Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Česká herečka Hana Maciuchová prežíva trpké životné chvíle: Čaká ju ťažký boj!

17.02.2016 (7/2016) Česká herečka si v jubilejnom veku vypočula zdrvujúcu správu. Bude musieť čeliť nepríjemným chvíľam.
Česká herečka Hana Maciuchová prežíva trpké životné chvíle: Čaká ju ťažký boj!
8 fotografií v galérii
Kvôli chorobe skončila Hana Maciuchová aj s účinkovaním v seriáli Ulice.
Autor fotografie: Ladislav Křivan, TV Nova

Na českej mediálnej oblohe sa stále niečo deje a nebolo to inak ani v posledných dňoch. Známym i menej známym celebritám zimný spánok v nijakom prípade nehrozí.

Ešte nekončí

Presne štyridsaťštyri sviečok mal na torte český hokejový majster Jaromír Jágr, ktorého ani takýto počet rokov nezastaví, aby si na seba navliekol výstroj, obul korčule a s hokejkou vyrazil na ľad. „Chcem, aby obdobie medzi koncom kariéry a tým, než umriem, bolo čo najkratšie. Keď budem môcť hrať až do smrti, tak budem!“ povedal českým novinárom. Pred časom tvrdil, že chce hokej hrať do päťdesiatky. „Predsa je veľa hráčov, ktorí hrajú do šesťdesiatky. Len tak, za pivo.“ Tak nech mu to dobre strieľa. A čo mu venovala jeho nová láska Veronika Kopřivová? Napiekla mu muffiny.

Oslávenec Jaromír Jágr si pochutnal na muffinoch, ktoré mu na narodeniny napiekla jeho priateľka Veronika Kopřivová. 8 fotografií v galérii Oslávenec Jaromír Jágr si pochutnal na muffinoch, ktoré mu na narodeniny napiekla jeho priateľka Veronika Kopřivová. Zdroj: Hermina Press

Český bulvár sa zahryzol do slovenskej herečky Danice Jurčovej (39), ktorá to trochu roztočila na parkete víkendového Česko-Slovenského plesu v pražskom Obecnom dome, kde bol pred 97 rokmi slávnostne vyhlásený vznik Československej republiky. Keďže herečka vraj akosi pribrala, v momente sa začalo špekulovať, či nie je tehotná. Nie je.

Danica Jurčová si na plese schuti zatancovala. 8 fotografií v galérii Danica Jurčová si na plese schuti zatancovala. Zdroj: Hermina Press Na plese bola aj vdova po hercovi Radkovi Brzobohatom († 79). Hana Gregorová (63) prišla v spoločnosti hereckého kolegu Miloslava Mejzlíka (64). Pretože v poslednom roku rapídne zmenila zloženie svojej stravy, vysadila pečivo a prílohy (zemiaky a ryžu), schudla viac ako dvadsať kilogramov. Nápadníkov však zdvorilo odmietala. Slovenská modelka Jana Šišoláková si na ples vybrala šaty, vďaka ktorým ukazovala na obdiv aj spodnú bielizeň.

Na ples prišla Hana Gregorová s kolegom hercom Miloslavom Mejzlíkom. 8 fotografií v galérii Na ples prišla Hana Gregorová s kolegom hercom Miloslavom Mejzlíkom. Zdroj: Hermina Press

Lieči sa čajmi

Na slávnostnej pôde plesu mali bulvárni novinári doslova žatvu. Medzi hosťami totiž boli aj Dagmar Patrasová (59) a Felix Slováček (72), o ktorých sa vravelo, že majú manželskú krízu. Vyzerá to tak, že Slováčkova nevera sa zrejme nejako „uklepala“. Rozruch spôsobila aj Zdenka Procházková (89), ktorá v Renčovom veľkofilme stvárnila starú Lídu Baarovú († 86). Tá pre zmenu po týždňovom pobyte v nemocnici podpísala reverz, aby stihla nakrúcanie Show Jana Krausa.

Šaty modelky Jany Šišolákovej sem-tam odhalili aj niečo viac. 8 fotografií v galérii Šaty modelky Jany Šišolákovej sem-tam odhalili aj niečo viac. Zdroj: Hermina Press

Herečku, ktorá bola prvou manželkou Karla Högera a od 60. rokov žila v Rakúsku, okrem vysokého tlaku a cukrovky trápi aj zápal priedušiek a uznáva, že mala radšej v nemocnici zostať, ale Krausa nechcela zrušiť. A okrem toho má dosť „natrieskaný“ program, takže sa lieči tabletkami a čajmi. Ak neviete, o ktorú herečku ide, tak napríklad v Upírovi z Feratu hrala Madame Ferat.

Kríza je zažehnaná. Felix Slováček mal oči iba pre svoju manželku Dádu Patrasovú. 8 fotografií v galérii Kríza je zažehnaná. Felix Slováček mal oči iba pre svoju manželku Dádu Patrasovú. Zdroj: Hermina Press

Boj s rakovinou

Choroba si nevyberá, kosí zaradom, takže rakovina trápi aj známe osobnosti. Nedávno vyzvala na súboj i herečku Hanu Maciuchovú (70). „Zo zdravotných dôvodov musím prerušiť divadelnú sezonu,“ oznámila. Podľa slov jednej z jej kolegýň sa zle cítila už niekoľko mesiacov, vzdala sa preto dlhoročného účinkovania v seriáli Ulice a odmietla prijať aj nové úlohy v divadle. Hana Maciuchová svoje ochorenie bližšie špecifikovať nechcela, od začiatku týždňa však už podstupuje prvý cyklus chemoterapeutickej liečby. "S chorobou chcem bojovať intímne," odkázala.

S onkologickým ochorením sa od jesene trápi aj spevák Karel Gott (76), ktorému vtedy lekári zistili rakovinu lymfatických uzlín. Či boli liečenie a snaha lekárov úspešné, by sa mal mnohonásobný slávik dozvedieť na prelome februára a marca.

Herečka Zdenka Procházková napriek zápalu priedušiek nechcela odrieknuť účasť na talkshow. 8 fotografií v galérii Herečka Zdenka Procházková napriek zápalu priedušiek nechcela odrieknuť účasť na talkshow. Zdroj: Hermina Press

Zápas s chorobou prehral architekt Bořek Šípek († 66), ktorý ešte pred Vianocami ukončil liečbu na špeciálnej klinike v Madride. Liečba bola, žiaľ, neúspešná a Šípka vyšla na dva milióny českých korún mesačne. Keď mu okrem pankreasu prestávali fungovať iné orgány, skončil v starostlivosti onkológov pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnice, kde zomrel deň pred Valentínom.

Karel Gott čaká na výsledky vyšetrení. Verme, že budú dobré. 8 fotografií v galérii Karel Gott čaká na výsledky vyšetrení. Verme, že budú dobré. Zdroj: Hermina Press

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×