Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nezabudol na ňu ani po smrti: Rozhodol sa poďakovať tej, ktorú mal vždy najradšej!

19.04.2016 (15/2016) Bum, s treskotom dopadol na zem obraz. Prásk, o chvíľu ďalší. Neveriacky som ich vešala späť. Čo sa deje?
Nezabudol na ňu ani po smrti: Rozhodol sa poďakovať tej, ktorú mal vždy najradšej!
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Manželova mama mala so svojím strýkom Milanom výborný vzťah. Keď bola školáčka, vždy ho po ceste zo školy navštívila, porozprávala mu svoje zážitky z toho dňa a zahrala sa s ním spoločenskú hru. Ako čas letel, vzťah sa stále viac utužoval. Milan nemal deti, vlastného potomka však našiel vo svojej neteri. Keď ochorel, bola to práve manželova mama, ktorá sa o neho do poslednej chvíle starala. Nikdy nebedákala a dávala mu toľko lásky, koľko vládala. Chcela, aby dožil svoj život dôstojne a šťastne.

Jedného dňa sedela doma a čítala knihu, keď zrazu začula buchnutie. Pribehla do obývacej izby a na zemi ležala zarámovaná fotografia jej otca, s ktorým strýko nemal dobré vzťahy. „Zvláštne,“ povedala si, zodvihla obrázok a išla si ďalej čítať. „Prásk!“ ozvalo sa opäť. Utekala sa pozrieť a prevrátený bol iný obrázok. Snímka jej matky, ktorej strýko vždy zazlieval, že pokazila jeho vzťah s bratom. „Bum!“ a ďalšia bola na zemi. Tentoraz manželova teta, ktorá sa odmietla o úbohého strýka starať, keď to najviac potreboval. Zo štyroch obrázkov členov jej rodiny zostal neporušený iba jeden. A to zarámovaná fotografia, na ktorej bola ona, moja svokra. Má na nej desať rokov, na chrbte má farebný školský ruksak a vlasy zapletené do krásneho vrkoča.

Tú noc ujo Milan zomrel. Ale rozhodol sa ešte raz poďakovať tej, ktorú mal vždy najradšej.

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×