Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dopravný „vizionár“: Transportér Vision Van by mal spôsobiť revolúciu v logistike

27.10.2016 Konštrukční vývojári predstavili elektrický transportér Vision Van určený na mestskú premávku. Predstavuje víziu, ako budú v neďalekej budúcnosti fungovať integrované technológie na doručovanie.
Dopravný „vizionár“: Transportér Vision Van by mal spôsobiť revolúciu v logistike
2 fotografie v galérii
Vision Van
Autor fotografie: Mercedes-Benz

Ako prvý transportér na svete predstavuje celkovú koncepciu kompletne digitálne prepojeného reťazca procesov od centrálneho prekladiska až po príjemcu. Pri doručovaní ponúka Vision Van až o polovicu kratšie časy pri vyššej efektívnosti a posúva kvalitu a flexibilitu doručovacích služieb v mestskej zóne na vyššiu úroveň. Umožňuje nové, na minútu presné spôsoby doručovania balíka ešte v deň podania, respektíve v termíne, ktorý si zvolil zákazník.

Vision Van ako transportér „pozajtrajška“ charakterizuje spredu extrémne široké čelné sklo až po bočné steny, progresívne riešené svetlomety s technikou so svetelnými diódami a s maskou chladiča Black Panel s integrovanou matricou LED. Vozidlo komunikuje s okolím prostredníctvom displejov na prednej a zadnej strane. Tie zobrazia aj výstražné upozornenia pri štartovaní doručovacích dronov (pri zásielkach s hmotnosťou až dvoch kilogramov v okruhu s polomerom 10 km) či keď vozidlo zastane alebo z neho vystúpi kuriér.

O pár rokov sa zásielky budú doručovať na vozidle ovládajúcom inteligentnú komunikáciu. 2 fotografie v galérii O pár rokov sa zásielky budú doručovať na vozidle ovládajúcom inteligentnú komunikáciu. Zdroj: Mercedes-Benz

Jeho riadenie spočíva v inteligentnej komunikácii. Interiér je vďaka tomu bez volantu, pedálov a stredovej konzoly, čo zvyšuje jeho úžitkovú plochu. Na zadnej stene kabíny sa nachádza výdaj balíkov a informačný terminál pre vodiča, ktorý mu poskytuje všetky údaje relevantné pri procese doručenia (nie je tak potrebný ani spolujazdec – pomocník vodiča). Dopravného „vizionára“ predstavili vývojoví odborníci firmy Mercedes Benz.

Článok je prevzatý z magazínu GEO 11/2016

 


Stál pri strýkovom hrobe v takej zvláštnej polohe, až som sa pohoršil. A potom zrazu... čo sa to stalo?
Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×