez ďalších slov.

2. Opäť k babke meškám

Takáto situácia je nepríjemná pre obe strany. Vy ste zrejme v strese, a navyše, preukázali ste neúctu k babičke, ktorá čaká a teší sa na vás. Slová vďačnosti sú oveľa vhodnejšie než siahodlhé výhovorky a príbehy o tom, prečo meškáte.

3. Kritika od mamy

Takmer každý znáša kritiku zle, hoci môže byť užitočná a konštruktívna. Naši najbližší sú často tí, ktorí nás kritizujú najviac. Dobrou správou je, že ak na ňu reagujete vďačnosťou, neutralizujete ju. Namiesto ospravedlňovania sa a vysvetľovania radšej len jednoducho poďakujte za to, že ste dostali spätnú väzbu.

4. Útecha blízkej priateľky

Keď sa v živote našich blízkych stanú smutné veci, chceme ich podporiť tými správnymi slovami. V snahe pomôcť hľadáme na situácii niečo pozitívne, to však nie je správny prístup. Stačí povedať: „Ďakujem za dôveru, za zdieľanie, som s tebou.“

5. Z bežného dňa výnimočný

Budete prekvapení, ako jednoducho môžete urobiť ženám, na ktorých vám záleží z bežného dňa výnimočný. Stačí poďakovať. Za pomoc, za pozitívnu náladu, za to, že skrátka sú... Nie každý je výrečný. No aj na to je riešenie. Stačí navštíviť Kaufland a určite si vyberiete niečo, čo to povie za vás. Každá žena je odlišná a poteší ju niečo iné. Jedna nedá dopustiť na romantickú kyticu kvetov, iná na lahodnú čokoládu, či sladký dezert, ďalšia si rada vychutná šálku kvalitnej kávy, či zahodí starosti za hlavu pri pohári dobrého vína.

Košíčky s arašidovým maslom a malinami. 3 fotografie v galérii Košíčky s arašidovým maslom a malinami. Zdroj: Kaufland

O úroveň vyššie

Ak chcete oslavu sviatku žien povýšiť na vyšší level a ženu blízku vášmu srdcu potešiť niečím skutočne výnimočným, nechajte sa inšpirovať. Foodblogerka Tatiana Leová pre vás pripravila tip na vlastnoručne pripravené sladké prekvapenie. Tak hor sa na nákup, všetky potrebné ingrediencie nájdete v Kauflande.

Košíčky s arašidovým maslom a malinami

  • 500 g datlí
  • 100 g strúhaného kokosu
  • 2 PL kakaa
  • Arašidové maslo
  • 4x Exquisit orieškovo-nugátová čokoláda
  • 2 PL kokosového oleja
  • 2x Exquisit maliny v čokoláde
  • Pistácie

Postup:

Datle necháme cez noc namočené v teplej vode. Ráno ich precedíme cez sitko a mixujeme spolu s kokosom a kakaom, pokiaľ nám nevznikne homogénne cesto. Z cesta si vytvarujeme asi 15 - 20 rovnako veľkých guličiek. Tie potom vtlačíme do silikónových formičiek na muffiny a necháme tuhnúť zhruba 2 hodiny v chladničke. Čokoládu spolu s kokosovým olejom necháme rozpustiť nad vodným kúpeľom. Do stredu formičiek dáme ½ ČL arašidového masla a zalejeme 1 PL čokolády. Na záver dekorujeme malinami a rozomletými pistáciami. Necháme stuhnúť v chladničke.

Nie je táto maškrta podľa vášho gusta? Skúste si vybrať z ďalších chutných receptov.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×