Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kamarátku na dovolenke nespoznávala: Keď zistila, prečo to všetko robila, bolo neskoro!

30.11.2016 (48/2016) Lea sa na dovolenke začala správať zvláštne. Niečo mi naznačovala. Nerozumela som jej a cítila som sa čudne.
Kamarátku na dovolenke nespoznávala: Keď zistila, prečo to všetko robila, bolo neskoro!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Boli sme pri mori v našom obľúbenom rezorte. Zrazu mi len povedala, že chce doplávať k bóji. Nikdy to za tých osem rokov, čo sem chodíme, neurobila. Bála sa. Povedala, že aspoň raz v živote to chce dokázať. Ponorila sa do vody a ja som bola v strehu blízko nej. Zvládli sme to a bola na seba hrdá. Večer sme išli na rybársku akciu. Z množstva jedál si vybrala chobotničí šalát, ktorý vždy odmietala. Povedala si, že aspoň raz v živote ho skúsi. Nechutil jej veľmi, no zjedla ho.

Osem dní dovolenky sme mali za sebou a dva nás ešte čakali. Keď začalo veľmi pršať, Lea navrhla, aby sme ju skončili. Nechcelo sa mi, veď zajtra sa môže vyčasiť. Navyše aj hotelová predpoveď počasia sľubovala občas slnko. Nestalo sa tak. Pršalo celú noc a ráno bola obloha neprívetivo sivá. Lea trvala na tom, aby sme sa zbalili a vypadli. Cestou sa môžeme zastaviť v malej dedinke na vyvýšenine, kde pripravujú jedlá z hľuzoviek – tartuf. Vždy sme len autom prešli okolo a ona by ich chcela aspoň raz v živote ochutnať. Stalo sa. Dokonca prestalo pršať a dedinku sme si užili.

Nasadli sme do auta a zase začalo pršať. Na rakúskej diaľnici už intenzívne. Odbočila som na parkovisko a chcela som tam zostať cez noc. Leu však čosi ťahalo domov. Nebolo to príjemných takmer štyristo kilometrov v tme a v daždi. Ale pred polnocou som bola doma. Na druhý deň poobede ma čakalo prekvapenie. Volala mi Lea, vlastne jej sestra len z Leinho aparátu. Prišla jej poliať kvety, lebo netušila, že je už doma. Bola, ale mŕtva. Až potom som sa dozvedela, že bola vážne chorá a odmietla liečbu.


Hovorili o ňom, že hľadá smrť. James Dean bol pre mladých idolom, no vo svojom svete bol stratený
Karamelová bábovka
Svitá im na lepšie časy? Cinkota a Vajdová sa po dramatickom období chytili novej šance!

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×