Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Petra Vajdová po afére s alkoholom: Je to peklo a nejde to len tak spláchnuť

16.10.2017 Všetko, čoho sa Petra Vajdová (32) momentálne chopí, sa automaticky stáva škandálom. „Už si pripadám ako Marilyn Monroe,“ hovorí s trpkým úsmevom.
Petra Vajdová po afére s alkoholom: Je to peklo a nejde to len tak spláchnuť
7 fotografií v galérii
Petra Vajdová a Fabio Bellucci ako súťažiaci v Let's Dance
Autor fotografie: TV Markíza

Stretli sme sa pár hodín po zrušenom divadelnom predstavení v SND a pred očakávaným (ne)vystúpením v Let’s Dance. Keďže udalosti okolo nej nabrali za posledné dni rýchly spád, rozhovor sme museli aktualizovať. Jednoznačná favoritka tanečnej súťaže z Let’s Dance odstúpila.

Ste zranená, čo sa vám stalo a ako veľmi je to vážne, pretože som sa niekde dočítala, že pomaly nebudete môcť chodiť.

Médiá to preháňajú. Je to natrhnutý svalový úpon. Momentálne nie je vôbec vhodné, aby som tancovala či hrala. Dnes sa už dajú robiť zázraky, preto ma doktor môže pripraviť na daný výkon alebo predstavenie, ale, samozrejme, chce to starostlivosť lekára, jeho názor a správnu liečbu. Teoreticky sa dá všetko, no prakticky sa to nedá odhadnúť. A hlavne je rozdiel tancovať minútu a pol a hrať trojhodinové predstavenie na veľkom javisku, kde sa tancuje, behá po schodoch, uteká a neustále niečo robí.

Čo to znamená?

To znamená, že sa nedá na sto percent vedieť, či mi noha dovolí podať výkon, alebo nie. Teraz musím hlavne sedieť, mať zabandážovanú nohu, brať lieky, chodiť na rehabilitácie a liečiť sa ako každý, komu sa to už stalo.

Po medializovaných problémoch s nohou a zrušeným predstavením v divadle ste na parkete v Let’s Dance vystúpili, no nestretlo sa to s pochopením divákov.

Nikto nevie, ako to naozaj bolo a najľahšie sa súdi každému, kto nebol v takej situácii. Ja by som nikdy neurobila úmyselne zle žiadnemu divadlu, pretože je pre mňa všetkým. A už vôbec by som nikdy neuprednostnila peniaze a šoubiznis pred divadlom. Ani mi nenapadlo, že sa rozpúta takéto mediálne peklo, ktoré mi naozaj opäť nesmierne ublížilo a vďaka tomu musím niesť nové následky. Neľutujem sa a ak si to zaslúžim, tak to beriem, ja však viem, že som nikoho neoklamala, nepodviedla a neurobila žiaden podraz.

Prečo ste sa rozhodli zo súťaže odstúpiť?

Zo súťaže odstupujem najmä pre zranenie a odchod na péenku, keďže moja noha by nezvládla dlhodobo nápor, ktorý by ma čakal. Navyše ma pán doktor presvedčil, že péenka je teraz potrebná. Ak sa opäť niekomu niečo nebude zdať, môžem hocikoho poslať za svojím lekárom.

Ako reagovala na vaše odstúpenie televízia Markíza?

Markíza ma úplne chápe, stojí za mojím rozhodnutím a ja im veľmi ďakujem.

S Fabiom si ľudsky nesadli, no na tanečnom parkete by to určite dotiahli do finále. 7 fotografií v galérii S Fabiom si ľudsky nesadli, no na tanečnom parkete by to určite dotiahli do finále. Zdroj: TV Markíza

Boli ste naozaj vyťažená. Každý večer divadlo, cez deň tanečný tréning. Zrejme ani to nepridalo vášmu zdravotnému stavu.

Všetko sa dá zvládnuť, ak človek nie je chorý a nemá niečo zlomené alebo natrhnuté, ale teraz som v stave, že by som si naozaj priala mať aspoň na chvíľu pokoj. Je toho teraz na mňa veľmi veľa.

Vraj všetko, čo robíte, robíte na maximum. Neprispel váš perfekcionizmus k tomu, že ste na tom teraz tak, ako ste?

Samotné tréningy pre mňa neboli fyzicky až také náročné, pretože sa hýbem aj mimo Let’s Dance. Toto celé je však pre mňa náročné z úplne iných dôvodov. Kvôli fotografom, paparacom a momentálne trošku aj kvôli divadlu, pretože teraz som hrala, skúšala aj dabovala naozaj veľa. Samozrejme, nesťažujem sa, to nie! Som typ človeka, ktorý dokáže ísť aj cez bolesť, no je mi naozaj dosť nanič. To skutočne priznávam.

