Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Michal David stojí pri Karlovi Gottovi aj v ťažkých chvíľach: Česká legenda mu venovala cenný dar!

19.02.2016 (7/2016) Michal David (55) si po muzikáloch trúfol na film. Obsadil doňho vnuka aj slávneho kamaráta.
Michal David stojí pri Karlovi Gottovi aj v ťažkých chvíľach: Česká legenda mu venovala cenný dar!
4 fotografie v galérii
Michal David si po muzikáloch trúfol na film.
Autor fotografie: Miro Miklas

Obaja majú odspievané na javisku nejaké to desaťročie. Oboch spája hudba. Obaja sa dokonca narodili v rovnaký deň, a to 14. júla. Michal David a Karel Gott sú veľmi dobrými priateľmi už nejaký ten piatok, nečudo, že Gott svojmu kamarátovi okamžite prikývol, keď mu ten ponúkol spevácku úlohu vo svojom filme Decibely lásky.

„S Karlom spolupracujem už tridsať rokov, píšem mu aj pesničky. Keď sme prišli s režisérom za ním a vysvetlili mu, čo od neho chceme, tak s tým súhlasil. Sme dobrí priatelia a z času na čas spoločne oslavujeme narodeniny,“ opisuje Michal David. Karel Gott splnil svojmu kamarátovi práve v jeden narodeninový deň aj dávny sen, daroval mu zo svojej bohatej zbierky Zlatých slávikov jedno takéto ocenenie. Nechal na neho vyryť aj meno a venovanie. Michal David stojí pri svojom kamarátovi aj v týchto náročných časoch, keď sa lieči z onkologickej choroby.

Karel Gott si zahrá tiež vo filme svojho kamaráta. 4 fotografie v galérii Karel Gott si zahrá tiež vo filme svojho kamaráta. Zdroj: Continental Film

Smelý Sebastian

Okrem kamaráta obsadil Michal David do spomínaného filmu aj svojho vnuka Sebastiana (5). Nejde však o žiadnu veľkú úlohu, chlapec sa pred kameru postavil s viacerými deťmi a jeho rola spočívala v kopaní do lopty. Každý však nejako začína.

„Sebastian je senzačný. Dostal len minirolu, nič tam nerozpráva, hoci by to zvládol. Je totiž veľmi smelý, vôbec sa pred ľuďmi nehanbí a bol by dokonca schopný vystupovať so mnou na pódiu. Zatiaľ ho nechávame, nech trávi bezstarostné detstvo ako jeho rovesníci. Účinkovanie vo filme berie ako hru. Sám sa rozhodne, čo bude robiť, až bude starší. Podstatné je, aby mu to dodávalo sebavedomie a aby ho to bavilo,“ rozpráva spevák, hudobný skladateľ a podnikateľ. Nadšene priznáva, že vnuk, zdá sa, viac ako k umeniu inklinuje zatiaľ k športu. Baví ho tenis a golf, týmto športom sa pravidelne venuje niekoľkokrát v týždni.

Dcéra v Benátkach

Ako je známe, Michal David vychováva so svojou manželkou vnuka, ktorému do istej miery nahrádzajú rodičov. Ich dcéra Klára (26) dosiaľ študovala v Amerike. Aktuálne, ako nám povedal samotný hitmaker, žije v Taliansku a pracuje v galérii v Benátkach. V Amerike totiž študovala kurátorstvo a umenie 20. storočia a v magisterskom štúdiu plánuje pokračovať na univerzite v Oxforde. Čaká len na rozhodnutie o prijatí na štúdium.

Vnukovi sa ušla v novom filme malá úloha, viac ho baví šport. 4 fotografie v galérii Vnukovi sa ušla v novom filme malá úloha, viac ho baví šport. Zdroj: Hermina Press

„Je krásne starať sa o nášho vnuka. Je to niečo nové v našich životoch. Sebastian je krásny chlapec a my sme radi, že ho máme,“ so spokojným úsmevom konštatuje spevák. Na margo štúdia svojej dcéry v zahraničí dodáva: „S manželkou sme v tom videli pre ňu šancu. My tu raz už nebudeme a ona sa bude musieť vedieť o seba postarať. Sme radi, že jej môžeme ešte teraz niečo do života dať.“

Ovláda teóriu

Michal David je známy aj vyhľadávaním mladých speváckych talentov. Spolupracuje s nimi napríklad v rámci svojich muzikálov. Spevák, ktorý má 55 rokov, musí teda s mladými držať krok. „Zvládam to a aj vďaka nim sa cítim mlado,“ hovorí s úsmevom. Vo forme sa udržiava hlavne hraním tenisu, vďaka tomuto športu zhadzoval kilá, ktoré nabral po úraze nohy počas zotavovania sa. Dnes má novinku, chystá sa hrať aj golf, do terénu chce vyraziť vybavený teoretickými vedomosťami. Ako hovorí, sleduje hlavne zahraničné turnaje a sebavedome vyhlasuje, že tomuto športu rozumie.

Dcéra Klára (vľavo) pracuje v Benátkach, v pláne ma pkračovať v štúdiu v Oxforde. 4 fotografie v galérii Dcéra Klára (vľavo) pracuje v Benátkach, v pláne ma pkračovať v štúdiu v Oxforde. Zdroj: Archív M. D.

„Tenis je zatiaľ jediný šport, ktorému sa venujem dlhé roky. Mám rád hokej, futbal, sú to však športy, na ktoré sa pozerám len v televízore. Plánujem sa vrhnúť na golf, ktorý ma veľmi baví a dokážem sa naň v televízore pozerať celú noc, do šiestej do rána. Golf je najsledovanejší a najprestížnejší šport na svete. Už to nie je žiadna ‚snobáreň‘, ako sa niektorí ľudia domnievajú. Venuje sa mu veľa mladých ľudí a detí, pretože je to krásny šport, v krásnej prírode a môže ho trénovať 5-ročný aj 70-ročný záujemca, nie je totiž náročný na fyzickú kondíciu. Mám zatiaľ ‚zmáknutú‘ teóriu a veľmi sa teším na prax,“ vysvetľuje.

© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×