Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Trápi vás pankreas?

19.03.2007 (11/2007) Pankreas (podžalúdková žľaza) je veľmi dôležitým tráviacim orgánom. Ovplyvňuje aj správnu funkciu ostatných slizníc a je tiež častou príčinou vzniku cukrovky. Podporme jeho činnosť bylinnými kúrami.
Trápi vás pankreas?
1 fotografia v galérii
Ilustračné foto
Autor fotografie: Archív

Posilňujúci čaj
Bylinná čajová zmes priaznivo vplýva na činnosť pankreasu. Má dezinfekčné účinky na celý tráviaci trakt.

Potrebujeme: 50 g vňate alebo aj kvetu ďateliny roľnej, 20 g vňate saturejky, benediktu a jastrabiny, 30 g koreňa púpavy a vňate šalvie.

Ako na to: Polievkovú lyžicu zmesi zalejeme 1/4 litrom vriacej vody a necháme 20 minút prikryté lúhovať. Čaj pijeme vždy pred jedlom.

Na rýchlu regeneráciu
Ak trpíme ochorením pankreasu či zápalom – tzv. pankreatitídou – môžeme popri klasickej liečbe skúsiť podporiť hojivé a regeneračné procesy bylinnou kúrou.

Potrebujeme: 50 g pamajoránu obyčajného, po 30 g materinej dúšky, repíka, myšieho chvosta, ľubovníka bodkovaného a mäty piepornej.

Ako na to: Vrchovatú čajovú lyžičku zalejeme 1/4 litrom vriacej vody a necháme najviac 15 minút lúhovať. Čaj pijeme vždy čerstvý ráno a večer.

Reflexná terapia
Pri liečbe pankreasu sa osvedčila aj stimulácia reflexných zón na nohách. Ak máme s pankreasom problémy, nájdeme ich veľmi jednoducho: sú asi v strednej časti vnútornej časti podošvy. Pri silnejšom hlbokom tlaku môžeme cítiť ostrú bolesť, znamená to, že sme zónu trafili.

Ako na to: Pri zápale pankreasu či slizníc plôšky zásadne masírujeme upokojujúcim hladivým spôsobom. Pri zníženej funkcii pankreasu (problémy s trávením) môžeme jeho činnosť naopak posilňovať striedavo slabým a silným tlakom na tieto plôšky niekoľkokrát denne.

Úprava stravy:
Obmedzíme tuky, najmä živočíšne, a mäso. Zásadne nevyprážame a vyhýbame sa vyprážaným a mastným jedlám. Zo stravy vylúčime rafinovaný biely cukor, sladkosti a alkohol. Pri jedení sa snažme stravu veľmi dôkladne požuť a zmiešať so slinami – aj tým pomáhame pankreasu pri trávení.

Štvrťhodinu pred každým hlavným jedlom zjedzme trochu zeleniny – strúhanú mrkvu, repu, petržlen a pod. Zvýšme v strave príjem vitamínu A a zinku. Môžeme uží vať lastovičníkovú tinktúru alebo tinktúru zo sladkého drievka, ktoré zoženieme v predajniach so zdravou výživou.

Ovsený odvar
Pri zápale pankreasu pijeme počas dňa po dúškoch tento odvar.

Potrebujeme: 100 g ovsa, 1,5 litra vody.

Ako na to: Do hrnca dáme ovos, zalejeme potrebným množstvom vody a na miernom ohni necháme vrieť, až kým sa neodparí asi pol litra. Potom odvar odstavíme, scedíme a prelejeme do termosky. Pijeme vždy teplé. Každý deň si pripravíme čerstvý odvar.

Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×