Nikdy som nemala takýto problém s nohou a až teraz vidím, aké je to veľmi obmedzujúce, hlavne, keď pre svoju prácu potrebujem mať v poriadku aj telo. Musím sa totiž hýbať, či už na javisku, alebo na parkete a zrazu to s jednou zdravou nohou nejde.

S Fabiom Belluccim, vaším tanečným partnerom, ste tvorili zaujímavú dvojicu. Podržal vás v najhorších chvíľach?

Poviem to takto: on je temperamentný, ja som temperamentná. No každý máme zároveň úplne iný temperament. On je úplne iný ako ja. On má rád úplne iný typ žien a ja mám tiež rada úplne iný typ mužov. My sme sa vlastne stretávali v nejakom kamarátstve a hlavne v tanci. My sme spolu držali a dobre tancovali. Vždy sme sa snažili podržať v podstatných veciach týkajúcich sa Let’s Dance a, samozrejme, aj ako ľudia.

Ako prijal rozhodnutie, že v súťaži končíte?

Je mi veľmi ľúto, že sme museli takto skoro skončiť a viem, ako to Fabia, v dobrom, štve. No verte mi, mňa to trápi a som smutná, pretože mi tanec aj trénovanie budú nesmierne chýbať. Fabio to musel prijať, keďže sa inak nedalo.

Pred rokmi ste vraj trénovali s Petrom Modrovským.

Boli sme s Peťom v jednom tanečnom klube u Igora Jágerského. Trénovali sme spolu také tri, štyri roky, no nikdy nebol mojím tanečným partnerom a v tom čase sme mali tak desať až štrnásť rokov (smiech). A v podstate sa odvtedy s Peťom poznáme.

Keď sa začalo písať o tom, že budem účinkovať v Let’s Dance, Peťo mi hneď volal a prvé, čo mi povedal: „Peti, keby som ťa mal ako tanečnú partnerku, tak by to bolo super!“ A to isté tvrdím aj ja. Poznám ho ako dieťa a poznám ho aj ako lektora, ktorý nás učil na divadelné predstavenie.

Keby som s ním tancovala, tak by mi to bolo omnoho bližšie, pretože si aj fyzicky aj psychicky rozumieme a poznáme sa dlho. Naozaj ma mrzí, že Peťo v tejto sérii v Let’s Dance nie je.

Aj vizuálne by vám to svedčalo, keďže ste dosť vysoká.

Áno, Peťo by bol minimálne pri štandardnom tanci ku mne ideálny. V latine by sme sa trošku potrápili, ale áno, on by bol úplne ideálny. Ale aj s Fabiom nám to svedčalo a som za neho vďačná.

Petra Modrovského pozná od detstva. Bol by pre ňu ideálnym tanečným partnerom. 7 fotografií v galérii Petra Modrovského pozná od detstva. Bol by pre ňu ideálnym tanečným partnerom. Zdroj: Andrej Balco

Ako sa vám darí zvládať spomínanú šialenú a mnohokrát prehnanú medializáciu?

Ja to nezvládam a beriem to ako veľký zásah do súkromia. Nie je mi to vôbec prirodzené ani prvoradé a dosť mi to prekáža. Podstatne sa mi zmenil život a nebola som na to vôbec pripravená. Doteraz som raz za čas dávala príjemné rozhovory o divadle, točení seriálov, dabingu a žila si svoj sen.

Teraz je to už len o ohavných nadpisoch, prenasledovaní fotografov, urážkach a hanbe. „Ožratá Vajdová, Na mol opitá Vajdová, Klamárka Vajdová, Naliata Vajdová“. Mne príde úplne zle, keď to čítam a mám pocit, že sa to stále zhoršuje a že som jediná na Slovensku, kto spravil chybu. Úprimne, je to peklo a nejde to len tak spláchnuť. Veľmi mi to poškodilo.

V tomto smere ste evidentne nováčik, ale určite sa s tým dá naučiť žiť. Vezmite si, s akým nadhľadom zvláda medializáciu Adela Vinczeová...

Adelu veľmi obdivujem za to, že to zvláda, no vo mne sa to bije. Ja to prirodzene nemôžem zvládať, keďže hrám divadlo a mám byť pravdivá vo výkone. To znamená, že ja v sebe nemám nejakú ochranu.

Ja som neustále emočne otvorená a nemôžem sa hrať na to, že mi to je jedno, pretože idem 22-krát do mesiaca na javisko, kde hrám, ako som zlomená, ako ma niekto vraždí, ako ma niekto uráža, ako ma niekto miluje... nemôžem mať bariéry, mantinely, a keď vyjdem z predstavenia alebo zo skúšky, tak to v sebe jednoducho nestihnem preladiť.

