Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlatica Puškárová: Desila ma predstava, že o dvadsať rokov budem mať síce veľa ocenení, no budem osamelá

11.02.2018 (6/2018) V rámci svojej profesie si Zlatica Puškárová (40) splnila všetky možné sny. Teraz pracuje na inom, ešte väčšom. Starostlivo buduje svoju rodinu a súkromie.
Zlatica Puškárová: Desila ma predstava, že o dvadsať rokov budem mať síce veľa ocenení, no budem osamelá
5 fotografií v galérii
Napriek množstvu ocenení vidí Zlatica najväčší zmysel v spokojnom rodinnom živote.
Autor fotografie: Instagram

Ste stále na materskej dovolenke, hoci dovolenka je pri dvoch deťoch trošku nadnesený výraz... Ako si tento čas užívate?

Milujem byť mamou. Mám skvelých rodičov, ktorí mi vytvárali spokojné rodinné zázemie a naučili ma, že rodina je v živote najviac. Aj preto som nikdy nemala v úmysle kvôli práci rezignovať na materstvo. Áno, každá mamina potvrdí, že je to náročné, no zároveň sú to najkrajšie chvíle, ktoré môže žena prežívať. V práci som si splnila sny, necítim, že mi niečo uteká. Mám štyridsať rokov, aj preto si rodičovstvo veľmi užívam.

Aký je malý Adam v porovnaní so starším bratom Leom?

Chlapci sa výzorom na seba veľmi nepodobajú. Leo je skôr na mňa a Adam je celý Paťo. No povahy majú rovnaké. Sú to veselí „pohoďáci“, veľkí jedáci a smejkovia.

Zžil sa Leo s rolou veľkého brata?

Leo Adama perfektne prijal. Doma sme nemali žiadne žiarlivé scény, ako sa občas s príchodom ďalšieho súrodenca v rodinách stáva. On má svoj svet a brata berie ako človiečika, s ktorým je veľa zábavy. Keď sa objaví Leo, vtedy je Adam celý bez seba, smeje sa na plné hrdielko.

Keďže má Paťo štyroch synov, Leo je na súrodencov dávno zvyknutý. Paťko a Samko sú už síce šikovní mladí muži, no s Leom majú silný vzťah. Všetci spolu trávia veľa času najmä na chate a v prírode, ktorú milujú a kam ich Paťo pravidelne berie.

Materstvo je často aj o nedostatku spánku. Ako je to vo vašom prípade?

S malým vstávame okolo šiestej, no v noci ho ešte kŕmim, takže spánkový deficit mám, no vždy si s úsmevom poviem, že všetko prejde.

Moderátorka so synčekom Adamom milujú dlhé prechádzky. 5 fotografií v galérii Moderátorka so synčekom Adamom milujú dlhé prechádzky. Zdroj: Instagram

Ako potom váš bežný deň ďalej pokračuje?

Potom vyprevádzame Lea do školy a my s Adamom ideme na prechádzku. Vonku nám je totiž najlepšie. Za tie mesiace musím povedať, že mám už v nohách naozaj asi tisíc míľ. Ako každá mamina, aj ja, samozrejme, počas dňa utekám do obchodu, vláčim množstvo rôznych vecí, upratujem, starám sa o domácnosť.

Poobede chodievame s Leom na krúžky a učíme sa. Leo veľmi aktívne hrá hokej, čo chytilo aj Paťa. Ten s ním poctivo chodí nielen na tréningy, ale aj na turnaje, ktorých má Leo neúrekom. U nás je to šport číslo jeden. Počas víkendov zas odchádzame na dedinu, kde som aj ja vyrastala. Tam je pre deti úplný raj. Žijeme v tempe, no šťastne.

Keďže je tých aktivít a povinností naozaj dosť, veľmi obdivujem ženy za to, ako dokážu všetko zladiť, zosúladiť chod domácnosti a navyše robiť svoje deti šťastnými.

Úprimne však priznávam, že mám úžasnú pomoc mojich milovaných rodičov. Mamina vyštudovala pedagogickú fakultu a bola dlhé roky riaditeľkou v škôlke. Kvôli mne odišla do dôchodku a bez jej pomoci a rád si materstvo neviem predstaviť. Navyše, nie je nič lepšie, ako keď je mama zároveň najlepšia kamarátka.

Spomenuli ste pravidelné prechádzky, ktoré z času na čas zdokumentujete aj na sociálnej sieti. Máte svoje obľúbené miesta?

Zamilovala som sa do petržalskej časti pri Chorvátskom ramene. Je tu veľa parčíkov, krásnych ihrísk, všade je blízko. Vďaka Leovi a už aj Adamovi tu máme mnohých priateľov, ktorí majú tiež deti, takže máme spoločné témy.

Mne je veľmi sympatické, ako sa do rodičovstva zapájajú otcovia. Mnohí chodia s deťmi na ihriská, máme partie, ktoré spolu hrávajú florbal, chodia na hokej, venujú sa deťom naplno.

Keďže ste verejne známa osoba, isto sa pri vás ľudia často pristavia... Aj vám pomôžu s kočíkom, keď treba?

