Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nedočkajú sa cesty do raja? Moslimovia sa dištancujú od vraha katolíckeho kňaza!

02.08.2016 (31/2016) Vrahovia katolíckeho kňaza Jacqua Hamela vo francúzskom mestečku Saint-Étienne-du-Rouvray nebudú po smrti Alahovými hosťami.
Nedočkajú sa cesty do raja? Moslimovia sa dištancujú od vraha katolíckeho kňaza!
3 fotografie v galérii
Moslimskí veriaci sa zúčastnili na zádušnej omši za zavraždeného katolíckeho kňaza.
Autor fotografie: Getty Images

Sľúbili vernosť džihádu a tzv. Islamskému štátu a verili, že po smrti sa dostanú do raja ako mučeníci a budú si užívať večné blaho a radosť. Na to ich však musia pochovať podľa islamských zvykov. Vrahovia 86-ročného kňaza, ktorému podrezali hrdlo, sa však tejto radosti nedočkajú. Zástupcovia moslimskej komunity vo francúzskom meste Saint-Étienne-du-Rouvray sa rozhodli, že islamistov nepochovajú podľa svojich zvykov.

V ich vyhlásení sa hovorí: „Nebudeme špiniť islam takýmito osobami a v našej komunite už nemá miesto nikto, kto svoj život spojil s džihádistami.“ V praxi to teda znamená, že islamskí vrahovia, devätnásťroční mladíci Adel Kermiche a Abdel Malik Petitjean, budú môcť byť pochovaní len v kruhu svojej rodiny bez prítomnosti moslimských duchovných. Predseda miestnej moslimskej organizácie Mohammed Karabila informoval médiá, že on a ani miestny imám nebudú viesť a ani sa nezúčastnia pohrebu islamistov.

Stretnutie veriacich pred kostolom, v ktorom sa odohrala krvavá dráma. 3 fotografie v galérii Stretnutie veriacich pred kostolom, v ktorom sa odohrala krvavá dráma. Zdroj: Getty Images

Na pohrebe katolíckeho kňaza sa však zástupcovia islamskej komunity zúčastnili a boli aj na omši v kostole, kde došlo k rukojemníckej dráme. Oboch páchateľov policajti zastrelili na úteku z kostola. Petitjeana už jeho rodina pochovala na neznámom mieste a Kermicha, ktorý zavraždil kňaza, na základe rozhodnutia starostu mesta Saint-Étienne-du-Rouvray budú môcť pochovať v meste bez akýchkoľvek náboženských obradov.

Vrahovia sa do raja nedostanú, pochovajú ich bez moslimských obradov. 3 fotografie v galérii Vrahovia sa do raja nedostanú, pochovajú ich bez moslimských obradov. Zdroj: Youtube


Matej Tóth: Viacerí atléti sú obvinení krivo, no nie každý má taký prístup k vedeckým špičkám či peniazom ako ja
S mamou som nikdy nemal dobré vzťahy, zistil som, že si narobila dlhy. Môžem odmietnuť dedičstvo?
Robert de Niro na dovolenke: Spoznali by ste takto hollywoodsku hviezdu?

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×