Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Erotický večierok i víno na pracovisku: Niektoré firmy majú pre zamestnancov neodolateľné benefity!

14.10.2016 Niektoré spoločnosti sa v snahe ponúknuť neodolateľné lákadlá dali doslova uniesť a zaviedli zvláštne benefity. Nakoniec – ak to firemná kasa zvládne, prečo nie? Tu sú najzaujímavejšie z nich.
Erotický večierok i víno na pracovisku: Niektoré firmy majú pre zamestnancov neodolateľné benefity!
7 fotografií v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Northfoto

Počítačové hry

Tento benefit nie je vzácnosťou, poskytuje ho mnoho firiem, ale iba máloktoré v ňom usporadúvajú aj firemné turnaje ako spoločnosť Zynga zo San Francisca. Dvakrát do roka sa v priestoroch firmy koná noc hier.

Snežné dni

Pre svojich zamestnancov ich organizuje výrobca športového náčinia Burton v americkom Vermonte. Sezónne skipasy hradí firma.

Surf cez obedňajšiu prestávku

Kde inde ako v Kalifornii – spoločnosť Patagonia (výroba a predaj oblečenia na voľný čas), ktorá sídli pri mori, dáva svojim zamestnancom k dispozícii ihrisko na plážový volejbal, priestory na cvičenie jogy, možno si vybrať aj bicykel či surf. Stála služba na recepcii sleduje, kedy bude najlepší čas ísť si zasurfovať.

Ilustračná snímka 7 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Reuters

Peniaze na dovolenku

Epic System hradí každý piaty rok zamestnancom štvortýždňové „pracovné voľno“, kamkoľvek sa rozhodnú ísť. Konzultačná spoločnosť Moz zo Seattlu prispieva svojim zamestnancom na platenú dovolenku sumou 3-tisíc dolárov, AirBnB poskytuje 2-tisíc.

Vstupenky

Zvýhodnené alebo firmou hradené vstupenky na športové či kultúrne podujatia sú vo veľkých firmách bežné, menej bežné sú lístky do kina pre celú rodinu aj s pukancami, ako ich poskytuje svojim zamestnancom firma Insomnic Games. Návšteva kina je povolená aj cez pracovný čas.

Firemná kreditná karta

Dostane ju každý zamestnanec firmy Weeble (nielen manažment) a môže si z nej uhrádzať každodenné potreby a výdavky, napr. upratovanie domácnosti, zasielateľské služby. Samozrejme, každá karta má určitý finančný limit.

Ilustračná snímka 7 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock

Zmrzlina v lete

Pred budovu spoločnosti OpenDNS prichádza každý deň počas leta zmrzlinárske auto Ben & Jerry’s a zamestnanci si môžu užívať chutné ochladenie zadarmo.

Čapovaná kombucha

Okrem mnohých iných zaujímavých výhod ju majú na pracovisku k dispozícii zamestnanci spoločnosti Twitter v San Franciscu.

Firemné výlety

Spoločné cestovanie na dovolenku s kolegami nemusí byť práve ideálna forma oddychu. Ak vám ju však celú hradí firma, je to iné… Ako v prípade newyorskej spoločnosti Uncubed, ktorej majiteľ Tarek Pertew pozval v roku 2013 všetkých zamestnancov na mesačnú(!) spoločnú dovolenku do Dubrovníka. Pre ich rodinných príslušníkov, ktorí ostali doma, to zrejme až taká zábava nebola…

Čínsky miliardár Li Jinyuan berie každý rok svojich vyše 6-tisíc zamestnancov na spoločný výlet. Vlani boli vo Francúzsku, tento rok v Španielsku. 7 fotografií v galérii Čínsky miliardár Li Jinyuan berie každý rok svojich vyše 6-tisíc zamestnancov na spoločný výlet. Vlani boli vo Francúzsku, tento rok v Španielsku. Zdroj: Northfoto

Štvordňový pracovný týždeň

Zaviedol ho Jacques Bastien, šéf spoločnosti Boogie. Pracovný čas je od 8. do 13. hodiny, nasleduje dvojhodinová prestávka a pokračuje sa od 15. do 19. hodiny. Voľná je streda, takže ľudia nepracujú viac ako dva dni po sebe.

Duševné zdravie a reprodukcia

Niektoré kalifornské firmy ponúkajú zamestnancom hodiny u psychológa a následne ním odporúčané terapie na prekonanie strachu a spoločenskej ostýchavosti – box, tanec či divadlo. Stále viac firiem si berie na plecia finančné náklady spojené so zmrazovaním vajíčok u žien a spermií u mužov.

Poistenie domáceho maznáčika

Spoločnosť Scripps známa kvalitnou starostlivosťou o zdravie zamestnancov, im ponúka ako benefit zdravotnú poistku domácich zvierat. Vzhľadom na výšku poplatkov u veterinára a za lieky pre zvieratá – celkom zaujímavé lákadlo.

Ilustračná snímka 7 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock

Kancelária snov

Spoločnosť Asana poskytuje pracovníkom nemalú sumu na zariadenie kancelárie podľa vlastných predstáv. Príspevok sa týka aj počítačového vybavenia.

Nahý piatok

Pre marketingovú firmu onebestway z Newcastlu boli casual Fridays – piatky bez formálneho oblečenia, málo: pre zamestnancov zaviedla nahé piatky, keď môžu byť v práci bez oblečenia… Zamestnanie snov pre nudistov.

Pivo a víno na pracovisku

Americký pivovar MillerCoors zriadil pre svojich zamestnancov výčapy, kde môžu piť pivo počas pracovného času zadarmo. Stavebná firma DPR Construction takto ponúka víno. So zneužívaním vraj nie sú problémy…

Ilustračná snímka 7 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock

Večer s erotikou

V roku 2007 spôsobila poriadny rozruch mníchovská poisťovacia spoločnosť Munich Re, ktorá všetkým svojim úspešným obchodníkom zaplatila večer s dámami poskytujúcimi erotické služby v budapeštianskych kúpeľoch. Všetko vraj prebehlo „veľmi civilizovaným spôsobom“…

Chirurgická zmena pohlavia

Áno, aj úhrada chirurgického zákroku pri zmene pohlavia patrí medzi stále častejšie firemné benefity (Accenture, Netflix, Tesla, Facebook). Hoci firmu nestojí veľa a využije ju jeden z 15-tisíc ľudí, ide o dobrú reklamu.

Poplatok za rozvod

Manchesterská právnická firma Pannone zaplatí za každého zamestnanca všetky výdavky spojené s rozvodom. Keďže najdrahší sú v takýchto prípadoch právnici, firmu to ani veľa nestojí…

Firemné jachty

Americká spoločnosť JM Family pôsobiaca v automobilovom sektore umožňuje zamestnancom využiť vo voľnom čase niektorú z firemných jácht zadarmo.

Ilustračná snímka 7 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock

Článok je prevzatý z magazínu GEO 10/2016

 


Stál pri strýkovom hrobe v takej zvláštnej polohe, až som sa pohoršil. A potom zrazu... čo sa to stalo?
Učí deti prežiť v prírode, vedie ich k hodnotám a spolupráci. Prečo sa o skautingu na Slovensku veľa nehovorí?
Speváčka Adele priznala rozpad manželstva: Toto je jej náhrada za manžela!

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×