Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mestský život ich unavoval, zamilovali si dedinský dom: Po rekonštrukcii zostali v nemom úžase!

03.08.2016 (31/2016) Občas stačí otvoriť rodinný album a nájdete v ňom nápady, o ktorých ste ani nesnívali. Alebo snívali?
Mestský život ich unavoval, zamilovali si dedinský dom: Po rekonštrukcii zostali v nemom úžase!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Život vo veľkom meste nás už unavoval. Začali sme túžiť po pokoji a tichu. Našli sme ho na dedine 50 kilometrov od hlavného mesta. Nádherný tradičný dom z roku 1960. Za ním 13-árová záhrada plná jabloní a na jej konci klasická drevená stodola. Dom bolo treba rekonštruovať, ale nechceli sme, aby stratil históriu a originalitu, ktorou dýchal. Náš budúci domov som chcela zaplniť nápadmi a prvkami, ktoré nás budú charakterizovať. Túžila som, aby sme sa doň vždy radi vracali a mohli sa v ňom venovať všetkému, čo máme radi.

Jednu noc sa mi prisnil sen. Prechádzala som sa po dome, ktorý vyzeral tak, ako som si predstavovala ten náš. Čo izba, to hrejivý pocit pri srdci. Prebudila som sa a kým som si všetko pamätala, rýchlo som si nápady pozapisovala. Pri rekonštrukcii a zariaďovaní našej domácnosti som sa nimi riadila.

Šok prišiel až o rok neskôr. Tesne po tom, ako sme sa presťahovali do hotového domu, sme k nám pozvali moju starú mamu. Vošla dnu a ostala ako obarená. Ticho sa prechádzala po izbách s otvorenými ústami. Odrazu sa jej oči zaligotali slzami a sadla si. Vraj jej babička mala presne taký istý dom. Pripadalo jej neskutočné, že sa v ňom opäť prechádza po toľkých rokoch. Nostalgia ju premohla, nemohla udržať plač. Náš dom miluje a vždy k nám rada príde. Cíti sa v ňom ako zamlada počas letných prázdnin.


Matej Tóth: Viacerí atléti sú obvinení krivo, no nie každý má taký prístup k vedeckým špičkám či peniazom ako ja
S mamou som nikdy nemal dobré vzťahy, zistil som, že si narobila dlhy. Môžem odmietnuť dedičstvo?
Robert de Niro na dovolenke: Spoznali by ste takto hollywoodsku hviezdu?

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×