Ja mám rada ľudí a som vďačná za ich priazeň. Je pravda, že sa pri nás pristavia, usmejú, zaželajú pekný deň, prihovoria sa Adamkovi, sú veľmi prajní. Veľa času trávim medzi ľuďmi alebo na vidieku, kam často cestujeme. Vidím, čím naozaj žijú.

Mladí si svojpomocne stavajú domy, mnohí chcú mať rodiny a pracujú, aby ich uživili. Starkí si krívajúc idú kúpiť chlieb, no vždy majú úsmev na tvári. Vôbec ich nezaujímajú spory politikov, chcú len dôstojne žiť.

Aj keby sa mohlo zdať, že ľudia veľmi často hromžia, mám pocit, že Slováci sa v mnohom zmenili. Viac sa smejú, sú prajní a nápomocní. Negatívna energia, ktorá sa šíri internetovými diskusiami, nie je, našťastie, zrkadlom našej spoločnosti.

Mnoho našincov precestovalo svet, sú zrelí, majú svoje sny. Keď sa niekam neviem dostať s kočíkom, okamžite mi pomôžu rovnako mladí, ako aj starí. A nie preto, že som známa, lebo často som na nepoznanie (smiech). Ja som veľký optimista, aj preto si nemyslím, že by sme sa mali iba bičovať, ale aj oceniť. Veď máme prečo.

Máte čas popri tom všetkom sledovať dianie vo svete a prácu vašich kolegov z Televíznych novín?

Novinárčina je môj životný kód a dnes sa informáciám ani vyhnúť nedá. Poznám súvislosti, takže na získanie informácií nepotrebujem veľa času.

Váš návrat na televízne obrazovky bol už „zaručene“ avizovaný niekoľkokrát. Napriek tomu ostávate stále na materskej. Ako sa k tomu stavia televízia?

Markíza je rodinná televízia a vychádza mamičkám v ústrety napríklad aj zamestnaneckou škôlkou. Som vedeniu vďačná, pretože veľmi zohľadňuje moju súkromnú situáciu. Postupne vysielam Televízne noviny, mám svoj rozpis služieb, no kedy sa naplno vrátim, je naša interná dohoda.

Aktuálne sa veľa píše o situácii v televízii, o jej predaji, sťahovaní do Prahy... Dotýka sa to aj vás, zamýšľate sa nad tým, riešite, čo prinesie budúcnosť?

V živote sa netreba báť. Strach veľmi zväzuje. Papier znesie všetko, no realita býva obyčajne iná.

Patrik je hrdý štvornásobný otec. Svojich chlapcov vedie najmä k športu. 5 fotografií v galérii Patrik je hrdý štvornásobný otec. Svojich chlapcov vedie najmä k športu. Zdroj: Instagram

Niekto by si možno povedal, že máte prácu snov, no je naozaj také skvelé tvoriť moderátorskú dvojicu s vlastným manželom?

S Paťom sme natoľko na seba zvyknutí, že náš manželský status v práci vôbec neriešime. Mnohí sa nás na to pýtajú, my to však berieme úplne prirodzene a spontánne.

Nestáva sa vám, že si obaja nosíte prácu aj domov? Z času na čas je ťažké prepnúť na domáce prostredie a neriešiť akékoľvek pracovné problémy...

Nikdy sme nemali taký pracovný problém, ktorý by nás výrazne zamestnával. V Markíze sme priatelia, mnohí spolu profesionálne kráčame už roky. Sme skvelý tím, vieme sa na seba spoľahnúť. Množstvo mimoriadnych vysielaní, volieb, kľúčových politických momentov preverilo naše nasadenie a schopnosť okamžite prinášať aktuálne informácie.

Často sa s Paťom smejeme, že hoci sme spolu aj v práci, nestihneme si ani všetko povedať. Mnohí utekajú z domu, my sa, naopak, aj po sedemnástich rokoch spolužitia stále ponáhľame domov. Lebo je nám spolu dobre.

V rámci kariérneho života ste dosiahli vrchol. Na konte máte množstvo rôznych ocenení. Čo vás drží stále pri zemi?

Svetská sláva, poľná tráva je úplne výstižné. Som nesmierne vďačná za všetky odborné aj divácke ocenenia. Sú to vždy veľmi vzácne okamihy, keď sa vám dostane pocty prebrať ocenenie, pretože za ním sa ukrýva spätná väzba na prácu. A tú som robila naplno.

Na druhej strane, práve počas takýchto momentov som si zakaždým predstavila samu seba o dvadsať rokov a vedomie, že mám na poličke síce množstvo cien, no som osamelá, ma vždy veľmi desilo.

V tom danom momente sa možno zdalo, že celý svet patrí iba vám, ale v živote nastanú chvíle, keď už budete zaujímavý iba pre vlastnú rodinu. Aj preto si tú svoju starostlivo budujem.

Je ešte niečo, čo by ste chceli dosiahnuť?

Túžim jedine po tom, aby boli moji blízki aj vďaka mne šťastní.

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×