Keď sa o mne píše, tak sa neviem tváriť, že som v pohode, pekná, dobrá, inteligentná. Nie. Herectvo je o duši, o pravde a hraní sa, ale nie je o klamstve a pretvarovaní sa. Áno, človek sa postupne musí zoceliť a nebrať to všetko vážne a asi najúčinnejšie je – ani náhodou nečítať o sebe tie hrozne slová!

Kto vám v týchto chvíľach dokáže najviac pomôcť, podržať vás?

Teraz je to ťažké. Momentálne som obklopená ľuďmi, ktorí sa síce tvária, že o mňa majú záujem, aj sa ma pýtajú, ako mi je, no vlastne to zneužívajú vo svojej šou, v divadle, každý niekde, niekam. Naozaj ďakujem zo srdca výnimkám a priateľom.

Poviem vám pravdu, s mojou rodinou sme z toho veľmi unavení. Aj oni sú z toho unavení, podržať ma na každom kroku. Ale, aby som odpovedala, momentálne sú to jednoznačne moji rodičia a bratia. Moja silná, krásna rodina.

Po obrovskej medializácii záležitosti s alkoholom sa vám vraj okresal zoznam priateľov. Ako to však vzali kolegovia v práci?

Pre mňa bolo asi najhoršie vrátiť sa v podstate s touto povesťou späť na javisko a hrať opäť s našimi hereckými legendami. Tak strašne som sa bála a bola „vyklepaná“. Až napokon pri nich vôbec o nič nešlo, pretože to zobrali dobre.

Hlavne nechceli, aby som sa po tom škandále zložila a nehrala, takže ja som mala najviac správ od starších kolegov z Národného divadla, z Astorky aj z Arény. A tí ostatní kolegovia vedia, ako veľmi sa hanbím a vedia, že mi už nemusia pridávať výčitky ani ma odsudzovať, lebo sama som sa už dosť vytrestala.

Petra pred dvoma týždňami zrušila divadelné predstavenie. Divákov jej rozhodnutie pobúrilo. 7 fotografií v galérii Petra pred dvoma týždňami zrušila divadelné predstavenie. Divákov jej rozhodnutie pobúrilo. Zdroj: Martin Geišberg

Ako teraz riešite situáciu so šoférovaním?

Moja rodina to má veľmi ťažké, lebo ma musia všade voziť, alebo idem autobusom, keďže bývam s rodičmi mimo Bratislavy. Každý večer alebo počas dňa sa dohodneme, aký plán má Petra, oni si to napíšu a ten, kto môže, ma odvezie. Je to však veľmi obmedzujúce.

Trápim rodinu, je mi ťažko, že nemôžem šoférovať, lebo som rada šoférovala. Všade sa iba veziem a cítim sa ako hendikepovaná. Moja rodina je v tomto všetkom naozaj úžasná. Oni sa zľakli a vôbec neriešili, či z toho bude škandál, či ako budem vyzerať v očiach iných. Oni sa naozaj báli, ako to zvládnem. Nebáli sa o seba, že ich budú fotiť na každom kroku.

Postupne však okúsili, že je to naozaj dosť ťažké, no sú mi naozaj veľkou oporou a veľmi mi pomáhajú. Mamina mi varí. V živote som s nimi nebola tak často ako teraz, samozrejme, okrem detstva.

Presťahovali ste sa k rodičom?

Áno, áno...

Urobili ste tak z praktických dôvodov, kvôli spomínaným pravidelným odvozom?

Nie, urobila som tak preto, lebo potrebujem byť teraz s nimi. Chcem svoj život začať nanovo. Vďaka tomu, že som s nimi, si ešte viac uvedomujem, že v živote sú omnoho dôležitejšie veci ako kariéra, peniaze, Markíza, Let’s Dance...

A čo láska? Oficiálneho partnera ste doteraz nepotvrdili. Tak aspoň prezraďte, aký by mal byť?

Nemám ideál a netuším, aký má byť muž po mojom boku. Vždy je všetko v skutočnosti úplne inak, ako si človek predstavuje a sníva. Nehľadám si muža podľa predstáv. A keď niekto príde do môjho života, uvidíme, či to vyjde a či sa k sebe hodíme. U mňa už naozaj platí – bude, ako má byť.

Aké máte plány?

Po veľmi dlhom čase nemám žiadne plány a keďže som na dlhšej péenke, netuším, čo bude. Musí sa mi dať dokopy noha a aj moja duša.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×