Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Michaela Hlaváčková: Nemám anorexiu

25.08.2009 (34/2009) MICHAELA HLAVÁČKOVÁ (21) vyvracia všetky mýty o zákulisí modelingu. Topmodelky ju nezaujímajú, väčšinou ju stretnete v teplákoch a na svoju kariéru má triezvy pohľad.
Michaela Hlaváčková: Nemám anorexiu
5 fotografií v galérii
Prestížna kampaň pre Armaniho bola odvážna. MICHAELA si pochvaľovala najmä skvelý tím...
Autor fotografie: Život

Keby ju do prestížnej súťaže Elite Model Look pred piatimi rokmi neprihásili mama s babkou, Michaela Hlaváčková by dnes zrejme študovala anatómiu tela na medicíne a venovala by sa športu. V tom čase mala 16 rokov a 181 cm. Ideálne predpoklady na úspešnú kariéru. Vyhrala suverénne. Prvú cestu do New Yorku absolvovala s mamou a s odstupom času hovorí, že to boli najkrajšie zážitky. „Spätne si to teraz uvedomujem. Prvé dva roky boli úžasné. Bolo nám aj veľmi smutno. Keby sa to však dalo vrátiť späť, išla by som do toho znova. Veľa cestujete, spoznávate nových ľudí a zarobíte slušné peniaze,“ hovorí jedna z najúspešnejších modeliek sveta.

Škola, alebo kariéra

Michaela nemohla cestovať a pracovať toľko, koľko by chcela. Štúdium na Gymnáziu L. Sáru v Bratislave jej to nedovoľovalo. „Nedalo sa inak, iba prerušiť modeling. Bolo potrebné, aby som chodila do školy celý maturitný ročník. Počítala som s tým, že budem musieť skončiť. Nikoho nezaujíma, či študujete. Ale nestalo sa tak. Ponuky prišli aj potom,“ vysvetľuje tvrdé podmienky v brandži.

Aj preto má pripravené zadné dvierka. Nečaká, že bude robiť modeling až do tridsiatich piatich rokov. Zarobené peniaze investuje a snaží sa aj ušetriť. „Teraz sa mi darí. Je možné, že už to nebude dlho trvať. Stále prichádzajú nové tváre, ktoré sú zaujímavejšie. Každý rok sa robia modelingové súťaže. Nemôžem vedieť, kedy ma vytlačia,“ priznáva Michaela.

Slávna rodina

Vnučka známeho herca Olda Hlaváčka (75) popularitu svojho dedka nikdy nepociťovala. Za hranicami totiž nikto netuší, kto je Oldo Hlaváček, a dokonca sa často stáva, že jej komolia meno. „Nikdy som sa neangažovala v žiadnych aktivít ani môjho otca, ani môjho dedka. Nebrávali ma na nijaké akcie. Stretávame sa málo. Keby vtedy nevypukla tá kauza s anorexiou, podľa mňa by ani veľa ľudí nevedelo, že som jeho vnučka,“ myslí si Michaela a dodáva. „Nikdy som nemala problém s anorexiou. Ten rok trpela celá naša rodina. Moja mama vždy varila zdravo, bola som zvyknutá jesť veľa zeleniny. Zdedila som štíhlu postavu. Aj keď musím priznať, že teraz po dvadsiatke je to už iné. Musím si dávať pozor. Snažím sa cvičiť, pri mojej práci je to ťažké. Niekedy som rada, že prídem domov a padnem do postele. Našťastie mám dobrú povahu. Netrhám si vlasy, keď niečo nestíham, nezávidím ostatným prácu ani postavu. Sú ľudia, ktorí sa na to veľmi sústredia. V konečnom dôsledku je to biznis. Zarába sa na biopotravinách, fitkách a zdravom životnom štýle.“

Drogy neskúšala

O zákulisí prehliadok kolujú rôzne fámy. Mnohé modelky často spájajú s užívaním rôznych podporných látok či alkoholu. Stres a presuny z prehliadky na prehliadku sú pre slabšie povahy náročné. Lesk a slávu nezvládajú. Michaela je tvrdá povaha. Aj keď o sebe hovorí, že je nedochvíľna, po drogách nikdy nesiahla. „Nevravím, že sa nič také v zákulisí nedeje, ale v mojom okolí som sa s tým ešte nestretla. Nikdy ma nikto neponúkol. Podľa mňa ich je viac tu na Slovensku. Stačí ísť na Hlavnú stanicu v Bratislave,“ myslí si Michaela.

Priateľ si musel zvyknúť

Do Bratislavy sa Michaela vracia rada a tak často, ako sa len dá. Okrem pokoja a rodiny ju tu čaká aj priateľ, s ktorým chodí už dva roky. „Hneď na začiatku som ho upozornila, do čoho ide. Možno nečakal, že to bude až také, ale zvykol si. Keď som doma, tak sme stále spolu. Zatiaľ je to super. Akurát teraz ideme na dvojtýždňovú dovolenku na Kapverdské ostrovy. Som veľmi zvedavá. Sú miesta, ktoré som ešte nevidela, hoci je ich málo,“ uzatvára so smiechom.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×